Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Брама

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Брама

Мнениеот H.MapkoB » Пет Дек 27, 2013 12:15 pm

Тези са на приятел и имам само тези снимки, но като не съм ги виждал и аз немога да преценя. Може и да е петле с 3 ярки, но и на мен ми се струва, че са 2 на 2. Благодаря.
H.MapkoB
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Апр 16, 2012 11:17 am

Re: Брама

Мнениеот CrazY » Вто Дек 31, 2013 1:28 pm

Новата ми придобивка от Румъния ;)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
CrazY
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 4:28 pm
Местоположение: Велики Преслав

Re: Брама

Мнениеот marin bainov » Вто Яну 07, 2014 9:58 pm

търся петел жълто черна брама имам и няколко бели в повече скоро ще им направя снимки и ще ги пусна
marin bainov
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 9:48 pm

Re: Брама

Мнениеот TK3C-74 » Вто Яну 07, 2014 11:15 pm

какво разбираш под жълто черна брама ? да не търсиш жълта колумбия , че нещо последно време не можем да определим цветовете. визирам птиците на CrazY, ако напише какъв цвят са ще съм му благодарен. при затруднения може да прочете цвета в родословието на птиците.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Брама

Мнениеот CrazY » Пон Яну 13, 2014 4:13 pm

TK3C-74 написа:какво разбираш под жълто черна брама ? да не търсиш жълта колумбия , че нещо последно време не можем да определим цветовете. визирам птиците на CrazY, ако напише какъв цвят са ще съм му благодарен. при затруднения може да прочете цвета в родословието на птиците.




хахаха... многозабавно.ком
всеки с вкуса си .!. ;))
CrazY
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 4:28 pm
Местоположение: Велики Преслав

Re: Брама

Мнениеот TK3C-74 » Пон Яну 13, 2014 10:39 pm

ми не е забавно, плачевно е. птиците ти са от различни цветове, а ти се хвалиш с родословието им. или не разбираш цветове и румънците са те метнали, или искаш нас да метнеш с " качествените " си птици. и в двата случая не говори добре за теб.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Брама

Мнениеот CrazY » Вто Яну 14, 2014 6:53 pm

TK3C-74 написа:ми не е забавно, плачевно е. птиците ти са от различни цветове, а ти се хвалиш с родословието им. или не разбираш цветове и румънците са те метнали, или искаш нас да метнеш с " качествените " си птици. и в двата случая не говори добре за теб.




:nono: :nono: :nono:

сайта е любителски не е ПРОФЕСИОНАЛЕН.. :)
:wink:
CrazY
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 4:28 pm
Местоположение: Велики Преслав

Re: Брама

Мнениеот Vanio Dokov » Вто Яну 14, 2014 9:43 pm

Колеги тази година и аз имам същият петел. Родителите са чисто черни, говорейки с други колеги по изложбите казаха,че се случва по някога да излязат и такива.По краката си личи,че петела е черна брама.
Vanio Dokov
потребител
потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 11:13 pm

Re: Брама

Мнениеот ElGato » Вто Яну 14, 2014 11:32 pm

TK3C-74 написа:ми не е забавно, плачевно е. птиците ти са от различни цветове, а ти се хвалиш с родословието им. или не разбираш цветове и румънците са те метнали, или искаш нас да метнеш с " качествените " си птици. и в двата случая не говори добре за теб.

Колега това,че птиците на колегата не са в един цвят не значи ,че не са елитни , но най-вероятно са му дали пилета от различна разцветка но може и да е разпад на цветовете, но съм сигурен , че и ТИ не знаеш всички разцветки. Никой не е се родил научен дори и ТИ ,така че по-кротко с начинаещите,този сайт е за обмяна на опит и информация а не за критики
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Брама

Мнениеот TK3C-74 » Сря Яну 15, 2014 8:44 am

така е колега, не знам всички цветове, защото постоянно се селектират нови. но когато искаш да отглеждаш качествени птици от даден цвят, всичко извън стандарта се премахва. а до колкото имам наблюдения, колегата е голям " разбирач" на брама. беше пуснал в един сайт да продава един жълт петел за брама, но по цвета и формата на гребена му приличаше повече на кохин. накрая май и като кохин го продаде. а за тези много професионално искаше 200 лв. за чифта, " сребърни " брами били, с родословие. :lol:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Брама

Мнениеот ElGato » Сря Яну 15, 2014 8:52 am

Най вероятно го подвеждат колегата :cool: , но идеята ми беше да му се обясни на човека за да знае , смятам че така по-лесно ще се научи отколкото да му смачкаш ентусиазма :cool:
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Брама

Мнениеот TK3C-74 » Сря Яну 15, 2014 10:08 am

е аз когато беше пуснал обявата, му писах, че петела прилича на кохин. малеее какви ми ги наприказва, не е за разправяне. затова го позахапах сега за тези, с родословието.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта