Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


лизарди

Модератор: sandan

Re: лизарди

Мнениеот петър » Сря Окт 26, 2011 8:13 am

По никакъв начин не искам да те обидя,напротив поздравявам те за желанието да научиш повече.Просто ти казвам по-лесния начин да стане това.Ти видя,че сам определи,че птиците не са сатинета а ахат червени мозайки.Сатине червена мозайка беше птицата от предишния ти аватар.Такива птици май никой в Пловдив не гледа.Павката е един от най-добрите ми приятели не само от канаровъдите и съм сигурен,че от него си взел прекрасни птици.Особено липохром червените му мозайки са на страхотно ниво и ако си взел от тях имаш най-доброто.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: лизарди

Мнениеот ORFEI_PEI » Сря Окт 26, 2011 8:17 am

точно птицата от аватара са като моите пилета мажкара е сащто като на снимката :wink:
Аватар
ORFEI_PEI
потребител
потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 8:28 pm

Re: лизарди

Мнениеот ORFEI_PEI » Сря Окт 26, 2011 8:21 am

сигурно гледат още хора такива птици но неги познаваме аз искам мозаика но с тези тамно черните щрихи и имам за продан сивокрили 3 мажкарчета :wink:
Аватар
ORFEI_PEI
потребител
потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 8:28 pm

Re: лизарди

Мнениеот sandan » Сря Окт 26, 2011 11:00 am

Птицата от първата снимка е по-скоро ахат топаз червена мозайка.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: лизарди

Мнениеот ORFEI_PEI » Сря Окт 26, 2011 9:42 pm

сивокрилите пиленца вече си имат друг собственик :|
Аватар
ORFEI_PEI
потребител
потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 8:28 pm

Re: лизарди

Мнениеот ORFEI_PEI » Сря Окт 26, 2011 9:44 pm

sandan написа:Птицата от първата снимка е по-скоро ахат топаз червена мозайка.



да може би но кои от тук гледа такива птици с черни щтрихи че ми харесват много :wink:
Аватар
ORFEI_PEI
потребител
потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 8:28 pm

Re: лизарди

Мнениеот shikata » Чет Окт 27, 2011 1:25 am

при ахата щрихите са тъмносиви.Ето тук малко статии да придобиеш представа

http://www.pernati.com/articles-for-birds/25.html
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: лизарди

Мнениеот ORFEI_PEI » Чет Окт 27, 2011 5:50 pm

shikata написа:при ахата щрихите са тъмносиви.Ето тук малко статии да придобиеш представа

http://www.pernati.com/articles-for-birds/25.html


това сам го чел но друго си е със снимка :wink: и обяснение къква е птичката и се пак не се ръзбра коѝ гледа такива :wink:
Аватар
ORFEI_PEI
потребител
потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 8:28 pm

Re: лизарди

Мнениеот shikata » Чет Окт 27, 2011 9:58 pm

Ами ето тук има със снимки с наименования на породата

http://www.pernati.com/articles-for-bir ... aries.html

има примери с меланинови птици, а щом толкоз държиш да знаеш кой какво гледа аз лично гледам само три породи канари и те са ахат червена мозайка, глостери и липохромни червени.
Има много колеги които гледат по много породи, но така както питаш едва ли и друг ще ти отговори.
Ако се ориентираш към дадена порода канарчета тогава започваш да се интересуваш кой какво гледа и на какво набляга.А както ти беше писал Петър, докато не видиш птиците на живо няма да придобиеш реална представа за породите, на снимка е по различно много от нещата не се виждат
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: лизарди

Мнениеот ORFEI_PEI » Чет Окт 27, 2011 10:22 pm

shikata написа:Ами ето тук има със снимки с наименования на породата

http://www.pernati.com/articles-for-bir ... aries.html

има примери с меланинови птици, а щом толкоз държиш да знаеш кой какво гледа аз лично гледам само три породи канари и те са ахат червена мозайка, глостери и липохромни червени.
Има много колеги които гледат по много породи, но така както питаш едва ли и друг ще ти отговори.
Ако се ориентираш към дадена порода канарчета тогава започваш да се интересуваш кой какво гледа и на какво набляга.А както ти беше писал Петър, докато не видиш птиците на живо няма да придобиеш реална представа за породите, на снимка е по различно много от нещата не се виждат


ахат червена мозайка същто са хубави птици аз гледам птиците по кръсота от цветните канари освен кръсивите си цветове друго неможе да се очаква от тях и намен то4но това ми харесва и зщо трябва да се ограничавам в гледането на определена порода?аз искам да имам такива птици които на мен ми харесват нчма значение дали са цветни , орфеини или фигурни :wink:
Аватар
ORFEI_PEI
потребител
потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 8:28 pm

Re: лизарди

Мнениеот shikata » Пет Окт 28, 2011 9:23 pm

Аз също гледам породи които ми харесват, но има тръпка и в селекцията а с чифт два не се прави такава.Всеки си преценява за него както е най добре и кое му е тръпка .Няма лошо гледай това което ти харесва но съвет- събирай си чифтовете по породи а не прави мешавици
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: лизарди

Мнениеот ORFEI_PEI » Съб Окт 29, 2011 2:42 am

Аз казвам че птиците които искам ги искам мажко и женско от една порода не да правя компот но имах предвит че харесвам различни породи :wink:
Аватар
ORFEI_PEI
потребител
потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 8:28 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Фигурностойкови канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта