Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Размножителен период 2010г

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот nightingale » Съб Авг 07, 2010 11:07 pm

Здрави !
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Dr. Velev » Пон Сеп 13, 2010 10:23 pm

Приближават изложбите , и веднага след тях подготовка за новият сезон . Затова да си припомним накои важни неща .
Влажност в помещенията 50%
Йонизиране на въздуха
Свикване на птиците с храната през новия сезон
Канарите предпочитат сладките храни ,но това не винаги е полезно . Можем да използваме гроздова захар или други подсладители за да приучим канарите към определената от нас храна . Когато веднъж птиците привикнат към вкуса на дадена храна ,тя не трябва да се променя . Всяка такава промяна може да се окаже фатална по време на размножителния период . Не прибавайте към яйчната смеска медикаменти и препарати , които ще променят вкуса и , колкото да са полезни . Всички добавки могат безболезнено да се предложат на птиците посредством зърнената смеска , за което е необходимо само да се капне малко зехтин При линеени и царевично , соево ,сусамово , орехово , ленено , чесново или друго олио по време на подготовка за размножаване и размножаване .
При мозайковите птици , били те липохромни и ли меланинови изисканията са още по-големи , защото в тяхната храна трябва да изключим естествените и добавяните оцветяващи пигменти .
На такива са богати зеленчуците , царевицата яйцата .При мозайките не трябва да има високо съдържание на витамин А в храните ,защото той участва в метаболизма на пигментацията .
Качествените храни трябва да съдържат протеини , аминокиселини , мастни киселини , витамини минерали и микроелементи .
Храната на малките канарчета трябва да е богата на лесноусвоими въглехидрати ,висококачествени мазнини , оптимално съдържание на протеини и аминокиселини Протеини 17-18 % най добре от животински произход яйце , казеин , инсекти
Мазнини до 10% / в готовите овлажнени храни се съдържат твърде високо съдържание на мазнини / ORLUX Pate / Важно е това да се коригира / овесени ядки , кус -кус , декструдирана пшеница /
Калций и фосфор в съотношение 2:1 микроелементи
Препоръка
Chemi-vit Ecselend ,Biancovit
Orlux -Bianko съдържа твърде много Витамин А / подходящ за рецесивно бели канари /

ВЯРНО ЛИ Е ЧЕ ЖЪЛТЪКА Е ПО ХРАНИТЕЛЕН ОТ БЕЛТЪКА ?
Научно доказано е ,че белтъка е биологично по-пълноценен
БЕЛ -84% ЖЪЛ-% Цяло яйце 94 %

Протеини : Бел -77% Жъл- 31%
Наличието на потискащия синтеза на биотин ензим АВИДИН се неутрализира при варенето на яйцата / най-малко 15 мин./
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Размножителен период 2010г

Мнениеот иван росинов » Пон Сеп 13, 2010 11:45 pm

Тази година използвах меките храни на Chemivit и макар от скоро да се занимавам с развъждането на канари, установих че разликата с другите храни е много голяма в положителната посока. От файла който Ерол е пуснал във форума попреведох някои неща и макар още да не е внесъл цялата гама от продуктите на Chemivit реших да експериментирам със някой от съставките(които могат да се набявят най лесно) и по точно съставките от двата продукта Tisana(екстракти от билки,декстроза, фруктоза и ALGAVIT(продукт на основата на морски водорасли). От билките използвам коприва,гръмотрън,жълт кантарион,лайка,полски хвощ и мащерка. От морските водорасли използвам Спирулина и Келп-кафяви морски водорасли. По- здрави птици от тези съм нямал! Така че чакам Ерол да внесе по-голямата част от гамата на продуктите от Chemivit и по-точно:NATURBIOTIC SPECIAL-садържа Bio-флавоноиди,7 Lactobacillus,етерични масла. Sprinter U-мултивитаминен комплекс със съставки не предлагани до сега на пазара. STIMULSEX. BIOSTOP-чревен регулатор.ENERGOVIS NEW.Micro E. SIMBIOTIC-садържа пребиотици и пробиотици . Всички продукти са от естествени суровини. Така се надявам да избягам от баналните антибиотици и синтетики.
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm

Мнениеот петър » Сря Сеп 15, 2010 9:29 pm

Намалението на влажността до 50% ще направи революция в размножаването на канарите за догодина.Високата влажност е причина за много болести.Интересен подход имате към храненето,ще видим тези разглезени птици дали ще се размножават успешно.Аз лично през зимата храня само с канарено семе,през размножителния сезон добавям нигер и сусам и четвърт яйце сутрин и няколко листа от глухарче ,сега по време на линеето давам царевица,смокини,чушки и тученица и семе от живовлек,освен смеската от канарено семе и нигер.Не искам да се хваля,но имам средно по 7 малки от чифт.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Размножителен период 2010г

Мнениеот иван росинов » Сря Сеп 15, 2010 11:20 pm

Похвално за резултата който постигаш! Всеки си храни птиците както мисли за най-добре! А защо да са разглезени? Разнообразното хранене в комбинацията с добри условия си е гарант за доборото им здраве! Трябва ли да ги затворим на канарос и антибиотици до настъпването на подготовката за размножителния период? Според мен е по- добре да търсим предпазване от болестите члез естествени илачи и в краен случай да пребягваме до антибиотиците. За това и ми допадна линията от Chemivit, защото всичко е на естествена основа, и все пак са го мислили хора с опит и медицински знания.
Ащо се отнася до размножителния период...ще видим какво ще стане, миналия се издъних, но се утешавам с това че човек се учи от грешките си!
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm

Мнениеот петър » Чет Сеп 16, 2010 10:42 pm

Хубаво е човек да се учи от грешките си ,стига да ги осъзнава.Затова е по-добре някой друг да му ги посочи.Някой път трябва да се съберем в клуба и да си направим разбор на размножителния сезон.Така всеки като сподели с другите успехите и неуспехите си ще се натрупа по-бързо повече опит.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот Dr. Velev » Чет Сеп 16, 2010 11:19 pm

Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот perta » Пон Сеп 20, 2010 9:24 pm

Д-р Велев, предлагате ли от тези препарати във Вашия кабинет? И въобще дали има внос в България?
...докъде ли не стигат хората в стремежа да си осмислят някак живота.
Аватар
perta
потребител
потребител
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:47 pm

Мнениеот Dr. Velev » Пон Сеп 20, 2010 10:05 pm

За съжаление не мога да го предоставя на пациенти , защото с Емил го купихме на изложбата в Чезена . Друг е въпроса , че можем да го внесем ,но за кого ,от сега нататък това ще става сама за членове на нашата организация , защото те трябва да знаят за какво членуват в нея и какви са привилегиите им /скоро ще станат доста големи с идването на парички като спонсорство / А за критикарите , злобарите и отцепниците

"Не спори с глупаци! Ще те свалят на своето ниво и ще те победят с опит!"
На последната ни среща в Пловдив Иван каза "има гении мозъци в София, които твърдят , че ако майка ми и баща ми са зъболекари то аз се раждам зъболекар " Сигурно е визирал твореният на един велик вожд , който след като създаде школата си сега иска и да си създаде организация . Историята на вождовете е печално позната Хитлер, Сталин и ..........
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот stanil123 » Чет Сеп 23, 2010 8:42 pm

Dr. Velev написа:За съжаление не мога да го предоставя на пациенти , защото с Емил го купихме на изложбата в Чезена . Друг е въпроса , че можем да го внесем ,но за кого ,от сега нататък това ще става сама за членове на нашата организация , защото те трябва да знаят за какво членуват в нея и какви са привилегиите им /скоро ще станат доста големи с идването на парички като спонсорство / А за критикарите , злобарите и отцепниците

"Не спори с глупаци! Ще те свалят на своето ниво и ще те победят с опит!"
На последната ни среща в Пловдив Иван каза "има гении мозъци в София, които твърдят , че ако майка ми и баща ми са зъболекари то аз се раждам зъболекар " Сигурно е визирал твореният на един велик вожд , който след като създаде школата си сега иска и да си създаде организация . Историята на вождовете е печално позната Хитлер, Сталин и ..........
Докторе този алкохол ти е изпарил мозъка. :drinks: :|
Аватар
stanil123
бан
бан
 
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 7:32 pm
Местоположение: plovdiv

Мнениеот shikata » Чет Сеп 23, 2010 11:21 pm

stanil123 написа:Докторе този алкохол ти е изпарил мозъка. :drinks: :|


Придържай се към добрия тон на общуване
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот Dr. Velev » Пет Сеп 24, 2010 9:08 pm

stanil123 написа:
Dr. Velev написа:За съжаление не мога да го предоставя на пациенти , защото с Емил го купихме на изложбата в Чезена . Друг е въпроса , че можем да го внесем ,но за кого ,от сега нататък това ще става сама за членове на нашата организация , защото те трябва да знаят за какво членуват в нея и какви са привилегиите им /скоро ще станат доста големи с идването на парички като спонсорство / А за критикарите , злобарите и отцепниците

"Не спори с глупаци! Ще те свалят на своето ниво и ще те победят с опит!"
На последната ни среща в Пловдив Иван каза "има гении мозъци в София, които твърдят , че ако майка ми и баща ми са зъболекари то аз се раждам зъболекар " Сигурно е визирал твореният на един велик вожд , който след като създаде школата си сега иска и да си създаде организация . Историята на вождовете е печално позната Хитлер, Сталин и ..........
Докторе този алкохол ти е изпарил мозъка. :drinks: :|


Истината много боли , и не се притеснявайте за мен, трогнат съм. :drinks:
Колко мъка има момченце , особенно когато мечтите не се сбъдват.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта