Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


спешна помощ болен вълнист папагал

Модератор: nikigeen

спешна помощ болен вълнист папагал

Мнениеот ogito0 » Нед Яну 11, 2015 11:27 pm

здравейте! От вчера мъжкото ми папагалче не е в настроение стои ококошинен долу в клетката стои по ъглите постоянно е със затворени очи, сутринта имаше твърди изпражнения после станаха воднисти мътно прозрачно зеленикави, хапва от време на време някои семчица пие вода и пак на пода на кафеза...не киха не повръща ходи си нормално ...и другото което забелязах е че прави странни движения с крачетата все едно иска да си почеше дупето! Папагалчето си има женска с нея всичко е точно. Днес му дадох антибиотик (coli-terravet) пийна 1 2 пъти и два пъти му дадохме с пипетка. МОЛЯ ВИ ЗА СЪВЕТИ !
ogito0
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Яну 11, 2015 3:17 pm

Re: спешна помощ болен вълнист папагал

Мнениеот stoianov » Пон Яну 12, 2015 1:19 am

Айде колеги, доктори, академици и др, давайте съвети, щот е спешно.
Сега е времето да си докажете/заслужите/ титлите.Проблема е добре обяснен, така че без глупави извинения!

Аз искам само да попитам кой "изписа" колитеравета и каква диагноза постави?
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: спешна помощ болен вълнист папагал

Мнениеот ogito0 » Пон Яну 12, 2015 1:39 am

Преди 3 - 4 месеца ходих при ветеринарен лекар. Даде го за разтройство на пиленцата. Каза, че става тъй като е широко спектърен антибиотик и дори помагало за стреса при животните.
ogito0
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Яну 11, 2015 3:17 pm

Re: спешна помощ болен вълнист папагал

Мнениеот nightingale » Съб Фев 07, 2015 11:11 pm

:|
близ-близ
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: спешна помощ болен вълнист папагал

Мнениеот stoianov » Нед Фев 08, 2015 7:53 pm

nightingale написа::|
близ-близ

:?: Тва не го разбрах?
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: спешна помощ болен вълнист папагал

Мнениеот nightingale » Нед Фев 08, 2015 8:56 pm

Ам според ''слона'' съгласието с написаното от някого е облизване на задници.
Та си рекох да близна малко и твоя :D

Винаги си ми бил симпатичен в изказваният си , та да не ти пука някой, който хал хабер си няма от личността ти , какво пише за теб.
:wink:
Изображение
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: спешна помощ болен вълнист папагал

Мнениеот stoianov » Нед Фев 08, 2015 11:17 pm

nightingale написа:Ам според ''слона'' съгласието с написаното от някого е облизване на задници.
Та си рекох да близна малко и твоя :D

Винаги си ми бил симпатичен в изказваният си , та да не ти пука някой, който хал хабер си няма от личността ти , какво пише за теб.
:wink:


:oops: А мерси
Никога не ми е пукало от никой, още по-малко може да ме обиди някой, защото знам точно кой съм и какво мога.Не случайно бях писал, че аз нямам нужда от помощ, защото знам как да си гледам птиците.Това не значи, че се мисля за най-големия, напротив, постоянно гледам да се развивам и уча.Просто ми е забавно да се гъбаркам с "големите" тук с разните им титли и прякори, които са забравили откъде са тръгнали и в какво са се превърнали.Крият се зад конкурси, фишове, точки, постижения и упорито отказват да признаят реално в какво положение са/сме/.Отказват и да помагат на хората които сега започват с това хоби, крият "големите си" тайни за памука в гнездото и глухарчетата, и отделянето на яйцата при канарите.И не само това ами тези хора/големите/ се подиграват на всички и им обясняват колко са прости и неуки...обиждат...ама на тях им е простено, те знаят всичко...
Колко самозабравил се трябва да е човек, който само с два емотикона преценя човек и го нарича палячо?Без да го е виждал и говорил с него?
Или само от един пост, или няколко изречения да кажеш на човек, че е гола вода и нищо не разбира.И да си правят труда да пишат и обиждат, но не и да помогнат на хората, като в тази тема а и в много други...
Аз членувам в много форуми, повечето авто, няколко строителни, няколко животински, даже един американски където с гордост написах местоположение -България...сега от срам ще го променя на някъде там в Европа.....
Помагал съм и са ми помагали, както и съм научил много от форумите и интернет.Научил съм много и тук, но сега по препоръка и съвет на виден и уважаван от мен съфорумец, не давам акъл, а само слагам емотикони, ама пак не бива... но нищо, това няма да ме откаже, даже напротив...... :mrgreen:
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията


Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта