Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Претенциозна мъжка финка

Модератори: sandan, христо абаджиев

Претенциозна мъжка финка

Мнениеот teddy » Нед Ное 11, 2012 8:18 pm

Миналата година си купих две амадинки , една мъжка и една женска.След известно време мъжкия започна да скубе женската по дупето и по врата. Добре, реших че това е нещо нормално за тях. Обаче преди един месец женската не можа да снесе едно яйце и умря. Купих му на мъжкаря друга мадама, за да не е самотен, обаче той започна и нея да я скубе. Не мога да разбера какъв му е проблема? Да не би да завижда или нещо друго. Ако някой има отговор моля да пише. ;)
teddy
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Окт 14, 2012 1:10 pm

Re: Претенциозна мъжка финка

Мнениеот georgiev » Пет Ное 16, 2012 11:49 am

Здрасти Teddy, да питам, до кръв ли се кълват или не? Питам защото има т.н. канибализъм при птиците, получаващ се при не разнообразно хранене, липса на костно брашно, креда, животински добавки към храната. Не съм на "ти" с материала и с причините за кълването, но нищо не ти пречи да им разнообразяваш храната. Ако някой друг има повече информация и може да предложи друго, за мен, пък и за теб, ще е в полза. Поздрави.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Претенциозна мъжка финка

Мнениеот angel_72 » Пет Ное 16, 2012 8:04 pm

здравейте колеги , аз този проблем го имам при кокошките , една скуби и яде перушините на другите , но не да кръв, взех им добавки и какво ли не и накрая се принудих да я подаря и нещата се оправиха.
angel_72
потребител
потребител
 
Мнения: 276
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 5:12 pm
Местоположение: Перущица

Re: Претенциозна мъжка финка

Мнениеот teddy » Вто Ное 20, 2012 7:53 pm

Не, не се кълват чак до кръв,но все пак идва зима, а тя е с голо дупе. Значи предлагаш да им давам по-разнообразна храна? Добре ще опитам. Мерси :wink:
teddy
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Окт 14, 2012 1:10 pm

Re: Претенциозна мъжка финка

Мнениеот georgiev » Пет Ное 30, 2012 11:59 am

Здрасти, отново. Както казах разнообразна храна, витамини и калций. Калция е много важен с този случай. Поздрави.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия


Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта