Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Инсектицидна лампа

Тук можете да пишете за всичко, не свързано с птиците.

Re: Инсектицидна лампа

Мнениеот sandan » Нед Юни 16, 2013 2:18 pm

nightingale e много прав- тези лампи не вършат работа срещу комари. На верандата имам монтирана от тези сините лампи против насекоми и наистина действа срещу мухи и други насекоми привлечени от светлината и. Като поставях осветлението на верандата разположих лампите За осветление отстрани на стените а не на тавана за да не падат насекоми върху салатата и съм доволен от ефекта.Осветлението е по стените на около 2-3 метра встрани от масата и на височина около 3 метра. инсектицидната лампа е под тях. Срещу комарите обаче няма никакъв ефект. Някъде бях чел, че се ориентират по телесната температура, но скоро докато рових някъде в нета прочетох че "виждат " въглеродния двуокис който издишваме. Което от двете да е вярно лампите не помагат.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Инсектицидна лампа

Мнениеот nightingale » Нед Юни 16, 2013 4:30 pm

sandan написа:nightingale e много прав- тези лампи не вършат работа срещу комари. На верандата имам монтирана от тези сините лампи против насекоми и наистина действа срещу мухи и други насекоми привлечени от светлината и. Като поставях осветлението на верандата разположих лампите За осветление отстрани на стените а не на тавана за да не падат насекоми върху салатата и съм доволен от ефекта.Осветлението е по стените на около 2-3 метра встрани от масата и на височина около 3 метра. инсектицидната лампа е под тях. Срещу комарите обаче няма никакъв ефект. Някъде бях чел, че се ориентират по телесната температура, но скоро докато рових някъде в нета прочетох че "виждат " въглеродния двуокис който издишваме. Което от двете да е вярно лампите не помагат.

Правилно си прочел.
Ориентират се и по въглеродния двуокис на жертвата.
Всъщност не напразно по-горе написах , че комарите ''виждат'' като змиите и без наличието на ''якобсен'' долавят химичните и топлинните сигнали.
Това насекомо набелязва обекта чрез химични , оптични и топлинни сензори.
Да споделя аз пък какво съм чел за алкохола и тях.
Когато си правех капанчета за насекоми , в един американски сайт прочетох , че за примамка именно на комарите се долива към основния сироп чаша алкохол , най вече бира.
Той силно ги привличал.
Били правили опити с хора изпили по една чаша и такива които
не били.
Ами първите били многократно повече нахапани.
С две думи науката все още не е измислила напълно ефикасно средство срещу тях.
Дори и спрейовете и мазилата не са напълно ефективни.
Разбира се говоря за масова консумация , защото съм сигурен ,че машинка излъчваща специфични ултра звукови сигнали с херцове в диапазона на тези на прилепите , ще накара гадинките да не смеят да излязат от ларвения си стадий :cool:
:drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Инсектицидна лампа

Мнениеот gandalf_hsr » Нед Юли 21, 2013 9:51 am

Здравейте да се похваля с новата си предобивка против комарите подобна лампаhttp://1001produkta.com/2-6.html,40ватова.Оказа се че первлича комарите и другите нощни насекоми.Лампата стои под беседката отстрани на масата защото хвърчат трупове от изпържените насекоми.Лошото е че не превлича мухите през деня. :drinks:
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Инсектицидна лампа

Мнениеот nightingale » Нед Юли 21, 2013 1:35 pm

gandalf_hsr написа:.Лошото е че не превлича мухите през деня. :drinks:

Махаш решетката , изхождаш се в лампата и решаваш проблема.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Предишна

Назад към Разни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron