Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Виалитон

Модератори: sandan, христо абаджиев

Виалитон

Мнениеот иван росинов » Пон Фев 15, 2010 11:49 pm

Колеги , ако използвате Виалитон на Биовет -Пещера в размножителния период при канарите , в каква дозировка го прилагате? Притеснява ме единствено високото съдържание на витамин А в него на 1милилитър( в сравнение при Табернила AD3E )
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm

Мнениеот Dr. Velev » Сря Фев 17, 2010 12:31 am

Много добър препарат , важното ,че е водно разтворим . ПО силен и много по Евтин от другия за който споменаваш . Д-р" Табернил "ми е личен приятел , но това което внасят е главно за любители с малко птици . Особено ценни са им препаратите за гълъби , които стават за нашите птици .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Виалитон

Мнениеот Reconnect » Вто Мар 05, 2013 6:07 pm

Някой ще може ли каже как се дозира Виалитона?
God Love's You!
Аватар
Reconnect
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 6:47 pm
Местоположение: Поморие

Re: Виалитон

Мнениеот ceci_73 » Сря Мар 06, 2013 2:51 pm

Колега прочети в раздел хранене има писано за дозировката на Виалитона :drinks:
ceci_73
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Фев 17, 2012 12:59 pm

Re: Виалитон

Мнениеот akademika » Съб Мар 09, 2013 2:52 pm

Reconnect написа:Някой ще може ли каже как се дозира Виалитона?

Колега ако ще го ползваш за канари не ти го препоръчвам направо си е гола вода има къде къде по-ефективни от него :cool: не знам ако ги спомена да не излезе като реклама . CHEMI-VIT и VERSELE-LAGA имат дистрибутори в БГ те предлагат много добри продукти за подготовка преди размножителния период .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Виалитон

Мнениеот Reconnect » Нед Мар 10, 2013 4:48 pm

Знам че имат внос за България но за съжаление не съм доволен от ферти вит кажете нещо друго което да ползвам нещо по силничко ;)
God Love's You!
Аватар
Reconnect
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 6:47 pm
Местоположение: Поморие

Re: Виалитон

Мнениеот akademika » Нед Мар 10, 2013 6:50 pm

Reconnect написа:Знам че имат внос за България но за съжаление не съм доволен от ферти вит кажете нещо друго което да ползвам нещо по силничко ;)

Колега значи трябва да обърнеш по - голямо внимание на подготовката :think: Тъй като не използвам изкуствено осветление пускам канарите края на Април а витамините ги давам 1/2 седмици преди събирането и до сега не съм имал проблеми . За да работят мъжките канари на 100% трябва да са на лице съвкупност от фактори :idea: даването на гореспоменатите витамини е само един от тях , според мен проблема при вас е друг и докато не разберете какъв е никакви витамини няма да ви помогнат .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Виалитон

Мнениеот петър » Нед Мар 10, 2013 9:25 pm

В тези думи има много истина.Аз ще споделя защо давам витамини.За тази година още не съм решил какво ще давам,миналата давах АД3Е.Тъй като и аз пускам късно идеята ми е не да развивам мъжките,а да използвам вит.А за да увелича жизнеността и преживяемостта на зародишите и витД,който да играе роля при усвояването на калция и образуването черупките на яйцата.В този смисъл витЕ е направо излишен.Ако една птица не е достатъчно здрава и жизнена да се развие и оплоди яйцата никакъв витамин няма да е в състоянието да направи това.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Виалитон

Мнениеот Dr. Velev » Пон Мар 11, 2013 10:12 am

Колеги внимателно следя дискусията . Наистина витамините са колкото полезни толкова и вредни . Някои колеги ги считат панацеа , но грешат . По някога предозирането е по вредно от липсата им . Някои най нави клинични и лабораторни изследвания върху люпимосшта на кокоши яйца показват , че предозирането с витамин Е води до повишена ранна смъртнос на зародишите . Няма да задълбаваме само ще кажа ,че престараването при развъждането на канарчетата е доста вредно . Колкото по-близко сте до естествените цикли , толкова резултатите ще са по добри . Казвам го и от собствен опит . Колкото по селекционирани са птиците , толкова репродуктивните им качества намаляват .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia


Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта