Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Виртуална изложба 2009г.

Тук всеки може да си покаже птиците

Модератор: yuri

Мнениеот nikigeen » Чет Ное 05, 2009 7:42 pm

Нещо за уточнение понеже споменахте шабото - при него и при други породи има по няколко стандарта в зависимост от типа развъждане .Например при въпросното шабо има японски ,немски и американски като основни ,а и няколко други от други страни ,които обаче се признават.Въпросните три стандарта обаче имат съществени разлики .Има един момент в стойката ,който трудно може да се улови на снимка и там краката не се гледат дали са дълги.Всъщност никъде в стандартите не се споменава дължината на краката,а се гледа стойката,разбира се споменава се ,че еди коя си част трябва да е максимално къса,но не това е същественото значение ,а ъгъла под който трябва да бъде.Ето тук например
http://web.ukonline.co.uk/japclub/Photo%20Gallery.htm
ако кликате отляво на типовете оцветяване излизат снимки на птици с коментар под тях - дали е добра или съответно не и защо
За това моля да не се влияете от твърденията на хората гледащи да продадат птиците си с думите - гледай са ,моето е по-добро ,защото са му по-къси краката.Бас държа ,че много малко сте тези ,които са се сетили да преброите върховете на гребена при шабото например ,което също се гледа ,ако сте на изложба .

За това тук е добре да си даваме точките на база общ изглед на птицата ,оцветяване на перата и крайниците ,например.Тоест малко по-общо.Това е мое мнение ,пък дали сте съгласни е отделен въпрос :D

И във връзка с това бих искал да помоля Паулина когато има преме да ни преведе това
http://www.chaboclub.de/page.php?7
тъй като съм английско говорящ ,а с немския изобщо ме няма :drinks:
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот dr_lukanov » Пет Ное 06, 2009 10:33 am

nikigeen
За това тук е добре да си даваме точките на база общ изглед на птицата ,оцветяване на перата и крайниците ,например.Тоест малко по-общо.Това е мое мнение ,пък дали сте съгласни е отделен въпрос


Споделям това мнение, ако трябва да сме обективни, като груби грешки се сочат и различния от стандарта цвят на очите. Разбира се ако гледаме 100 % стандарта, какво ще оценяваме :D (без да искам да обидя никого)? А предлагам да се оценява според Европейския стандарт или този на BDRG (немския), които са почти идентични и най-близки до птиците отглеждани в Сърбия, Чехия, Словакия, Унгария (все страни от където идват птиците в България :lol: ). Предлагам това , т.к. има много разлики между Английския и Европейските стандарти (които са почти идентични, с малки разлики в признатите цветове и продуктивност на птиците). Например Английския Легхорн, коренно се различава от Европейския (Западноевропейския тип, наричан още Холандски или Германски-Италианка).

Това са теми, за които ще му мисли съдийската комисия. От участниците се иска да се подберат най-добрите снимки на най-добрите птици. Без да се притеснявате, колко дълги ще са краката на шабото или каква ще е качулката на Холандската качулатка, птиците ще се оценяват според това, което е налице- уверявам ви, че най-добрите птици ще получат първо място.

Сега остава да видим и птиците :lol: !
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот nikola_rs » Пет Ное 06, 2009 7:56 pm

Много добра идея сте измислили!Но аз все си мисля ,че първото нещо ако въобще е възможно e да се опрости начина на качване на снимки,както беше например в стария форум,тъй като доста от участниците биха се затруднили с качването според мен включително и аз.
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот dr_lukanov » Пет Ное 06, 2009 9:05 pm

Има няколко начина за качване на снимки във форума, но лично на мен ми е най-удобно с :
http://picvalley.net/

избираш "моят компютър"
след това си качваш снимката, след като се качи файла се появява изображението и го отваряш след което ти се появява отделен прозорец с изображението под него има данни за снимката, а под тях и вдясно: "PHPBB код със снимка в цял размер", като избереш него ти излиза кода, копираш ги и поставяш в отговора. Пробвай, въобще не е трудно, а и съм го написал така, че и аз разбрах начина за качване :D .
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот shikata » Пет Ное 06, 2009 9:30 pm

Мога да ви предложа Галерията която преди време инсталирах в форума .
В нея може и да се гласува за дадена снимка с 1 до 10 като всеки юзер има право да гласува само веднъж.Така ще може да определите и награда на публиката :D .

Само се надявам сървърното място да стигне, както и лимитирания трафик на сайта :think:

Пуснал съм раздел Виртуална изложба .Има и ограничение за размера на снимките с които трябва да се съобразявате, мисля беше 1024 x 768.Под публикуваните снимки има код с който снимката можа да се вгради в мнението ви
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот nikola_rs » Пет Ное 06, 2009 9:54 pm

Изображение
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот nikola_rs » Пет Ное 06, 2009 9:59 pm

dr_lukanov благодаря!!!Начина на качване вече става много лесен и може да се започва шоуто.
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот Paulina » Съб Ное 07, 2009 12:07 am

nikigeen написа:. . .

И във връзка с това бих искал да помоля Паулина когато има преме да ни преведе това
http://www.chaboclub.de/page.php?7
тъй като съм английско говорящ ,а с немския изобщо ме няма :drinks:


Разгледах страницата - доста е обширна , какво по-точно те интересува ? Че като гледам колко е обширна цветовата възможност....

И всеки да си преброи върховете на гребена на птиците - повече от 5 върха не са допустими за расова птица !

:D
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nikigeen » Нед Ное 08, 2009 10:41 pm

Наистина е доста обширна.Само до цветовете.Тях самите не ги искам пък и тук няма да се правим на на международни съдии :drinks: Колко са ви шиповете на гребена на шабото ,а? :cool:
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот Paulina » Нед Ное 08, 2009 10:59 pm

nikigeen написа:Наистина е доста обширна.Само до цветовете.Тях самите не ги искам пък и тук няма да се правим на на международни съдии :drinks: Колко са ви шиповете на гребена на шабото ,а? :cool:

Добре , ще се потрудя . А ти до тогава погледни шабото от снимките , които съм качила в "Снимки на изложби от чужбина" , отдел "Конкурси, изложби, пазари" . Това петле май има повече връхчета на гребена и въпреки това му бяха дадени 92 точки ( от възможни 97 ) .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nikigeen » Нед Ное 08, 2009 11:23 pm

Хм, хубаво е ,но не и за 92 точки от максимални 97.Други представители на породата имаше ли или само това беше?
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот Paulina » Нед Ное 08, 2009 11:42 pm

nikigeen написа:Хм, хубаво е ,но не и за 92 точки от максимални 97.Други представители на породата имаше ли или само това беше?

Бяха две петлета и две кокошки от шабото . В тази разноцветка . Ето го и другият представител :

Изображение
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

ПредишнаСледваща

Назад към Виртуална изложба

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта