Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Декоративни породи кокошки

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот ZDRAVKO » Сря Окт 26, 2011 12:49 am

dr_lukanov написа:Аз не мога да задължа никой да отглежда определена порода, ако не му допадне поради определена причина всеки е свободен да я замени с друга. Аз лично се придържам към Виандот и Фаверол бантам, Черна шуменска и Сатсумадори, това са породите които ми допаднаха най-много на сърцето.
Да за споменатите породи наистина може да се каже че сте развъдач :| като изключим сатсумадорите там до колкото имам наблюдения от форума мисля чее скоро внесена порода времето ще покаже
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот dr_lukanov » Сря Окт 26, 2011 1:37 am

Тази година ги внесох, но борцовите породи са ми слабост от дете (навремето в Севлиево имаше Опитна станция на младите агробиолози, в която се отглеждаха един чифт птици от борцов тип, близки по екстериор до Азил, това ми беше бървият досег с тези уникални птици и днес са ми пред очите). А Сатсумадори е уникална порода съчетаваща красотата на дългоопашатите породи и духът на борцовите, това е диамантът в колекцията ми.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот blago » Сря Окт 26, 2011 11:41 am

Истината е, че оживление на тази тема, тук при нас-в България настъпи едва преди няколко години.
Освен това културата на нашего брата в тази област е равна на нула, 99,9 % от хората в нашата страна не знаят, че така както има стотици породи кучета( примерно)-така има и над сто породи кокошки.
Защото кучетата ги виждат по улиците, гледат предавания за тях по телевизията и има много изложби, т. е. имат широка популярност.
А с какво свързва българина думата "кокошка"? Или какво си представя някой нашенец, когато му кажеш, че отглеждаш кокошки?
Това са много интересни въпроси, които съм задавал на многото хора с които работя( професията ми позволява множество контакти),и съм чувал все едни и същи за съжаление отговори. И чак след като забележа някакъв интерес от отсрещната страна, започвам да разказвам по нашата тема, за различните породи и красоти и продължавам да усещам, че повечето ме гледат с недоумение.
Т. е. нашето хоби, в нашата страна- не е ПОПУЛЯРНО , така както в съседните нам държави. И за това споменатите по горе проценти си представят единствено неща за консумация-яйца, бройлер в магазина, пилета на грил или кокошки с кисело зеле.
Важен момент е и това, че българското село бе унищожено, а кокошки не могат да се гледат в панелки.
За да се популяризира едно нещо-трябва изложби, а за да има изложби трябва спретната организация и спонсори :cool:
В Сърбия и Румъния, през есенно-зимния период-изложби има всяка седмица, във всеки град и това се излъчва по телевизиите им.
Да не говорим за западните държави, където хобито им вече е" спорт" и хората се занимават и със селекция.
Тук едва ли това някога ще стане, манталитета ни е съвсем друг, разберете това!
Имаше една много интересна обява преди седмица във форума-" Търся домашни селски кокошки" :lol:
Обадих се на човека и го попитах какво има в предвид, обяснявайки му че такава порода няма!
Той ми обясни, че ставало въпрос за някакви кокошки дето ги имало едно време по селските дворове и били по 4-5 кг чисто без перуш.... :think:
Някой дали може да ми каже каква е тази селска домашна кокошка???
.
.
" Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните" - Джордж Бърнард Шоу
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот blago » Сря Окт 26, 2011 12:10 pm

А за да се отглежда една порода само- трябват много хъс и любов, средства за храна и медикаменти, къща с двор-и ежедневно време за занимания с хобито!
Да поддържаш няколко породи- това е много, много трудно и доста скъпо!
Един пример- на мен слабост ми е Светъл Съсекс-порода кокошка хем едра( петел -4.00 кг, живо тегло- имам в момента), хем снася много яйца, не е пакостлива като Легхорна и е доста спокойна.Устойчива на ниски зимни температури и не ми се катери по дърветата. Красива, класическа, горда мощна осанка!!! Гледам я от 3 години, и къде ли не обикалях за птици и колко ли км. навъртях( два пъти до Сомбор, и до Нови сад) и пари похарчих за да имам това в момента, което имам.И за да го имат и други, които го харесват на доста по ниска цена...
Тази пролет даже внесох яйца и от Англия ...няма да казвам колко пари ми излезе едно яйце.
Но както казва един мой приятел-" Кеф цена няма"
:drinks:
.
.
" Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните" - Джордж Бърнард Шоу
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот kanar4e75 » Чет Окт 27, 2011 7:36 pm

:cool: На свобода е най добре.
kanar4e75
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Окт 29, 2008 8:38 pm

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот Ivkonnii » Пет Окт 28, 2011 2:12 am

dido75 написа::cool: На свобода е най добре.http://www.youtube.com/watch?v=GVguONHZoP4


Наистина е най-добре, но забелязах, че бялата ти токачка от клипа май не е добре здравословно?
Да черпим от живота мечти, да даваме на мечтите живот!!
Ivkonnii
потребител
потребител
 
Мнения: 239
Регистриран на: Вто Дек 15, 2009 5:02 am

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот Mira_Petrova » Пон Окт 31, 2011 8:47 pm

Когато оправиш и езерцето очаквам да качиш снимки на чисто езеро пълно с мандаринки, каролинки, зеленоглави и всякакви други видове!!!


Поздрави: Мира :| :drinks: :drinks: :drinks: :drinks:
Mira_Petrova
потребител
потребител
 
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 1:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот Net.Set.Man » Пон Окт 31, 2011 8:53 pm

Ееее, вече през пролетта ще правя планове за него сега има малко рибки в него, но утре ще го почистя ии за пролетта ще махна рибките от него и ще сложа там един чифт патици или лебедови гъски. (от един приятел, обещан чифт)
....Има много неща в живота, които ще привлекат погледа ти. Но много малко от тях ще пленят сърцето ти. Следвай ги!.[/b][/u][/i]Човек може да забрави какво си казал, но никога няма да забрави как си го накарал да се почувства!!! [/color]
Аватар
Net.Set.Man
потребител
потребител
 
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2011 10:51 pm
Местоположение: с.Краище

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот Petrov » Сря Ное 02, 2011 3:22 pm

Здравейте !
Ето малко снимки и от моите пернати на 155 дневна възраст

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот Net.Set.Man » Сря Ное 02, 2011 5:37 pm

Petrov написа:Здравейте !
Ето малко снимки и от моите пернати на 155 дневна възраст




Прекрасни птици, всеки път щом качиш снимки ми пълниш сърцето! А от форверк и виандот тези черно беличе кантираните за продан имаш ли.


Поздрави! :)
....Има много неща в живота, които ще привлекат погледа ти. Но много малко от тях ще пленят сърцето ти. Следвай ги!.[/b][/u][/i]Човек може да забрави какво си казал, но никога няма да забрави как си го накарал да се почувства!!! [/color]
Аватар
Net.Set.Man
потребител
потребител
 
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2011 10:51 pm
Местоположение: с.Краище

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот dr_lukanov » Сря Ное 02, 2011 7:30 pm

Нямаш грешка ..... 155 дни :D , да са ти живи и здрави Петьо. Голям хубавец е станал този сребристият поликантов мъник, страхотна окраска :wink: .
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот Petrov » Чет Ное 03, 2011 12:27 pm

и още снимки...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron