Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


лизарди

Модератор: sandan

Re: лизарди

Мнениеот zlatistij » Вто Ное 15, 2011 8:04 pm

refab написа:
zlatistij написа:мерси някой ден може да кача снимки(ако успея) да си кажат думата специалистите :D човека от който ги взех каза че е взел четвърто място на изложбата :cool:


Какво те смущава в качването на снимки, кой етап?[/
ами просто не съм пробвал :D
Аватар
zlatistij
потребител
потребител
 
Мнения: 209
Регистриран на: Нед Фев 07, 2010 10:06 am
Местоположение: несебър

Re: лизарди

Мнениеот ORFEI_PEI » Вто Ное 15, 2011 10:20 pm

maratoneca81 написа:
ORFEI_PEI написа:дано от човека от които си ги взел не е Българин :wink:

zlatistij е написал че птиците са внос от Чехия да са му живи и здрави

в чехия българи няма маи :wink:
Аватар
ORFEI_PEI
потребител
потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 8:28 pm

Re: лизарди

Мнениеот ORFEI_PEI » Вто Ное 15, 2011 10:25 pm

но както и да е да са му живи здрави и хубави пилета да изкарва и да е коректен не като Петър от пловдив да обещава и да неси даржи на обещаното :nono:
Аватар
ORFEI_PEI
потребител
потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 8:28 pm

Re: лизарди

Мнениеот петър » Вто Ное 15, 2011 11:30 pm

Петър от Пловдив винаги си държи на обещаното!Просто бавно и правилно преценява как да постъпи и както времето показа не съм сгрешил.Умни хора са чехите,продаваш си птиците от девет гори в десетата и после няма някой да ти мрънка във форума или на лични-мъжкия не пее северен и южен славей,женската направи гнездото накриво,от 5 яйца се излюпиха само 4,ами сега защо им оскубаха опашките,ама малките не приличат на лизарди а са зелени пилета със шапки и т.н.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: лизарди

Мнениеот ORFEI_PEI » Сря Ное 16, 2011 10:28 am

мранкат хората защото като си казал че ще ми дадеш чифта трябва да си точен а не да вартиш газа като фурнаджиска лупата :nono:

Админ: 5 дни бан, за да се научиш как се разговаря с хората и да се съобразяваш с правилата на форума
Аватар
ORFEI_PEI
потребител
потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 8:28 pm

Re: лизарди

Мнениеот refab » Сря Ное 16, 2011 12:34 pm

ORFEI_PEI написа:мранкат хората защото като си казал че ще ми дадеш чифта трябва да си точен а не да вартиш газа като фурнаджиска лупата :nono:

Админ: 5 дни бан, за да се научиш как се разговаря с хората и да се съобразяваш с правилата на форума


Чудя се, ако хипотетично става дума за некоректност, в случая, от страна на Петър (хипотетично, казвам!), за какво точно е този бан на ОРФЕЙ-ПЕЙ- само за това, че е използвана по-колоритна и по-вулгарна метафора?... Искам да кажа, че едно е, когато една по-вулгарна метафора се използва несправедливо, така да се каже, друго е, когато има някакво морално основание за нея. Такова морално основание пак не би трябвало изцяло да оправдае вулгарен език, но е предпоставка за снизходителност към него, мисля аз!... Та, ще ми се да разбера - любопитно ми е, все пак, Петър бил ли е коректен или не спрямо баннатия ОРФЕЙ-ПЕЙ?
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: лизарди

Мнениеот shikata » Сря Ное 16, 2011 3:24 pm

Тъй като гледам отстрани нещата, аз не зная кой крив кой е прав.За мен достатъчна предпоставка е някой да си позволи непозволен език във форума.Най малкото това нещо съм го описъл в съобщението което постоянно е най отгоре на форума.Никъде не значи че не може да си по остър в отношението си към някой стига да не си позволиш да падаш ниско(вярно стана модерно вече и на високо равнище и в политиката да простеят хората, явно така е модерно).А от снизходително отношение видях че полза няма.Който си позволи такъв език, рано или късно пак го употребява.Как пък може да има и хора които никога не са си позволили да ползват груб език а са водили спорове.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: лизарди

Мнениеот refab » Сря Ное 16, 2011 5:13 pm

Да, разбирам!... Става дума за:

"1.8 Не се допускат обиди, заплахи и заяждания между потребителите във форума! Спазвайте добрия тон."

Все пак, за да допредставя тезата си от предния ми коментар ще цитирам това, което е отбелязано на първо място в определението на обида в "Речник на българския език" (от Интернет):

"мн. обѝди, ж.
1. Несправедливо оскърбление, засягане на честолюбието, огорчение."


Вижда се, че не е без значение въпросът дали "оскърблението" (за да бъде парекселанс обида!) е справедливо или не, т.е. продължавам да считам, че Петър има добрата възможност да ни убеди, че отправеното му оскърбление е несправедливо!
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: лизарди

Мнениеот петър » Сря Ное 16, 2011 7:36 pm

Жалко,че превръщаме форума в махленски клюкарник,но щом само това се търси и се чете ще отговоря.С така наречения Орфей -пей не се познаваме лично,той ми писа на лични преди около два месеца,че иска от мен лизарди.Не знам защо си наруших принципите и му казах,че ще му дам и му казах цената.Той ми каза,че тази цена му е малко висака и поиска да му намаля 10 лева и така стигнахме до споразумение,че ще му дам чифт миналогодишни лизарди на цена 50лева.Предложих да му ги дам на националната изложба,но ми отговори,че няма да дойде и ,че ги иска по-рано.Уговорихме се,че ще ги вземе няколко дни преди изложбата,но влязох в болница и му писах,че това се отлага.Като излязох след 20 дни той видя,че влизам отново във форума и поиска да снимам птиците и да му изпратя снимки.Обещах му това да стане миналата събота,но не успях защото след дългото боледуване имам много да наваксам с работата и работя и в събота,а птиците не са там където живея.Той ми писа какво става с лизардите-отговорих му,че са добре, вкъщи са и го чакат.Преди 3 дни получих гневно писмо с обидно съдържание,че съм измамник,лъжец и т.н.,но реших,че не е необходимо да се занимавам с глупости.Нито съм му отговорил,нито някой съм занимавал с това.През това време все пак става въпрос за около 2месеца съм отклонил много други оферти за лизарди за да дам птиците на това момче,за съжаление той си пропусна шанса с тези писания.Съжалявам,че си наруших принципите да си продавам птиците само на едро и да не се занимавам с единични клиенти.Много от нас общуват помежду си и с по-вулгарни изрази от чутия по-горе,но затова трябва поне да се познават предполагам,а ние с Орфей никога не сме се виждали.И нека дебело да подчертая,че пари от него не съм взимал за птиците и моля никой да не ми пише повече за птици,аз има къде да си ги продавам.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: лизарди

Мнениеот refab » Сря Ное 16, 2011 10:06 pm

петър написа:Жалко,че превръщаме форума в махленски клюкарник,но щом само това се търси и се чете ще отговоря..............................Уговорихме се,че ще ги вземе няколко дни преди изложбата,но влязох в болница и му писах,че това се отлага...........................................Обещах му това да стане миналата събота,но не успях защото след дългото боледуване имам много да наваксам с работата и работя и в събота,а птиците не са там където живея........................................Нито съм му отговорил,нито някой съм занимавал с това......................................моля никой да не ми пише повече за птици,аз има къде да си ги продавам.


Е кой и как "превръща форума в махленски клюкарник"?... :o Да не би случайно да ме предизвикваш и да искаш да ми изкараш и на мен бан? :D

Уговорил се, но влязъл в болница ( на всеки може да се случи!), после обещал, но не успял, не отговорил, а накрая - имал къде да си продава птиците, и сега твърди, че някой обръщал форума на клюкарник!... Тогава освен да те посъветвам да не влизаш в него - в "клюкарника"!? :o :-|
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: лизарди

Мнениеот shikata » Сря Ное 16, 2011 10:48 pm

refab адвокати не ми трябват.Между другото и на мен Орфей искаше птици на по малка цена , явно се пазари добре(от мен не е взел между другото, мина времето дето отстъпвах).

Ключ на темата
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: лизарди

Мнениеот zlatistij » Сря Ное 16, 2011 11:03 pm

:D аз пък без да се пазаря в Чехия платих по 40лв. на парче май съм се минал :lol:
Аватар
zlatistij
потребител
потребител
 
Мнения: 209
Регистриран на: Нед Фев 07, 2010 10:06 am
Местоположение: несебър

ПредишнаСледваща

Назад към Фигурностойкови канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта