Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Чифт или "на скок"

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот nightingale » Сря Окт 21, 2009 6:42 pm

Явно друг се занимава със изваждането на яйцата.Всъщност идва ми на простия акъл едно въпросче. Не ме разбирай грешно,не е заяждане. С теб не се познавам и единственното общуване между нас е няколкото остри реплики които сме си подмятали. По написаното разбирам и виждам,че си от добрите канарджии дори от най- добрите.Похвално явно се представяш и в организационният живот на гилдията. :| . Как успяваш да изкараш такива добри птици и да постигаш такива резултати след като в буквалният смисъл през деня ти не ги виждаш или ги виждаш за по час-два.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот sandan » Сря Окт 21, 2009 6:57 pm

nightingale , с Доктора се познаваме от доста време и през времето което общувам с него съм научил почти всичко което знам за канарите. Той е човекът който всяка година има страхотен прогрес при птиците си ,които са от най-трудните породи не само у нас ,ахат топазите .
Лошото при нас е че колкото по -високо стигаш толкова повече те мразят останалите. :think:
Никъде на друго място в БГ не съм виждал толкова висок процент елитни птици .На много места има по 5-10 перфектни птици ,50-60 средни и 20-30 брак.При него перфектните са 150 ,средните 10 а брак 2-3. За мен това е показателно за неговите практически умения в сферата на генетиката и последователност в селекцията . А теоретическата му подготовка е почти феноменална.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот nightingale » Сря Окт 21, 2009 7:03 pm

Въпросът ми беше съвсем нормален. Исках да разбера как успява да бъде на толкова високо ниво и в същото време да бъде ангажиран по 12 часа с други неща,поне с неща които го отделят от птиците му. Съжалявам,че ме разбра погрешно. Може би аз неправилно се изразих. Но ще си взема бележка-няма да питам повече.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот sandan » Сря Окт 21, 2009 8:20 pm

:cool: Въпроса ти си е наред,просто казах и моето мнение за doktora ,
не е нещо против теб :drinks: .
Иначе и аз му се чудя :|
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот doctora » Сря Окт 21, 2009 8:23 pm

До ден днешен освен П.Петков в мазето ми, друг не е слизал да ми храни птиците и то когато съм на море или ме няма за 2 дни и повече.
Всичко за мен се свежда до точна организация и технология, въпреки че ми липсват много неща-време и място.
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот П.Петков » Сря Окт 21, 2009 11:54 pm

doctora написа:До ден днешен освен П.Петков в мазето ми, друг не е слизал да ми храни птиците и то когато съм на море или ме няма за 2 дни и повече.
Всичко за мен се свежда до точна организация и технология, въпреки че ми липсват много неща-време и място.


Докторе..нещо бъркаш..и не е за първи път!
П.Петков
потребител
потребител
 
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 8:27 am
Местоположение: Anzio,Italia

Мнениеот sandan » Сря Окт 21, 2009 11:57 pm

П.Петков написа:
doctora написа:До ден днешен освен П.Петков в мазето ми, друг не е слизал да ми храни птиците и то когато съм на море или ме няма за 2 дни и повече.
Всичко за мен се свежда до точна организация и технология, въпреки че ми липсват много неща-време и място.


Докторе..нещо бъркаш..и не е за първи път!


Не бърка а има съвпадение на имената :nono:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот П.Петков » Чет Окт 22, 2009 12:20 am

щом казваш..но не го виждам!!
П.Петков
потребител
потребител
 
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 8:27 am
Местоположение: Anzio,Italia

Мнениеот doctora » Чет Окт 22, 2009 12:09 pm

Става въпрос за моя приятел от Ст. Загора.
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот todpetrov » Пет Окт 23, 2009 1:52 am

Браво докторе е не на празно всички ти вика ме доктор :| :| :| просто за пореден път се възхищавам на вашата организация :|
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Re: Чифт или "на скок"

Мнениеот Bella » Съб Апр 02, 2011 12:43 am

Ей, хора прочетох ви коментарите и споровета, но нещо се обърках от вариантите. На едната ми женска коремчето и е подуто и оголено вече а другата ми я подариха преди вече 5 дни и още не е почнала да набъбва така и има още доста перца на коремчето. Стоят и трите в една стая. Няма къде другаде да преместя едната, така че да е на нужните условия, което означава, че и трите ще си стоят в помещението, в което са и сега. Та, като пусна мъжкия при тази с набъбналото коремче колко време да го държа при нея и какво да направя с другата защото пък тя е в процес на опознаване с мъжкия но си го хареса, защото лети с него ( като дупе и гащи са) и като и сложих гнездото влезе в него, огледа го и излезе и мисля че и с двете ще се получи, само ми кажете как да действам. Искам пилета и от двете по възможност.
Аватар
Bella
потребител
потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 8:20 pm

Re: Чифт или "на скок"

Мнениеот todpetrov » Съб Апр 02, 2011 5:32 pm

Най-лесно първо с женската , която е готова за чифтосване , а след това с другата , но трябва да изчакаш да снесе поне 3-4 яйца и след това местиш мъжкият при другата докато и тч снесе същият брой яйца .
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

ПредишнаСледваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта