Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Размножаване на диамантени гугутки

Модератор: nikigeen

Re: Размножаване на диамантени гугутки

Мнениеот Stanimir » Чет Юни 16, 2011 8:50 pm

прочети по нагоре има твоят одговор поне на 3 места , :shock:
Аватар
Stanimir
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 8:00 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Размножаване на диамантени гугутки

Мнениеот Buggy » Чет Юни 16, 2011 9:51 pm

niksataa имах същия проблем.Мъжкият я биеше толкова много че целия и врат беше плешив и не даваше да се качи на кацалките.Мислих да ги разкарам,защото не ми се гледаше повече бой.Изнесох клетката на балкона,така че малко от нея да се огрява на слънце и за няколко седмици снесоха яйца и сега си имат бебе.
Buggy
потребител
потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 6:59 pm

Re: Размножаване на диамантени гугутки

Мнениеот nasopicaso » Сря Фев 06, 2013 12:00 pm

Здравейте,
разгледах всичко, което е пипсано тук за диамантените гугутки. От 3 седмици имам 2 гугутки. Според човека, който ми ги даде са мъжка и женска. По пръстена около окото, ако това е надеждна инфорамция наистина са мъжка и женска. Държанието им е обаче...според мен странно. Мъжкия "охажва" женската като се "дуе" и разперва опашката си, но без да издава нито звук(понякога една от чувам някоя от двете да издава звук подобен на скърцане на врата много тихо и кратко). После става нещо още по странно. ПОнякога той скача върху женската, но така и не стига до това, което правят гълъбите, а именно допиране на клоаките. Понякога, след като я охажва дуейки се, разпервайки опашка и нещо като "целуване" при гълъбите- женската скача върху мъжкия. После той почва да я гони в клетката. Процеса се повтаря още няколко пъти. Като цяло са спокойни, не се бият. Клетката им е голяма, имат си всички условия. Чудех се дали женската не е млада. Човека, който ми я продаде каза, че би трябвало да е полово активна. Като и гледам обаче има "млечни пера". Това естествено може да е от сезонното линеене...Държа ги в кухнята (да не ви казвам жена ми колко е щастлива от това). При температура около 18-20 градуса!
Въпросът ми е дали това поведение е наблюдавано от някой друг и дали е обичайно?
nasopicaso
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 10:36 pm

Re: Размножаване на диамантени гугутки

Мнениеот Ж-Канев » Пет Мар 29, 2013 8:18 pm

Здравейте колеги имам един въпрос :cool: Имам няколко чифта диамантени гугутки снасят мътят няма никакъв проблем обаче когато стане време да се люпят малките много често умират още преди да са се излюпели в яйцето.Ако може някой да каже защо се получава така ще му бъда много благодарен :( :(
Ж-Канев
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Мар 29, 2013 7:40 pm

Предишна

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта