Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


един генетичен въпрос

Модератор: sandan

един генетичен въпрос

Мнениеот hokensa » Пет Яну 16, 2009 8:38 pm

имам бели мъжки канари мога ли даги пусна със сиво бели женски :(
Аватар
hokensa
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 12:29 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: един генетичен въпрос

Мнениеот sandan » Пет Яну 16, 2009 8:56 pm

hokensa написа:имам бели мъжки канари мога ли даги пусна със сиво бели женски :(


Така както си написала не е много ясно точно каква порода са канарите , но ако ги пуснеш помежду им ще умрат част от малките ти пилета.По добре намери женски с жълт липохром.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот fridolina » Пет Яну 16, 2009 9:12 pm

Навсякъде съм чела като правило, че доминантно бели птици (незвисимо дали меланинови или липохромни) не е желателно да се кръстосват помежду си, тъй като статистически 25% от поколението умира (летални гени). И все пак ми е любопитно, ембрион съчетал такива летални гени, кога умира - в яйцето или после, когато се излюпи? Някой има ли личен опит или да е прочел някъде? Може би при певческите на някой да му се е налагало да прибягва до такова съчетаване. :roll:
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

ген

Мнениеот hokensa » Съб Яну 17, 2009 12:29 am

някога много отдавна пуснах мъжко фиуме с бяла женскаот тях се здобих с 3 здрави птици
Аватар
hokensa
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 12:29 pm
Местоположение: БУРГАС

Мнениеот Dr. Velev » Съб Яну 17, 2009 12:35 am

Какво е това фиоме ? може да ме "предупредите" но простете за невежеството .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Dr. Velev » Съб Яну 17, 2009 12:09 pm

Dr. Velev написа:Какво е това фиоме ? простете за невежеството ?.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот perta » Съб Яну 17, 2009 2:29 pm

И на мен ми стана интересно що за канарче е "фиуме" и в един руски сайт открих това определение (от тук):
В Италии канароводы работали над выведением новой породы канарейки «фиуме», которую назвали «итальянский соловей», прививая ей песню соловья. Для селекционной работы использовались породы роллер и малинуа.


С други думи, славееви канари!
:D А иначе Фиуме е град!
...докъде ли не стигат хората в стремежа да си осмислят някак живота.
Аватар
perta
потребител
потребител
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:47 pm

Мнениеот hokensa » Съб Яну 17, 2009 7:38 pm

тази порода фиуме е италинска описана е във книга за канар4ета на земиздат а аз си закупих такива канар4ета във бургас през 1998 година сега виждам 4е има някакви подобни такива сиво бели и им търсят по 100 :)
Аватар
hokensa
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 12:29 pm
Местоположение: БУРГАС

Мнениеот Dr. Velev » Съб Яну 17, 2009 10:08 pm

Без да имам претенция за напълно достоверност смятам следното . Вероятно се касае да доминантно бели или рецесивно бели ахатови канари, които ги внасяха от ЮГОСЛАВИЯ. / Питайте Тони от Кюстендил / Тези канари неправилно съешавани помежду си достигат много висока степен на инбридинг , което ги прави подходящи за обучение на / каквото решите / Италианците много отдавна са се опитвали да правят това ,което сега се прави у нас , но също така отдавна са се отказали -прочетете литература /
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia


Назад към Генетика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron