Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Финки

Модератор: nikigeen

Re: Финки

Мнениеот rosko_koki » Нед Дек 30, 2012 4:08 pm

То целта ми не само да им ги махам , а да спре да снася.Виж да те питам още един въпрос .Сега от предишното излюпване малкото е женско и съм го отделила в едната час на кафеза ,когато другите 2 малки тези в момента където са може ли да ги преместя при сестра им ,а пък майката и бащата ще са от другия край.
Аватар
rosko_koki
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 7:01 pm

Re: Финки

Мнениеот ТЕРИЕР » Нед Дек 30, 2012 6:26 pm

Махни гнездилката и всичките ги събери заедно. За не снасят в хранилките и на земята просто ги остави на естестествена светлина и те сами ще спрят да снасят.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Финки

Мнениеот rosko_koki » Сря Яну 02, 2013 7:41 pm

Не мога да ги събера заедно майката и бащата бият старото им пиленце ,скоро ще започнат и двете малки пак да ги бият и те ще отидат при сестра си .Не помня предишното кога почна да яде само може ли някой да ми каже .
Аватар
rosko_koki
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 7:01 pm

Re: Финки

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Яну 02, 2013 8:01 pm

Когато основата на клюна на младата птица започва да изсветлява, тогава тя е готова за отделяне от родителите си.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Финки

Мнениеот rosko_koki » Чет Яну 03, 2013 1:14 am

Благодаря много,мисля да им направя нещо като волиера ,но не точно мисля да поръчам да направят една доста голяма клетка 3 пъти колкото сегашната ,но да видим ...
Аватар
rosko_koki
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 7:01 pm

Re: Финки

Мнениеот rosko_koki » Пет Яну 04, 2013 2:23 pm

Имам лоша новина малкото бяло пиленце го намерих умряло сутринта ,не знам може родителите да са го убили днес преместих другото малко видях го че яде само и по-добре сега е при кака си .
Аватар
rosko_koki
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 7:01 pm

Re: Финки

Мнениеот rosko_koki » Съб Фев 23, 2013 7:54 pm

Ето ги моите
Дани и Лора (родителите) http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 8583_n.jpg


Теа(сестрата която е по - голяма) и Клаус(малкия и брат) http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 4898_n.jpg
Аватар
rosko_koki
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 7:01 pm

Re: Финки

Мнениеот refab » Съб Фев 23, 2013 10:14 pm

Хубави! :D Браво!
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Финки

Мнениеот rosko_koki » Нед Фев 24, 2013 12:52 am

Сега мисля да си взема японска амадина ,няма да има проблем да живее с тях нали,а ако кръстосам японска с зеброва ?
Аватар
rosko_koki
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 7:01 pm

Re: Финки

Мнениеот Paulina » Нед Фев 24, 2013 2:07 am

rosko_koki написа:Сега мисля да си взема японска амадина ,няма да има проблем да живее с тях нали,а ако кръстосам японска с зеброва ?


И за какво ???
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Финки

Мнениеот ТЕРИЕР » Нед Фев 24, 2013 9:39 am

За ефектно красиво поколение, както вероятно се е получила и самата японска амадина като отделен вид. При добър подбор на родители поколението е невероятно красиво.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Финки

Мнениеот Paulina » Нед Фев 24, 2013 1:05 pm

ТЕРИЕР написа:За ефектно красиво поколение, както вероятно се е получила и самата японска амадина като отделен вид. При добър подбор на родители поколението е невероятно красиво.

Всеки , занимаващ се с амадини / финки знае от къде е произлязла японската амадина ! Това не е случайна кръстоска на някой неопитен Франкенщайн !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

ПредишнаСледваща

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта