Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Развъден сезон 2014

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Рецепта за преминаване към линеене

Мнениеот hiena1 » Пет Юни 27, 2014 1:36 pm

Споделете някоя тънкост за безболезнено преминаване към линеене, че женската ми изкара 3 люпила, снесе още веднъж без мъжки, и сега пак разнася вестници...само на смеска е и малко слънчоглед и ябълка от времена време. Четох, че може да се остави без вода за няколко часа, но не ми се рискува, че не съм в къщи през деня. Няма мъжки наблизо, освен едно от нейните на 2 месеца, ама то пее като Джо Кокър засега и нямат визуален контакт.
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: Рецепта за преминаване към линеене

Мнениеот nightingale » Съб Юни 28, 2014 11:42 pm

hiena1 написа:Споделете някоя тънкост за безболезнено преминаване към линеене, че женската ми изкара 3 люпила, снесе още веднъж без мъжки, и сега пак разнася вестници...само на смеска е и малко слънчоглед и ябълка от времена време. Четох, че може да се остави без вода за няколко часа, но не ми се рискува, че не съм в къщи през деня. Няма мъжки наблизо, освен едно от нейните на 2 месеца, ама то пее като Джо Кокър засега и нямат визуален контакт.


Oстави я няколко дена без да й гасиш.
След това съкрати рязко деня.

Това е единия вариянт.
Другият е топъл и сух въздух -денят няма значение.

Който и вариант да избереш , все ще сбъркаш.
Линеенето е не по-малко изтощително от образуването на яйцата, а пък непосредствено след този период може да се окаже фатално.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Рецепта за преминаване към линеене

Мнениеот veselin » Пон Юни 30, 2014 10:29 pm

nightingale написа:
hiena1 написа:Споделете някоя тънкост за безболезнено преминаване към линеене, че женската ми изкара 3 люпила, снесе още веднъж без мъжки, и сега пак разнася вестници...само на смеска е и малко слънчоглед и ябълка от времена време. Четох, че може да се остави без вода за няколко часа, но не ми се рискува, че не съм в къщи през деня. Няма мъжки наблизо, освен едно от нейните на 2 месеца, ама то пее като Джо Кокър засега и нямат визуален контакт.

Аз също имам една женска вече на три люпила и започна да завърта пак гнездо а мъжкият сменя. Днес извадих гнездото и свалих малките на пода, махнал съм и всички вестници а дъното е с пясък, мисля че би трябвало да не снесе.
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот hiena1 » Нед Юли 06, 2014 12:21 am

Всичко е наред, вече почна да сменя.
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Предишна

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта