Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Розкомб

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Розкомб

Мнениеот Мони » Сря Юни 27, 2012 12:45 pm

На вниманието др. Луканов. Уважаеми колега искам да дадете вашето мнение за тази ярка Розкомб. Като цвят, и като порода. Снимката не е много добра но събота и неделя ще направя по добри.
Изображение :cool: :cool: :cool:
Аватар
Мони
потребител
потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Фев 02, 2011 4:45 pm
Местоположение: Кюстeндил

Re: Розкомб

Мнениеот dr_lukanov » Сря Юни 27, 2012 2:18 pm

Желателно е снимката да се направи на височината на птицата и тя да е спокойна, в естествена поза. От това което виждам мога да дам следните бележки: добър гребен и добър обем и дължина на опашката.
Лош вид на оперението; прекалено бяла глава и шия, наличие на големи бели участъци на перата на опашката и шията, наличие на изцяло черни пера на крилата, пояса и опашката; бледо лице; сравнително малки околоушки; желателно е менгушите да са по-добре развити. Въпреки многото минуси, които изброих птицата може да изглежда по съвсем друг начин (по това време на годината птиците не са в изложбен вид, някои са мътили или мътят, възможно е при по-възрастни птици да е започнало и линеене, били са заедно с мъжки птици и т.н.). Съветвам те да търсиш петел за нея, който да е с по-добро оцветяване на оперението и по-добре развити околоушки, така ще имаш голям шанс да получиш някои добри пиленца ..
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Розкомб

Мнениеот dr_lukanov » Сря Юни 27, 2012 2:28 pm

ето две птици от породата, които за мен са достигнали екстериор близък до еталона:

Изображение

Изображение
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Розкомб

Мнениеот Мони » Сря Юни 27, 2012 3:57 pm

Докторе това ми е петлето. Кажете вашето мнение.

Изображение

Колеги пуснете снимки на вашите птици РОЗКОМБ че темата взе да става много интересна. Аз бях решил да ги продавам, но промених решението си. Очаквам много интересни снимки. :cool: :cool: :cool:
Аватар
Мони
потребител
потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Фев 02, 2011 4:45 pm
Местоположение: Кюстeндил

Re: Розкомб

Мнениеот ivan_mega » Сря Юни 27, 2012 6:48 pm

Ето и моето петле,дамата в момента мъти - http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... 64919.jpg/

Изображение
ivan_mega
потребител
потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Юни 17, 2010 7:25 pm
Местоположение: Варна

Re: Розкомб

Мнениеот gusenica » Сря Юни 27, 2012 6:59 pm

ivan_mega написа:Ето и моето петле,дамата в момента мъти - http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... 64919.jpg/


Пич е- ама,като се сетя,че тоя се заяде за 5 лв. и не отстъпи,когато го вземахме :D :D :D :D
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Розкомб

Мнениеот dr_lukanov » Чет Юни 28, 2012 1:16 pm

Мони написа:Докторе това ми е петлето. Кажете вашето мнение.

Изображение

Колеги пуснете снимки на вашите птици РОЗКОМБ че темата взе да става много интересна. Аз бях решил да ги продавам, но промених решението си. Очаквам много интересни снимки. :cool: :cool: :cool:


от това което виждам, това петле има много лош цвят на оперението и краката: по принцип трябва да е див цвят, но липсва червено-кафявото крилно огледало, наличие на бели пера в опашката и светли крака ...
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Розкомб

Мнениеот dimitar_stanchev » Пет Яну 25, 2013 8:58 pm

Прекрасна порода, съчетаваща красота изящество и разнообразие от багри за всеки вкус :cool:

Изображение
телефон за връзка 0888 215 315
Everything is a matter of circumstances and decision-making!
Аватар
dimitar_stanchev
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Съб Май 05, 2012 8:38 pm
Местоположение: Варна

Розкомб

Мнениеот Боян » Съб Сеп 05, 2015 1:44 pm

Здравейте,нов съм във форума и желая вашия съвет.Имам желание да отглеждам петлета и кокошки Розкомб.Моля за съвет за характера и начина на отглеждане на тази порода.Благодаря предварително,ако някой се отзове.
Боян
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Сеп 05, 2015 12:03 pm

Предишна

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта