Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Развъден сезон 2014

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот hiena1 » Нед Мар 02, 2014 12:43 pm

Днес открих и аз със първо пиленце за сезона :D
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот hiena1 » Пет Мар 28, 2014 12:15 am

Малките ми са на 25 дни, майката лежи отделно на 5 яйца от второто люпило, проблема ми е че в клетката с малките и баща им е пълно с пера и пух, т.е. на 99% съм сигурен, че мъжкия започна да сменя пера. Беше много активен, скачаше женската по няколко пъти на ден, сега храни малките, не знам какво стана точно . Утре ще го отделя от малките, те вече си кълват сами, и смятам да го пусна при женската на 2-я ден след излюпване на яйцата ( евентуално).Въпроса ми е дали ще помогне при храненето на малките от 2- то люпило или съвсем ще загуби интерес и ще премине в следващата фаза. Другия ми въпрос е кое е предизвикало линеенето по това време, не съм променял условията спрямо миналата година. Една възможна причина- когато са се излюпили първите малки, жена ми го е гонела в клетката за да го хване и пусне при женската, при което вечерта намерих 2-3 пера от опашните на пода- жена ми не си признава естествено колко го е гонила...та не знам точно кой обърка нещата този път.
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот georgiev » Съб Мар 29, 2014 9:17 pm

hiena 1, сигурен ли си, че са от мъжкия. Възможно е да са от малките вследствие оскубване от някой от родителите.
Провери малките за оскубване.
Поздрави, Георги
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот sandan » Съб Мар 29, 2014 11:00 pm

Хвани мъжкия и му духни перата на гърба над трътката, ако са наболи нови, за него сезона е приключил.
Връщането на мъжкаря при женската, когато точно е излюпила малките е рисковано според мен. Вероятността да тръгне да яри канарката е голям а това води до стрес за нея. Има вероятност дори да остави малките или мъжкият да не и позволява да ги храни нормално. Аз почти винаги махам мъжкаря (така ми се налага, работя с малко мъжки) след първото яйце и го връщам,когато малките напуснат гнездото, или ориентировъчно когато са на 15-16 дни.


georgiev мъжкия много рядко скубе малките. Прави го женската при липса на материал за направата на гнездо, или от някакъв недоимък.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот hiena1 » Нед Мар 30, 2014 4:16 pm

Пробвах да видя наболи перца, но честно казано не съм сигурен, че има такива. Ще видим какво ще стане с яйцата от 2-то люпило, досега не се е излагал, макар и да е на 3 год. А Georgiev e прав за пускането при женската, моя мъжки има лошия навик да спи вътре в гнездото първите няколко нощи и миналата година смачкаха едно пиленце, но все пак предпочитам да помага на женската при храненето. Вчера четох, че възможна причина за линеене е и промяна на влажността на въздуха, а преди месец и половина сложихме в стаята абсорбатор за въздух...за това време се е събрало не повече от 1 л. течност в абсорбатора, затова си мисля, че няма кой знае каква промяна реално във влажността в стаята, ама кой знае.
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот nightingale » Нед Мар 30, 2014 5:47 pm

hiena1 написа:. Вчера четох, че възможна причина за линеене е и промяна на влажността на въздуха, а преди месец и половина сложихме в стаята абсорбатор за въздух...за това време се е събрало не повече от 1 л. течност в абсорбатора, затова си мисля, че няма кой знае каква промяна реално във влажността в стаята, ама кой знае.


Комбинацията на сух въздух и висока температура може да предизвика линеене.
Промяната на влажността на въздуха сама по себе си не е проблем , стига да е в разумни граници.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот georgiev » Пон Мар 31, 2014 5:58 pm

Здравейте, щом мъжкия няма наболи перца, най-вероятната причина е женската да е оскубала малките. Минал съм по този път, доста пера съм виждал на дъното на кафеза. При мен и с материал, женската пак ги скубеше.
Разгледай малките.
Поздрави.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот sandan » Вто Апр 01, 2014 1:10 am

georgiev написа:Здравейте, щом мъжкия няма наболи перца, най-вероятната причина е женската да е оскубала малките. Минал съм по този път, доста пера съм виждал на дъното на кафеза. При мен и с материал, женската пак ги скубеше.
Разгледай малките.
Поздрави.


В това спор няма, понякога дори и с достатъчно материал женски оскубват малките.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот hiena1 » Нед Апр 06, 2014 12:02 pm

От първите 3 яйца- 3 пиленца се излюпиха едновременно, днес чакам какво ще стане с другите 2 яйца...значи мъжкия си е свършил работата все пак. Остава перцата да са били от малките, но все ме гложди някакво съмнение :think:
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот sandan » Сря Апр 09, 2014 1:45 am

hiena1 написа:От първите 3 яйца- 3 пиленца се излюпиха едновременно, днес чакам какво ще стане с другите 2 яйца...значи мъжкия си е свършил работата все пак. Остава перцата да са били от малките, но все ме гложди някакво съмнение :think:


Ако пълни яйца не са ти доказателство :D

Все пак има вариант да е започнал да сменя като си го отделил с малките, което не е повлияло на плодовитостта му докато женската е снасяла. Хвани го и пак му духни когато малките са на 7-8 дни няма как за 20 дни да не му подкарат нови ясно видими перца.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот Pukanka » Нед Апр 20, 2014 9:45 pm

Простете че пиша тука, гледайки че пращате новите да четат статии, а аз уж четох, четох и нещо ми се губи явно.Дайте линк към подробна хубава статия за развъждането. Нова съм, тоест за първи път канарчетата ми имат яйца, първо люпило 3 яйца, две бяха празни а третото умряло преди излюпването. После имаше второ люпило само от две яйца, излюпи се само едното, другото беше празно. Когато стана на 7 дни пиленцето умря. Уж ги подготвям както пишете, като мъти не давам мека храна, като се излюпи давам яйце цяло настъргано с бисквити, и бащата и майката се грижеха за малкото, хранеха го, дори мъжкия често лягаше в гнездото да топли малкото заедно с майката. Къде греша бе хора ?
Аватар
Pukanka
потребител
потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 2:59 pm
Местоположение: Варна

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот akademika » Сря Апр 23, 2014 1:52 pm

Pukanka написа:Простете че пиша тука, гледайки че пращате новите да четат статии, а аз уж четох, четох и нещо ми се губи явно.Дайте линк към подробна хубава статия за развъждането. Нова съм, тоест за първи път канарчетата ми имат яйца, първо люпило 3 яйца, две бяха празни а третото умряло преди излюпването. После имаше второ люпило само от две яйца, излюпи се само едното, другото беше празно. Когато стана на 7 дни пиленцето умря. Уж ги подготвям както пишете, като мъти не давам мека храна, като се излюпи давам яйце цяло настъргано с бисквити, и бащата и майката се грижеха за малкото, хранеха го, дори мъжкия често лягаше в гнездото да топли малкото заедно с майката. Къде греша бе хора ?

Щом още при първото люпило сте имали умряло пиле в яйцето а птицата от второто е умряла до 7 ден при условие че е хранена от родителите, явно става въпрос за коли бактерии . За да получите по достоверна информация най-добре отидете във Варненския клуб на канаровъдите мисля че се казваше одесос и там "лице в лице " ще ви разяснят какъв ви е проблема и евентуално как да го решите .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта