Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Модератор: nikigeen

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Пон Окт 31, 2011 9:29 pm

Да- това съм го чела, а и мисля да го занеса в ветеринарната клиника, имат повече практика, а пък и ми е жал - много крещи, но проблема е друг:как да го хвана така, че да не хапе-много кълве и хапе до кръв, а и не мога да го изкарам от клетката, ако той не реши, там няма да ме чакат цял ден да излезе. Какво правите в този случай с по дивите птици-как ги изкарвате от клетката и ги държите така, че да не ви хапят-може би трябва да не виждат какво става.Вратичката на клетката е малка, няма и как да го загърна с някоя кърпа, че да не вижда/така го хванах, като излезе и не иска да се прибира/.Интересното е ,че не лети, а само подскача, като заек, нормално ли е това?
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Вто Ное 08, 2011 1:40 am

Здравейте отново, не успях да кача снимки на моя красавец Лорко тук, но качих в галерията. Никой ли не иска да ми помогне с малко инфо за Многоцветно Лори....? Но пък имам напредък в отношенията си с него, вече излиза навън/пускам го по половин до един час/, само като види, че му слагам една ниска и широка картонена кутия пред вратичката-подлудява-бяга напред назад и отива до отвора....., но не смее да излиза от кутията, само наднича и ако се приближа с ръце вика заплашително, като се доближа с лице до него не го е изстрах, дори се допирам, има си любима играчка - топчица и любима ваничка, които поставям в кутията, само дето като се изкъпе и покрай него става цяло море, а той е като мокра кокошка :D. Прибира се сам- първите пъти беше добре- излъгвах го като му пипам плюшената играчка в клетката и той влизаше да я спасява, но захитря, само стой на вратичката и крещи, но пак го излъгвам...,е вика, като го затворя и пак почва да бяга напред назад, явно не му харесва, че съм го отделила от играчката...... Интересното е, че като му подам през решетките пръст, близо до неговата плюшена играчка го ближе, а иначе го е страх от пръстите ми/ако са в клетката близо до него или като той е извън нея/ и се хвърля заплашително да ме клъвне.

205.....204

Админ: Позволих си аз да ги прикача към мнението
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот Buggy » Нед Ное 13, 2011 2:35 am

Клетката е много тясна и кацалките са сложени неправилно.Птицата седи притисната и почти си опира глават в решетките.
Buggy
потребител
потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 6:59 pm

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Пон Ное 14, 2011 11:55 am

Тези снимки са от първия ден в който ми я донесоха, сега е малко по-различно-пооправих ги-смених и кацалките и много други неща-сложих нови клончета от дърво-обича да ги ръба.Клетката не е толкова малка/ниска е, но е доста широка/мисля в скоро време да я сменя/търся по зоомагазините, но по-голяма от тази в момента не съм виждала/ просто кацалките са на 2 етажа с пода стават 3-какво имаш напредвид под неправелно сложени/от едната страна са така,малко на ъгъл, а от другата и по средата са напречно,общо са 3 от единия край до другия на клетката/, обича да подскача по тях.А кацалката дето е на ъгъл-обича да спи на нея. Вече излиза отвън до клетката в една широка кутия/всеки ден го пускам/, но не иска да лети.Ще кача още снимки и ще снимам цялата клетка.Имам и един въпрос-купих му топки -много обича да си играе с тях като излезе отвън и си ги търкаля и ги гони, но точно за 1 ден едната вече е оръфана и липсват парчета, че въпроса ми е дали може да му стане нещо-да не глътне парче от материала, той е нещо като гума, но по меко и явно му харесва да го ръба - е виждам, че не ги гълта, но...
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот ТЕРИЕР » Пон Ное 14, 2011 6:35 pm

В големите магазини продават едра мрежа която е на дълги правоъгълници и прилича по структура на клетка. От нея стават прекрасни клетки по размер какъвто мястото ви позволява. Видях една стайна волиера направена за розела която е широк цилиндър и доста висок, почти до тавана.За лорито такава ще му пасне идеално.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Вто Ное 15, 2011 10:46 am

Благодаря за идеята, за това не съм се сещала :D
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот slavi_kn » Вто Ное 15, 2011 9:32 pm

Абе хора кажете сас какво се хранят тея пилета че искам да взема един чивт ? :cool:
slavi_kn
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Съб Юли 02, 2011 10:51 pm

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Сря Ное 16, 2011 11:37 am

Аз съм собственичка от скоро, храната на Лоритата е съвсем различна от другите храни за папагали. Доста се порових и успях да открия и то в онлайн зоомагазините храна -специализирана за Лори.Тя е на Orlux-белгийска, прави се на каша с вода и е доста скъпа-700гр е на цена от 22 до 25лв кутията, а 3 кг. е от 68 до 78лв/това е цената на магазините, предполагам, че може да се намери по-евтино от доставчик/. Но за съжаление, в момента не е налична и съм направила заявка за следващата доставка. Може да има и на други фирми, но аз не открих, а за български фирми-производители, да не говорим. Питах и по зоомагазините, но навсякъде се обаждат на доставчика и им казват, че рядко се внася, тъй като този вид папагал не е много разпостранен в България и няма кой да купува храната, а и цената....Иначе аз си храня Лорито с бебешка-плодова каша Слънчо/в нея има 11 витамина/-на месец изяжда около 500гр. от тази каша-правя по малко и я сменям сутрин и вечер- тъй като вкисва, мед/много го обича/-който разреждам с вода, плодове, хапва и компоти-разбити, нектари, натурални сокове, яде бисквити-обикновенни меки, маруля, гриска хляб, козунак, яде и слънчоглед от семената. Всичко, каквото е сладко му допада.Сега като ми доставят храната, ще видя дали ще я яде, тъй като до сега, не е бил хранен с такава. Лоритата са плодоядни, нектароядни-меки храни.
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот Buggy » Пет Ное 18, 2011 10:23 pm

В събота на пазар за животни в София има много клетки на добре цени. :wink: Много работа е да го изхраниш това Лори :mrgreen:
Buggy
потребител
потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 6:59 pm

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот Мъро » Пет Ное 18, 2011 11:41 pm

Според мен храната на орлукс е излишен разход
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот slavi_kn » Съб Ное 19, 2011 11:57 am

Мъро написа:Според мен храната на орлукс е излишен разход

А какво друго?
slavi_kn
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Съб Юли 02, 2011 10:51 pm

Re: МНОГОЦВЕТНО ЛОРИ

Мнениеот nikolpirg » Пон Ное 21, 2011 12:19 am

И аз искам малко информация - има ли други храни, с какво мога да храня Лорито? :think:
nikolpirg
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 11:41 am
Местоположение: Русе

ПредишнаСледваща

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта