Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Мандаринки !

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Мандаринки !

Мнениеот gandalf_hsr » Сря Апр 09, 2014 11:04 pm

През ден снася,за сега има 4 бр.яйца.Мисля 5-6 яйца да вкарам в инкубатора а други ако има да и ги оставя да си легне.Ако не легне ще заминат и те в инкубатора. :drinks:
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Мандаринки !

Мнениеот qnakiev » Чет Апр 10, 2014 8:49 pm

gandalf_hsr написа:През ден снася,за сега има 4 бр.яйца.Мисля 5-6 яйца да вкарам в инкубатора а други ако има да и ги оставя да си легне.Ако не легне ще заминат и те в инкубатора. :drinks:

Ще легне няма къде да иде ,успех колега! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Мандаринки !

Мнениеот ivaylo_minev » Чет Апр 24, 2014 2:40 pm

колеги на всички ли мандаринките пронесоха. моите още не са, трябжа ли да се притесняжам :D
ivaylo_minev
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 8:41 pm

Re: Мандаринки !

Мнениеот gandalf_hsr » Чет Апр 24, 2014 10:06 pm

Здравейте днес мойта мандаринка легна да мъти върху 6 бр яйца ,след 28 дни ще видим има ли патета. :drinks:
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Мандаринки !

Мнениеот barbaron » Сря Май 14, 2014 11:19 am

А при мен още не са започнали да снасят... не ги знам защо така... обхождат си къщичката, понякога влизат в нея, но няма признаци да започнат да снасят... Не знам... може ли да са някакво по-късно люпило и за това да се мотаят още или нещо не им е наред???
barbaron
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Май 30, 2012 10:47 pm
Местоположение: Русе

Re: Мандаринки !

Мнениеот ivaylo_minev » Сря Май 14, 2014 12:06 pm

колега и мойте започнаха да снасят преди седмица и нещо, и аз се бях отчаял но пронесе и си го обяснявам с това че тая година пролетта е доста хладна и влажна, поне това е мое мнение, но щом си обикалят къщичката скоро ще имаш изненада. Успех :D
ivaylo_minev
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 8:41 pm

Re: Мандаринки !

Мнениеот barbaron » Пон Юни 09, 2014 4:15 pm

Тази годи на ги взех, уж младички... със селени пръстенчета... водят се патетата, ама ей на не искат да снесат и те това е.... Кое време стана - до сега трябваше да снесат... Къщичката им е малко ниско, да не казвам че е почти на земята (отвора е на не повече от 70 см. от земята).... иначе си е по стандарт правена, но, е ниско долу... Не знам дали да не я повдигна малко... то за тази година вече няма да ги чакам, но за догодина поне... Другото, което ме притеснява е да не са умишлено осакатени от продавача... Вече не ме учудва нищо... Чувал съм за разни чупения на хрущял и невъзможност в последствие да снасят... ама знам ли... Не ми се ще да вярвам на това, но като не виждам яйца - не знам какво да си мисля.......Вие как мислите???
barbaron
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Май 30, 2012 10:47 pm
Местоположение: Русе

Re: Мандаринки !

Мнениеот ivaylo_minev » Сря Юни 11, 2014 12:33 am

Ами да има и такива изроди, които осакатяват животинките, но дано случаят не е такъв. А иначе и при мен е на ниско къщичката защото моите им е рязано едното крило, така ги взех ето момчето и той така каза че ги е купувал, предполагам че няма да е заради къщичката. Може женската да е млада и не се е развила
ivaylo_minev
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 8:41 pm

Re: Мандаринки !

Мнениеот barbaron » Нед Юни 15, 2014 1:17 pm

Не знам... Гъските в момента лежат, но те са ми от късни патета и беше нормално да пронесат по-късно, но Мандаринките по всичко личи, че няма да снесат вообще... Не мога да си обясня също, защо си скубят перата (не съм ги виждал да се атакуват едно-друго, но при тях е пълно с перушина, особено във водата им). Мъжкото си е загубило Задните "перки" - красивите пера на крилете...Има нещо, но като не им разбирам още... Не изключвам и възможността да са "умишлено бракувани", защото на въпрос към продавача "кога да ги чакам да снесат" - отговора беше "абееее.... нека първо да се адаптират пък...".А ги взех около 20-ти март... Свива ми се душата като ги гледам...
barbaron
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Май 30, 2012 10:47 pm
Местоположение: Русе

Re: Мандаринки !

Мнениеот ivaylo_minev » Нед Юни 15, 2014 1:50 pm

За перошината не се притеснявай и при мен е пълно с перошина, сега се проскубват. Мъжкият ще се оцвети като женската и на есен пак ще стане цветен. А наистина причината може да е и това че си ги взел пролетта и да са неспокойни затова да не са снесли
ivaylo_minev
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 8:41 pm

Мандаринки

Мнениеот Paulina » Пон Юни 16, 2014 4:11 am

barbaron написа:Тази годи на ги взех, уж младички... със селени пръстенчета... водят се патетата, ама ей на не искат да снесат и те това е.... Кое време стана - до сега трябваше да снесат... Къщичката им е малко ниско, да не казвам че е почти на земята (отвора е на не повече от 70 см. от земята).... иначе си е по стандарт правена, но, е ниско долу... Не знам дали да не я повдигна малко... то за тази година вече няма да ги чакам, но за догодина поне... Другото, което ме притеснява е да не са умишлено осакатени от продавача... Вече не ме учудва нищо... Чувал съм за разни чупения на хрущял и невъзможност в последствие да снасят... ама знам ли... Не ми се ще да вярвам на това, но като не виждам яйца - не знам какво да си мисля.......Вие как мислите???


Остави ги първо да се развият както трябва -понякога започват тепърва на третата година да снасят .

Сменянето на перушината е нещо съвсем нормално и се повтаря винаги, когато им мине размножителният период - мъжкият и женската стават почти еднакви на външен вид . За новият размножителен период той пак ще се оцвети .

Гнездилката дори и да е на земята няма абсолютно никакви проблеми - проблема е само, че на женската трябва да ѝ хареса - ако това не стане тя няма и да снася ! За това ако имаш възможност догодина ѝ предостави няколко гнездилки за избор . Когато тя си избере една махни другите .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Мандаринки !

Мнениеот barbaron » Вто Юни 17, 2014 12:13 pm

Paulina написа:Остави ги първо да се развият както трябва -понякога започват тепърва на третата година да снасят .
Сменянето на перушината е нещо съвсем нормално и се повтаря винаги, когато им мине размножителният период - мъжкият и женската стават почти еднакви на външен вид . За новият размножителен период той пак ще се оцвети .
Гнездилката дори и да е на земята няма абсолютно никакви проблеми - проблема е само, че на женската трябва да ѝ хареса - ако това не стане тя няма и да снася ! За това ако имаш възможност догодина ѝ предостави няколко гнездилки за избор . Когато тя си избере една махни другите .


Това вече ме успокоява... може би догодина ще видим потомство - живи и здрави!
barbaron
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Май 30, 2012 10:47 pm
Местоположение: Русе

ПредишнаСледваща

Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта