Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Къдрави канарчета

Модератор: sandan

къдрави канарчета

Мнениеот ПАНАЦЕЯ » Вто Юни 08, 2010 10:08 pm

Много съм разочарован от akademika скоро купих от него една млада женска канарка бордер. Много сладкодумно ме обеди че птицата е здрава и не е боледувала от нищо. Хубаво взех я аз и след 5 седмици птицата умря. Занесох я в института още в същия ден след няколко дни резултатите бяха готови, а болеста се оказа Орнитоза. Трябва да отбележа, че канарката през тези пет седмици съм я държал в изолатор да няма достъп до другите канарчета за всеки случаи. Не мие е толкова за парите въпреки, че не са хич малко където ги дадох на akademika за тази на външен вид прекрасна млада птица (бордер), а затова че не ми каза истината.
ПАНАЦЕЯ
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Мар 07, 2010 10:23 pm

Мнениеот петър » Вто Юни 08, 2010 10:38 pm

Не ви познавам и двамата,но не е хубаво така де се говори за колега.Първо казваш,че птицата е била млада и хубава-откъде тогава той е можело да знае,че е болна.После точно от орнитоза пък да е умряла хич не ми се вярва-не знам в кой Институт и по какъв метод са поставили така лесно диагнозата на умряла птица.Ако са изследвали кръв за антитела или за самите хламидии това отнема много повече време от няколко дни,ако са направили аутопсия-тогава няма как да са сигурни за причинителя.По принцип при канарчетата има поне 10 причини преди орнитозата от които да умрат.Ето така като вземем да пишем и да се обвиняваме и ще разбереш защо никой няма да иска да продава птиците си в България.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Сря Юни 09, 2010 12:21 am

Бихте ли споделили,каква бе симптоматиката преди да настъпи смъртта,и с каква продължителност на клиничните признаци като времетраене?
Ще бъде полезно за нас да се запознаем хронологически.
И междувременно кой обслужваше останалите ви птици през това време?
Някакви препоръки направихали ви,след доказването на това опасно инфекциозно заболяване.
Би било интересно да споделите.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот nightingale » Сря Юни 09, 2010 1:13 am

Преди години се бях нахендрил с две скални жака болни от орнитоза. Покупката стана по телефона и не можах да преценя състоянието на птиците. Двете фърлиха топа след около 6 дена. На 4 тия след явни признаци и съмнения за пситакозата вземах мерки ама ядец. Умряха .Съвсем още мъничко им трябваше и щяха да влязат в ректома на известния подуянски прекупвач, който ме преметна. Значи как беше положението. Птиците си бяха контрабанда и си бяха дошли с вируса. Стресът и смяната на обстановката предизвиква бързото протичане на болеста. Уверявам ПАНАЦЕЯ тук, че който и да му е спретнал тази диагноза го е измамил. Не защитавам никой. Просто се осланям на фактите. 0т 2 до 18-20 дена инкубационен период. Човекът - част от заразоносителите. Лесно забележими симтоми , поне в края на боледуването. Като едва ли канарче може да издържи и да умре от това, защото както каза и Петър , вторичните инфекции го убиват. Ако диагностикът в инситута извършил процедурата е на една ''разпрана жаба време'' - много поздрави от nightingale :wink: Две уточнения - птица не се държи 5 седмици в превантивен изолатор. И ако Панацея се окаже прав (което ме съмнява) да не целува хората които са му мили.:wink:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот nightingale » Сря Юни 09, 2010 1:45 am

Всъщност като му гледам годинките това с целувките май отпада :think:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: къдрави канарчета

Мнениеот akademika » Сря Юни 09, 2010 9:30 am

ПАНАЦЕЯ написа:Много съм разочарован от akademika скоро купих от него една млада женска канарка бордер. Много сладкодумно ме обеди че птицата е здрава и не е боледувала от нищо. Хубаво взех я аз и след 5 седмици птицата умря. Занесох я в института още в същия ден след няколко дни резултатите бяха готови, а болеста се оказа Орнитоза. Трябва да отбележа, че канарката през тези пет седмици съм я държал в изолатор да няма достъп до другите канарчета за всеки случаи. Не мие е толкова за парите въпреки, че не са хич малко където ги дадох на akademika за тази на външен вид прекрасна млада птица (бордер), а затова че не ми каза истината.
:oops: Жалко ако имах мъжки за нея нямаше да я махам защото тя и сестраи са единствените бордери който извадих-09 относно заболяването :think: ела в нас и ако видиш една омарлушена птица на момента ти връщам парите знаеш че съм точен при мен всичко еOK тази болест да не си я лепнал от А.K :?: есента пазарували от обеля :cool:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Мнениеот g.ganev » Сря Юни 09, 2010 11:01 am

Невероятное как ,станели дума за заболяване при птици повечето лекари било ветеринарни, било хуманни поставят диагноза орнитоза, явно това е единственото което са запомнили от следването.Изключение правят само тези от тях които отглеждат птици.
Изображение
Аватар
g.ganev
потребител
потребител
 
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 12:03 pm
Местоположение: stara zagora

Диагноза

Мнениеот akademika » Сря Юни 09, 2010 11:13 am

При толкова много болести по птиците, много трудно се поставя точна диагноза .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Мнениеот doctora » Сря Юни 09, 2010 1:07 pm

Ей, не си си правете майтап с такива сериозни заболявания. Като съобщавате нещо, мислете....А това рекъл, казал ама ако.....Този колега като постави диагноза, издаде ли документ?
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот g.ganev » Сря Юни 09, 2010 2:10 pm

Toчна диагноза при птиците , особено декоративните се поставя трудно, защото много от нерзположенията се причиняват от различни причинители действащи заедно и взаимно отключващи се .Клиничната картина често е нетипична,а ускореният метаболизъм на нашите птици води до бърз и трагичен край.
Изображение
Аватар
g.ganev
потребител
потребител
 
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 12:03 pm
Местоположение: stara zagora

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Сря Юни 09, 2010 8:33 pm

При една точна микробиологична диагноа ,достигната по рутинен метод в комплекс с патологоанатомична такава,няма шест-пет.Но в конкретният случай се съмнявам всичко да е направено както трябва не поради невежество от страна на колеги медици ,а поради финансови съображения на самият собственник,защото и тук е валидна максимата целта оправдава средствата.Но каква е целта тук,и как средствата за подобни сериозни изследвания биха балансирали щетата.За което предполагам ,че нещата са преекспонирани или е отсъдено твърде несериозно.
За противното бих желал да видя констативният протокол в който е споменато поне съмнението за Орнитоза.
Но едвали.
Поради подобни информации в пространството ,са осуетуни редица изложения ,и обезкуражени редица колеги желаещи да покажат постигнатото по спортменски начин.А друга част ,като например мен ,рядко показват експонати поради наистина обективни причини,които обаче остават незабелязани за околните ,за да не понасяме несериозното поведение на колеги жонглиращи с материал като циркови артисти,без да си дават сметка в какъв вектор на инфекции се превръщат.Поради което и на изложенията водата е оцветена ,ту в жълто ту в друг цвят.
За това ще помоля още веднъж възрастният/ата/ ПАНАЦЕЯ да изчисти всичко около този неприятен случай.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

къдрави канарчета

Мнениеот ПАНАЦЕЯ » Вто Юли 06, 2010 9:00 pm

Здравейте.
Искам официално да се извиня на akademika за това където го обвиних без сериозни доказателства. Преди две седмици ми умряха още пет птици. Занесох ги във ветеринарния кабинет които е до непосредствена близост до дома ми. Оказа се трихомоноза. Трябва също така да отбележа, че симтомите бяха същите както при закупената бордерка от akademika. Три от канарчетата съм ги купувал от А. К. другите две канарчета са излюпени при мен. И пете канарчета са от тази година.Още веднъж се извинявам на akademika.
ПАНАЦЕЯ
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Мар 07, 2010 10:23 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Фигурностойкови канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта