Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Насаждане на кокошки.

Модератори: nikigeen, yuri

Насаждане на кокошки.

Мнениеот STOCKY » Сря Мар 14, 2012 8:57 pm

Невидях да има такава тема, затова отварям тази.
Нека всеки сподели стратегията,
която използва за да насади дадена кокошка. :razz:

(Ако темата е в грешен раздел, нека бъде преместена от модераторите.)
Аватар
STOCKY
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Насаждане на кокошки.

Мнениеот DZATARA » Сря Мар 14, 2012 11:01 pm

STOCKY написа:Невидях да има такава тема, затова отварям тази.
Нека всеки сподели стратегията,
която използва за да насади дадена кокошка. :razz:

(Ако темата е в грешен раздел, нека бъде преместена от модераторите.)





Стратегията е само една,като се разкваца кокошката я отделяш от другите и подлагаш 9 или 11 яйца,трябва да има храна и вода при нея а пък тя си върши останалото. :cool:
Аватар
DZATARA
VIP
VIP
 
Мнения: 172
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 8:52 pm
Местоположение: София

Re: Насаждане на кокошки.

Мнениеот петър » Чет Мар 15, 2012 12:32 pm

Всъщност преди всичко инстинкта е това,което кара една кокошка да легне да мъти яйца.Разбира се има някои тънкости,които помагат.Първо трябва да знаеш,че има породи кокошки,не е задължетелно това да са само носачките,които трудно лягат да мътят и други които го правят с по-голямо желание.Също така помага това да осигуриш на кокошката скрито място където само тя да снася и да лежи,да не и махаш яйцата.Така напримел ако аз искам определена кокошка да мъти я отделям във волиера само нея с петела и без други кокошки-иначе снасят ли няколко в едно гнездо ще легнат по-късно и по-трудно или още по-лошо две едновременно в същото гнездо.Йерархията в ятото също е от значение коя птица ще легне-обикновено водещата кокошка е с повече мъжки хормони и при нея желанието за мътене идва по-късно и тя пречи на другите.
Между другото понеже пишеш,че си от Пловдив ми е любопитно какви кокошки гледаш.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Насаждане на кокошки.

Мнениеот Mira_Petrova » Чет Мар 15, 2012 4:43 pm

Мойте понеже са от поколения квачки и като се разквачат където легнат там им слагам и готово. Защото моите не искат да ги местя най-често си лягат в полога и аз го приспособявам! :)
Mira_Petrova
потребител
потребител
 
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 1:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Насаждане на кокошки.

Мнениеот Димитър.Д » Чет Мар 15, 2012 8:03 pm

Аз имах един много интересен случай една година с една квачка.Такмо я бях насадил минаха около 4 дни и тя взе че стана и неискаше да лежи и всичко отиде на вятъра... но след 1 седмица тази кокошка отново реши да легне с големи самнения я насадих отново и пак на същото място.И резултата беше добър 8 пиленца от 11 яйца :)
Аватар
Димитър.Д
потребител
потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 4:42 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: Насаждане на кокошки.

Мнениеот sal4o » Чет Мар 15, 2012 8:44 pm

Когато се съберат повече яйца в гнездото това започва да провокира инстинкта за мътене, особено ако сама си ги е снесла. Имал съм такива случаи с промишлени носачки.
sal4o
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Мар 10, 2012 9:06 pm

Re: Насаждане на кокошки.

Мнениеот fear_factor » Чет Мар 15, 2012 9:56 pm

Мойте джинки ги оставям да снасят в кафез в които само те могат да влизат и я оставям да си нанесе яйца. Миналата година 1 джинка я насадих 2 пъти по този начин. Тази година една ярка джинка я насадих по същия начин, само дето събирах яйцата от кафеза, но това не попречи на инстинкта й :D, и миналата събота от 7 яица ми се излюпиха 4 пиленца.
Аватар
fear_factor
потребител
потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Яну 12, 2010 3:31 pm
Местоположение: Добринище

Re: Насаждане на кокошки.

Мнениеот g_trifonov82 » Пон Мар 19, 2012 11:12 am

аз ползвам за мътене мини кохин.събират не малко яйца (7-9 яйца от брама), мътят чудесно и се грижат много добре за поколението.зостатъчно е както казват колегите да я оставиш да се скрие и да снесе около 10-12 нейни яйца и се насажда.миналата година ги садих по 3 пъти.
а и за ви кажа за един случай който имах до миналата година - една се беше разквакала постоянно и зимата и лятото.насаждам я излюпва пилета отглежда ги около 15-20 дни и щом ги хвърлех при другите за 1-2 дни отново се насаждаше в някое гнездо в което има дори едно яйце. тази зима умря тъй като беше възрастна, но такъв случай за пръв път ми се случва.
g_trifonov82
потребител
потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Дек 12, 2011 10:52 pm

Re: Насаждане на кокошки.

Мнениеот ves.72 » Пет Апр 13, 2012 10:49 pm

колеги бихте ли ми казали кокошките от коя порода са добри мътачки и ако дадена птица е излюпена от инкубатор ще се разквачи ли
Аватар
ves.72
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:29 pm
Местоположение: велинград

Re: Насаждане на кокошки.

Мнениеот DZATARA » Пет Апр 13, 2012 11:33 pm

ves.72 написа:колеги бихте ли ми казали кокошките от коя порода са добри мътачки и ако дадена птица е излюпена от инкубатор ще се разквачи ли



Добра мътачка е Брамата,макар че аз имам мътачка която е доста добра и е съвсем обикновена селска кокошка,и да от инкубатор няма проблем да се разквака,моята мътачка която съм я насадил в момента е люпена в инкубатора,миналата година по същото време пак ми люпи пилета.
Аватар
DZATARA
VIP
VIP
 
Мнения: 172
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 8:52 pm
Местоположение: София

Re: Насаждане на кокошки.

Мнениеот angel_72 » Съб Апр 14, 2012 10:53 am

Здравейте , вчера видях че едната кокошка вече лежи върху яйцата и не става .махнах някой яйца които бяха не покрити от нея , в този полог снасят и трите кокошки, мини кохин са.та въпроса ми е да я махна ли с полога на друго место ида сложа нов полог за другите на старото место ,защото мисля че другите щея подносват и няма да стане нищо,или да сия оставя на старото место и да сложа нещо да не влизат другите.и колко яйца да остава под нея?
angel_72
потребител
потребител
 
Мнения: 276
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 5:12 pm
Местоположение: Перущица

Re: Насаждане на кокошки.

Мнениеот yuri » Съб Апр 14, 2012 11:18 am

При всички случаи трябва да ограничиш достъпа на другите до това гнездо (или я затвори или я премести) естествено и за другите трябва да има полог. Яйца - толкова, колкото са покрити добре от квачката.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Следваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта