Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


здравейте

Модератор: sandan

здравейте

Мнениеот Стефан Христов » Вто Сеп 07, 2010 8:57 pm

здравейте нуждая се от съвет,преди време бях писал по въпроса,но поради неточно формолиране на въпроса темата беше заключена,значи става въпрос за едно женско ахатово канарче,което вече 3ти месец неможе да се опери в областа на тила на главата,ако някой е имал подобен или същия проблем и сее справил с него моля нека да ми даде съвет.
Стефан Христов
потребител
потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 1:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот nightingale » Вто Сеп 07, 2010 9:26 pm

Причините може да са много. Като започнем от липса на някои витамини (най вече А и Д ) . Недостик на микро и макроелементи , минерални вещества , нарушена обмяна на веществата , евентуално наличие на ектопаразити и генетични изменения. Ще ти кажа аз как бих постъпил: Свеж въздух. Ваничка за къпане с прясна вода. Системно и редовно дирекно облъчване с естествена светлина, зелени храни,плодове и покълнали семена. В отделен съд счукани мидени черупки. Задължително листа от прясно зеле. Ще уловя птицата в ръка и с подухване на перата в областа на гръдната кост ще установя дали не е затлъстяла. Ако е така -изключвам маслодайните семена и всекидневно предоставям ябълка (задължително) Пектинът и захаридите в нея спомагат за избавянето на ненужните мазнини.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Стефан Христов » Вто Сеп 07, 2010 9:36 pm

от изброените неща единствено счуканите мидени черупки ми липстват,отделил съм я в самостоятелен кафез,мед,сварени яйца,ябълка и зеленина не и липстват,за паразитите поне външни видимо няма,един познат на гълабарския пазар в подуене предположи за кокушинки,и рече мажия няколко с памук напоен с ракия и ще се оправи ама поне засега ефект няма
Стефан Христов
потребител
потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 1:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот nightingale » Вто Сеп 07, 2010 9:45 pm

Може да е нарушено функциониране на хормоните. Най честа причина за това са груби грешки при режима на светлината. Често това води до хронично линеене. Потърси медикаменти които спомагат за израстването на перушината . ''ТАБЕРНИЛ'' е добър избор.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Стефан Христов » Вто Сеп 07, 2010 9:55 pm

благодаря ще пробвам,има друга аномалия имам и една лимонова женска която въпреки сезона продължава да се гуши ида издава звуци с няколко думи търси да я ярат и снася,повреме на размножителния сезон я пусках на три мъжки,но яйцата бяха празни а от същите имам покуление,какжа може да е причината затова :(
Стефан Христов
потребител
потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 1:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Стефан Христов » Вто Сеп 07, 2010 9:58 pm

извинета ако съм ви досадил,но незнам към кого да се обърна потези въпроси
Стефан Христов
потребител
потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 1:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот nightingale » Вто Сеп 07, 2010 10:16 pm

Отговорът на въпросът ти е едно цялостно и обширно изказване по въпросът за размножаването на канарчетата. Няма как да го получиш с няколко изречения. Обърни се към Д-р. Велев на лични за по-конкретните неща .
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот rookie_gyn » Вто Сеп 07, 2010 11:58 pm

Случва се женски, които продължават да снасят и лежат, дори и сами след като е приключил размножителния сезон. При мен също се получи. Просто поставих дамата в най-тъмната и хладна клетка и преминах само на семенна смеска докато започна линеенето. Това, че не е дала пълни яйца през сезона - търси причината в партньорите й.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот Стефан Христов » Сря Сеп 08, 2010 12:15 am

мъжките с които сам я пускал преди това са дава ли резултат а и след това с други женски
Стефан Христов
потребител
потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 1:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот rookie_gyn » Сря Сеп 08, 2010 12:30 am

Има някои канаровъди които които излагат становище, че женската не може да се снесе плодно яйце, щото видите ли не прикляка правилно и мъжкия не може да я покрие. Аз не го поддържам. Мъжкия организъм има една основна функция свързана с размножаването - оплодителна, а женския - да зачене и износи /при птиците да снесе/ оплоденото яйце. Щом женската снася яйца - тя за мен няма проблеми. Проблемите ги търся другаде. Ако някой по-напреднал колега има друга теория за това защо женската не снася плодни яйца, различна и доста сериозно и аргументирано изнесена от тази за приклякането, наистина е добре да я сподели в раздела Размножаване.
Да, мъжкият може да не я покрива, при положение, че птиците до такава степен не се понасят, че той не може даже да я доближи.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот nightingale » Сря Сеп 08, 2010 9:38 am

Аз имам малко по- различно становище. И двете птици трябва да са напълно здрави ,първо: за да може да се осъществи ритуалът, който предхожда оплождането и второ: за да може самото то да бъде осъществено правилно. Женска, която не може да се задържи нормално на двата крака или мъжки ,който има летателни проблеми в повечето случаи са негодни . Разбира се тук много зависи и от видът на птицата. Женски канар може да снесе неоплодено яйце от нормален и годен мъжки поради липса на проникване. Оплождането става буквално за секунда и ако един от двамата не може да се възполза от мигът , всичко се проваля
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот rookie_gyn » Сря Сеп 08, 2010 9:45 am

Колегата не е казал да има някакви видими проблеми по женската и се предполага, че птицата е здрава. И аз оттам изхождам, че не може да е от нея. Или пък и двете птици не са били достатъчно развити в момента в който са събрани. Колегата трябва да изложи по-подробно поведението на птиците когато ги е събирал. А още нещо - хубаво е тази тема да бъде поставена в раздела "Размножаване" и там да търпи развитие. Ще чакаме отговори и от останалите съфорумци. И той най-вече от тези повече опит.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево


Назад към Цветни канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта