Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Билефелдер

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Билефелдер

Мнениеот bojidar70 » Чет Ное 03, 2011 7:14 pm

ZDRAVKO написа:много е точно определението че това са кокошки за задния двор аз лично не виждам нищо красиво в общо ползвателните породи те са създадени да удотволеряват вкусовите нужди на народа и незнам за каква поезия може да става дума ако трябва да отглеждам подобни кокошки ще се откажа от това хоби за мен това са си са най обикновенни кокошки дори и да са породисти не сам имал за цел да се заяждам с хората които я отглеждат или харесват но това мие мнението и съм длъжен да го изразя

Както вече казах ,ако видиш тези кокошки на живо може да си промениш мнението!
bojidar70
потребител
потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 8:22 pm
Местоположение: софия

Re: Билефелдер

Мнениеот yuri » Чет Ное 03, 2011 7:50 pm

Благо, знам колко е трудно да се отглежда , развъжда и поддържа една порода в чист вид. Заради това всеки който успее да го постигне, заслужава моето уважение. Но не съм съгласен с мнението ти за мелезите и кръстоските. В крайна сметка ако, хората не са кръстосвали различни птици и техните мелези, то сега нямаше да има над 300 различни признати породи кокошки по света. Както и сам каза, Билефелдера е създаден чрез кръстосване на различни породи, а не с подбор по определени показатели или мутации на птици от една порода. Това което прави Здравко, може би не е свързано с толкова средства, колкото инвестираш ти за поддържане на чисти породи, но също е много сериозно, по отношение на селекцията, която той извършва. Сам знаеш, колко трудно е да създадеш нещо различно и след това да успееш да го запазиш устойчиво в поколенията. :drinks:
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Билефелдер

Мнениеот blago » Пет Ное 04, 2011 4:11 pm

Изображение
Изображение
:cool: :drinks:
.
.
" Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните" - Джордж Бърнард Шоу
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Re: Билефелдер

Мнениеот valmar » Съб Ное 05, 2011 9:14 pm

Миналата година и в началото на тази внесох породата от Италия, Австрия и Германия. В България имаше наличен само един петел от яйца внесени от Холандия. От пет кокошки и половина (едната заклана по необходимост) за периода от 1 януари до 30.10.11 са снесли 1100 яйца като през това време имаше много квачки, но благодарение на доктор Луканов бързо снасяха. От март до май извадих 230 малки. От австрийският петел на 50 малки имаше 8-9 женски, а от италианският 50/50. Според скромното ми мнение мисля, че при Пламен Спасов е най-добрият петел. От австрийските кокошки яйцата бяха светли и малки и веднага бяха спрени от разплод. От шестият до седмият месец кокошките пронесоха. петлите не могат да оплождат повече от четири пет кокошки. И отново мое мнение най-добрата кокошка за общо ползване е билефелдерът. Казвам го защото имам стари барневелдери които не са снели и едно яйце от 70 дни. Ето малко снимки от задният двор на село. --->>> http://www.album.bg/valentinsemkov
Vratza , Valentin Semkov , Tel: 0888750721 ; 0878728244 ; 0897893792
Аватар
valmar
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 6:26 pm
Местоположение: Vratza

Re: Билефелдер

Мнениеот djoga » Съб Ное 05, 2011 9:44 pm

/Казвам го защото имам стари барневелдери които не са снели и едно яйце от 70 дни./


Тук си напълно прав , имат дребни яйца и ниска носливост - стават единственно за снимка - красиви са! :D
Аватар
djoga
потребител
потребител
 
Мнения: 154
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2010 11:20 am
Местоположение: Sofia

Re: Билефелдер

Мнениеот blago » Пон Ное 07, 2011 1:12 pm

При мен се излюпиха 50/50, но интересното е, че имам два вида петли- едни са с по -светло кремаво оперение и са по-високи, а другите са с повече сиво, т.е. малко по-тъмни и краката са им с една идея по-къси, но накрая ще видим кой ще е фаворита :D
Ярките, по мое наблюдение, трябва да пронесат до края на този месец,най-късно до средата на декември
.
.
" Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните" - Джордж Бърнард Шоу
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Re: Билефелдер

Мнениеот dr_lukanov » Пон Ное 07, 2011 8:59 pm

Тези с по-сивкавото оперение и по-късите крака идват от холандският петел, а по-висококраките с по-ярко оперение са с италиански произход. Поне такъв беше извода като сравнихме птиците на място :wink: .
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Билефелдер

Мнениеот blago » Вто Ное 08, 2011 11:38 am

Какъв петел тогава ще е по добре да се остави при ярките? :think:
.
.
" Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните" - Джордж Бърнард Шоу
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Re: Билефелдер

Мнениеот dr_lukanov » Вто Ное 08, 2011 2:42 pm

Според мен изчакай да станат половозрели и тогава ще е най-лесно да подбереш най-добрият (другото го знаеш :wink: ).
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Билефелдер

Мнениеот gusenica » Съб Ное 12, 2011 4:02 pm

Станислав Аспарухов ме накефи колеги
цитирам:... с един приятел на баща ми искаме да заменим гадните червени носачки в нашия град...
Успех ти желая и знаеш ли защо,защото в държава,като нашата е нормално да ти промият мозъка още от комунистическо време с червените гадни носачки и те да властват и с новото поколение(хора),а тази промивка на мозъка на хората отглеждащи пернати трудно ще се заличи-искрено ти пожелавам успех-действай по въпроса,че и аз се дразня с тия гадни червени носачки :cool:
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Билефелдер

Мнениеот Petrov » Съб Ное 12, 2011 6:31 pm

Здравейте !
Ето и моите Билефелдери на 5 м. и 15 дена.Снимал съм фаворитите , с които ще работя на пролет.

Изображение

Изображение

А този петел е с месец по-голям .

Изображение
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Re: Билефелдер

Мнениеот Petrov » Съб Ное 12, 2011 6:42 pm

А това са момите

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта