Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Болести и техните симптоми

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот kodovoime » Вто Мар 25, 2014 7:13 pm

http://prikachi.com/images/112/7194112y.jpg
http://prikachi.com/images/113/7194113e.jpg
http://prikachi.com/images/114/7194114T.jpg
Симптомите при мен са подуване на очите и загуба на гласа при петлетата почти 90% от животните ми боледуват като голяма част от тях успях да излекувам но имам и доста загуби.
Ще съм много благодарен ако ми кажете каква е болеста и какви са най-подходящите препарати.
kodovoime
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Юни 29, 2013 11:08 am

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот i georgiev » Сря Юни 04, 2014 1:10 pm

здравейте проблемът е едно кихане и смъркане ветериняря даде тиловет но пък в упътването пише че не подходящ за кокошки които снасят яайца за човешка консумация колко време трябва да хвърлям яайцата ? карантина на месото мляко е 5 дни и на яайцата ли е толкова ?
i georgiev
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 12:00 pm

някой може ли да помогне

Мнениеот toli1009 » Сря Сеп 17, 2014 11:42 am

имам 1 проблем от скоро който и ветеринарите при които ходих не знаят как да ми помогнат. става въпрос за следното.всичко започва така затваря се едното око на животното после другото после на на пилето му се измята главата на зад ( става като но фенерлия) после започва да я варти и неможе да върви а губи равновесие върви назад и пада по гръб. обаче и не умират веднага парвото което го хвана това нещо вече 5 дена е живо без да може да яде и пие вода.(не го убивам понеже ходя по доктори с него) :cry:
toli1009
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 11:25 am
Местоположение: русе

Re: някой може ли да помогне

Мнениеот stoianov » Сря Сеп 17, 2014 8:47 pm

toli1009 написа:имам 1 проблем от скоро който и ветеринарите при които ходих не знаят как да ми помогнат. става въпрос за следното.всичко започва така затваря се едното око на животното после другото после на на пилето му се измята главата на зад ( става като но фенерлия) после започва да я варти и неможе да върви а губи равновесие върви назад и пада по гръб. обаче и не умират веднага парвото което го хвана това нещо вече 5 дена е живо без да може да яде и пие вода.(не го убивам понеже ходя по доктори с него) :cry:


:shock:
ба`си и ветеринарите........
и с какво "пробваха" да ги излекуват птиците?
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот dr_lukanov » Нед Сеп 21, 2014 8:20 pm

Има заболявания, които и да искаш не можеш да лекуваш ... има и такива, които подлежат на незабавно обявяване с ограничителни мерки!
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот pachob » Вто Яну 27, 2015 11:43 pm

Здравейте,
имам проблем с моите птици - от известно време в изпражненията им се забелязват цели зърна от храната (пшеница и др.) и слябеят. Опитах с комбиниран антибиотик и ЕСБЕ100, но без резултат. Консултирах се и ветеринар, не ми каза нищо конкретно само да давам антибиотик , но същият нямяше ефект както вече казах.
Ще съм Ви много благодарен ако някой сподели опит с подобно заболяване-
pachob
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 10:35 pm

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот najanaja » Чет Май 07, 2015 7:48 pm

Здравейте!Да попитам и аз за една кокошка.От няколко дни я забелязах,че се застоява на едно място.Днес видях ,че отзад е много подута, все едно е заседнало огромно яйце и не може да го снесе.Посъветваха ме ако е яйце,да го счупя в нея и щяла да се оправи,но ми се струва доста жестоко.Има ли начин да се оправи,ако наистина е заседнало яйце?
najanaja
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юни 14, 2012 3:05 pm
Местоположение: Ахтопол-Бургас

Предишна

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта