Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Хранене на малки финки

Модератор: nikigeen

Хранене на малки финки

Мнениеот 66halo66 » Съб Авг 24, 2013 11:24 am

Здравейте, имах 4 финки на единия балкон, като те бяха мама и три малки(две женски и едно мъжко), да обаче оставяме едната врата на прозореца отворена под ъгъл 30-35 ~ градуса(има мрежа, която пази да не избягат гадинките), обаче едното малко женско падна между наклонения прозорец и мрежата и ние да го извадим по-бързо отворихме другия прозорец, като майката и мъжкото от уплаха излетяха :( и сега останаха двете малки женски.
Гледаме ги на балкона :
Изображение
Изображение

Да, не ги затваряме клетките, а ги оставяме да си летят из балкона , обаче забележете на първата снимка едното финче как е - така е цяла сутрин и не съм го виждал да яде.Моля Ви, кажете ми какво да правя - притеснявам се много за гадинката си.
66halo66
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Авг 24, 2013 11:06 am

Re: Хранене на малки финки

Мнениеот 66halo66 » Съб Авг 24, 2013 11:27 am

Второто изображение е сбъркано, така трябва да е :
Изображение
66halo66
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Авг 24, 2013 11:06 am

Re: Хранене на малки финки

Мнениеот 66halo66 » Съб Авг 24, 2013 11:36 am

ето на тази снимка се вижда най-добре пиленцето:
Изображение


П.С: Извинявам се, че не са на един post снимките, обаче нещо липсва ск*апания едит бутон :evil: .
66halo66
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Авг 24, 2013 11:06 am

Re: Хранене на малки финки

Мнениеот refab » Съб Авг 24, 2013 8:10 pm

Мисля, че не съм достатъчно компетентен, още повече, че не знам каква е възрастта на младите финки. Все пак, може да се опита да им се предостави мека храна - твърдо сварено яйце, примесено с комб. яйчна храна, предвидена за финки. Това - с цел и надежда да се хранят сами. Иначе, може да се опита да им се дава разредена яйчна каша+комб. яйчна храна с помощта на спринцовка - в човките. Такъв тип дейност, обаче, е доста условна, въпрос е на импровизация и експеримент, и обикновено е с ниска успеваемост. Ако финките са достигнали едно определено ниво в развитието си, може би една възможност за тяхно самостоятелно хранене е даването на стрит - до нещо като грис (а не брашно), ориз !? Едни мои малки -млади финки, много го ядяха самостоятелно като добавка на храненето от родителите им.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София


Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron