Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Болести и техните симптоми

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот david_67 » Нед Мар 20, 2011 10:51 pm

Явно не ме разбра но както и да е !
Неможеш да лекуваш без да знаеш от какво е болна птицата !
Пак казвам симптомите на почти всички болести при птиците си приличат и по описание неможе да се направи точна диагноза! :drinks:
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот gusenica » Пон Мар 21, 2011 10:42 am

Абсолютно те разбрах колега-лошото е,че след като са близки симптомите при повечето болести ще е трудно-и все пак се надявах на някакви обяснения-примерно:

кръв в изпражненията-бях прочел,че иде реч за кокцидиоза-лечение- сб3-една лъжичка на х литра вода

и така нататък......

Имам едно пиленце ,което видимо изостана в растежа и крачката започнаха да не го държат и всичко това стана за 2 дни-пиленцето е на 11 дни-до преди това вървеше супер-просто се срина-проведената профилактика до момента
2-3-4 ден селет 1мл на литър вода 5-6-7 ден тиловет-следва почивка,която ще е до 15-тия ден и след това сб3 през следващите 15-16-17 ден

Та се надявах за напред да намирам-не само аз,а още много хора-отговори на въпросите,които възникват след наблюдение на определен симптом-аз това пиленце съм го отписал,ако оцелее добре,ако не както казах го прежалих предварително .
Убеден съм,че няма да е лесно на този,който се опита да опише подобна страница със симптоми и евентуалната болест и лечение -и, както започнах темата-мисля,че ще е много по стегната,но явно както казваш е трудна работа.......незнам :drinks:
Все пак благодаря,че се отзова и коментира :cool:
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот начинаещ » Нед Юни 12, 2011 6:28 pm

Здравейте. Изпюпих 20 пиленца от кокошки с инкубатор . Сега са на 1 месец. Появи се проблем с няколко от тях..Опадаха им перата по шията, по корема и част от крилата , иначе са жизнени хранят се добре. От какво може да е ? И какво да направя?
начинаещ
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 5:18 pm

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот dr_lukanov » Пон Юни 13, 2011 9:53 pm

Това е много странно, което казваш! Наблюдавай ги да не си скубят перата (вид канибализъм), разшири ги, намали светлината и смени фуража.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот AngelYonov » Сря Юни 22, 2011 9:13 am

Здравейте. Имам кратък и надявам се ясен въпрос към вас.
Преди няколко дни купих 2 нови кокошки с цел да видя как ще се приспособят към останалите ми . А ако всичко е нормално да закупя още 15-20 от същите. Но едната от тях от два дни само лежи, не се храни и изобщо ни жива-ни умряла. Въпросът ми е : ако симптомите са познати на някого и има някакво лекарство, което ще помагне, или е по-добре да се обърна към веретинар ?
Ето и две снимки отпреди малко :
Изображение

[IMG]http://prikachi.com/images.php?images/382/3480382C.jpg[IMG/]
AngelYonov
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 10:54 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот AngelYonov » Сря Юни 22, 2011 9:15 am

AngelYonov
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 10:54 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот Ахмед Моденс » Пет Юли 08, 2011 9:00 pm

Здр-те кравта в изпражненията какво зна4 или пак като 4иста вода от подрастващи пилета А понякога и увиснат крилата Може ли някои да ми каже защо така се пол4ава :cry: Мноо благодарен ще сам ако някои ми каже
Аватар
Ахмед Моденс
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:56 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот miroslav » Пет Юли 08, 2011 10:10 pm

Според мен това е кървава диария пробваи да им дадеш във водата сб3.
Аватар
miroslav
потребител
потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: Вто Сеп 07, 2010 9:45 pm
Местоположение: кнежа

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот yuri » Пет Юли 08, 2011 10:12 pm

sefero написа:Здр-те кравта в изпражненията какво зна4 или пак като 4иста вода от подрастващи пилета А понякога и увиснат крилата Може ли някои да ми каже защо така се пол4ава :cry: Мноо благодарен ще сам ако някои ми каже

Много е вероятно да е Кокцидиоза.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот Ахмед Моденс » Пон Юли 11, 2011 12:11 am

Кокцидиоза какво зна4и това ? Някаква болест лие лекува ли се и с какво ?
Аватар
Ахмед Моденс
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:56 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот yuri » Пон Юли 11, 2011 10:21 pm

Да болест е, и не е никак безобидна. При нея, много по важна е профилактиката с кокцидиостатици, защото ако се стигне до явни симптоми, лечението вече е трудно и слабо ефективно. В интернет има доста информация за тази болест. Едни от препаратите, които се ползват са Байкокс, Гелеприм, SB3 др.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Помогнете в кокошарника ми има въшки

Мнениеот Ibrahim » Пет Авг 26, 2011 2:54 pm

Здравейте!!! :) От няколко дни в кокошарника при носачките гъмжи от въшки, а лошото е че дек.кокошките са на няколко метра от кокошарника, а малките пилета постоянно излизат през мрежата и ходят близо до кокошарника. Как да ги премахна кажете някакви препарати. :(

Поздрави!!! :)
Аватар
Ibrahim
бан
бан
 
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 12:49 am
Местоположение: с.крайще

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron