Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Декоративни породи кокошки

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот Емо » Нед Юли 27, 2008 1:24 am

Тази седмица ходих с един приятел на гости на част от многото Кюстендилси любители на птиците!

Наистина кюстендилци са голямо сплотено семейство - разходиха ни на 7-8 места - дори и в двора на david_67 - навсякъде прекрасни птици - много папагали, кокошки и фазани - не мога да ги опиша - не съм запознат!

На тръгване наия домакин - голям любетел на спортните гълаби ми подари едно черно петле Шабо с две кокошки - едната с 4 пиленца - прекрасни са - живеян си заедно всички и даже втората снесе яйце!

Мисля че догодина фазнските яйца са обезпечени с мътачки!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот todpetrov » Пон Сеп 22, 2008 3:17 am

Друго си е двора :)
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот nikigeen » Пон Ное 17, 2008 7:47 pm

:D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот nikigeen » Пон Ное 17, 2008 7:52 pm

И още :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот dr_lukanov » Вто Ное 18, 2008 3:32 pm

Здравейте,
ще приемете ли един любител на птиците сред Вас :roll: .

Това са снимки на част от моите любимци :wink: :

Зибрайт (Silver Sebright)2
Изображение
Link

Гащати бантамки (Booted bantams)
Изображение
Link

бантам
Изображение
Link
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот todpetrov » Вто Ное 18, 2008 7:20 pm

браво добра колекция от кокошки :)
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот nikigeen » Вто Ное 18, 2008 7:22 pm

Оооо ,докторе,как си човече ?
Доста време трябваше ,за да се появиш тук :D Моите теми още ли съществуват в дога?
Кажи на колегите да идват тук.Ти как си сдоби ли се с бойци?
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот dr_lukanov » Сря Ное 19, 2008 9:55 am

Здравей,
добре съм. Темите още стоят, а ти защо така изчезна от там, казаха че нещо са те прецакали от dog.bg (по едно време си мислех, че аз нещо съм те подразнил и заради мен спря да пишеш вярвам не е така :wink: ). Като гледам какви са настроенията оттатък май лека полека ще замре "Декоративни птици".
Напролет ще се сдобия и с борчета и с някои други породи (общоползвателни), но да свърша ремонта на жилището и тогава. Хубави "милефльорки"- от тази година са нали, гледам в румънските сайтове доста отглеждат именно тази разцветка на Холандските гащатки, а на В.Търново сега бяха изкарали един чифт сини.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот LudmilDo » Сря Ное 19, 2008 10:10 am

Ники, видях едно пъстро кокошле Шабо. Това ли е моето?!
Аватар
LudmilDo
потребител
потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 12:57 pm
Местоположение: Плевен

Мнениеот metko_12 » Сря Ное 19, 2008 2:51 pm

Здрасти Ники,страхотна колекция имаш евала ти правя.Аз съм по скомничък с чифт кохита и чифт брами (Най-накрая) 7-8 гълъбчета...
Другата седмица ще кача снимки :)
The pigeons are so majestic birds.They have their freedom they got it,but they want to come home.I respect them.
Аватар
metko_12
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 2:46 pm
Местоположение: София

Мнениеот didotnt » Сря Ное 19, 2008 6:33 pm

Здравейте всички!Радвам се че се присъединих към вас!Ники твоята тема се развива в дога но без теб със бавни темпове :D
didotnt
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 6:06 pm
Местоположение: Добрич

Мнениеот nikigeen » Сря Ное 19, 2008 7:19 pm

Здравейте отново на всички и се радвам ,че започнахте да пишете и в този форум.

Докторе,никога не си ме ядосвал ,а в дога ми сложиха бан ,защото в темите за българските овчарски кучета всеки беше започнал да пише пълни простотии на някакви страшни диалекти ,обиди ,заяждания ,ама пълна простотия ти казвам и никой не взимаше абсолютно никакво отношение ,ат реших аз един ден - регистрирах един ник и праснах няколко поста със заядлив диалект от нашия край ,за да видя дали изобщо някой управлява там.На някои даже и им хареса пък и ми отговаряха :D ,обаче познай чак кога изобщо забелязаха кой съм - след един месец :shock: И явно яко разярени ,че съм престоял толкова и съм ги баламосал ме пернаха по всички възможни варианти и сега дори хората ,които ползват същото IP не могат да влизат,понеже ние тук сме няколко човека с един пост от БТК и рутер ,а на "клона" сме 7 човека все с едно IP :D С една дума - доста са зле вече там.


Милефльорките за тазгодишни ,но има и от миналата година.На Шумен тази есен също е имало сини и черно -бели и като моите .Сините са изчезнали доста бързо ,а черно белите и милефльора ги е взел един приятел градски - на снимките по-горе също ги има,но тогава ги снимах на другия ден след като си беше дошъл и бяха в лоша кондиция.Продавал ги е турчин ,но не от България ,а са от Турция .Имало е и английски бойци .Тогава моя човек ми звънна да ли да ми вземе един чифт(били само 2),но след 5 минути пак се обади и каза ,че няма да ги вземе ,за да не му се сърдя после - кокошлетата като ги хванал били доста мършави ,с изпъкнала гръдна кост и матова перушина ,каза че едва ли ще издържат пътуването и така и не се сдобих.Какво ще кажеш и за моите "румънци" :D


Здрасти, Методи.Слагай снимки.А тези по-горе не са само мои.

Людмиле ,кокошлето шабо не е твоето ,не съм го снимал :D А видя ли какви разцветки паламарски вадя в другата тема са? :D

Здрасти, Дидо.Жалко за темите май добри бяха.Разбрах ,че вече знаете къде пиша :D И чувам ,че и нова колежка има :D Покани я тук ако искаш
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Следваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта