Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпроси и проблеми при отглеждането на фазани

Модератори: nikigeen, yuri

Новоизлюпени фазани

Мнениеот lakove » Нед Апр 19, 2009 8:54 pm

Имам два новоизлюпени фазана, обаче единият си е легнал върху крачетата и неможе да се изправи, може ли да се оправи това и на какво се дължи :? Ако има нещо важно,на което трябва да се обърне внимание, моля ви, пишете, защото не съм много запозната, занимавам се отскоро и ми е за първи път, благодаря :wink:
lakove
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 7:10 pm

Мнениеот vanko » Нед Апр 19, 2009 10:10 pm

Ами той ако въобще не може да се изправи трябва да взимаш сериозни мерки ,защото може да умре .А според мен може да му даваш калции.
vanko
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 11:15 pm

Мнениеот Paulina » Пон Апр 20, 2009 12:12 am

Как са люпени - в инкубатор или от майката ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот lakove » Пон Апр 20, 2009 11:39 am

Paulina написа:Как са люпени - в инкубатор или от майката ?


в инкубатор са люпени. Днес изглеждат по-добре, те сами ли трябва да започнат да се хранят, т.к. не са при майката
lakove
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 7:10 pm

Мнениеот Paulina » Пон Апр 20, 2009 9:18 pm

По принцип когато малките не излизат както трябва от инкубатора се търси грешката в процеса на мътене . Има различни причини - температурата е била прекалено висока / ниска , прекалено мокро или сухо , липса на чист въздух и т.н. Колкото до храненето - във форума има доста хора с опит , нека те да кажат . Аз лично съм показвала на моите пъдпъдъци , че трябва да кълват , но предполагам , че го правят инстиктивно .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот seconduser » Пон Апр 20, 2009 9:40 pm

Ами и аз показвам на първото люпило къде трябва да кълват.Те кълват инстинктивно,но там където се намират,просто им показвам мястото на храната,за всяко следващо люпило им оставям по един "батко" да ги учи.
Аватар
seconduser
потребител
потребител
 
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 8:12 pm
Местоположение: БГ Кюстендил

Мнениеот nikigeen » Вто Апр 21, 2009 10:48 am

Ооо аз изобщо не се занимавам .Просто слагам кокоши яйца заедно с фазаните ,но 3 дни по-късно,така че да се излюпят заедно.Фазанчетата гледат от пилетата като се хранят и това е.
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Въпроси и проблеми при отглеждането на фазани

Мнениеот ZDRAVKO » Вто Май 12, 2009 11:12 pm

ИМАМ ДВОЙКА ФАЗАНИ,НО МЪЖКИЯ БИЕ СТРАШНО МНОГО ЖЕНСКАТА И Я Е НАКЪЛВАЛ ПО ГЛАВАТА. КАКВО МОГА ДА НАПРАВЯ И МОГА ЛИ ДА ОЧАКВАМ ПОКОЛЕНИЕ? МОЛЯ ДАЙТЕ СЪВЕТ :think:
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Мнениеот nikigeen » Сря Май 13, 2009 11:05 pm

Информацията ,която даваш не е достатъчна .Разкажи повече за поведението и какви за фазаните
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот ZDRAVKO » Чет Май 14, 2009 8:46 am

[quote="nikigeen"]Информацията ,която даваш не е достатъчна .Разкажи повече за поведението и какви за фазаните[/quote]

МЪЖКИЯ Е КРАСТОСКА МЕЖДУ ЗЛАТЕН И КОЛХИДСКИ,А ЖЕНСКАТА Е КОЛХИДСКА.БИЕ Я САМО ВEЧЕР ПРЕЗ ДЕНЯ НЕ Я ЗАКАЧА.ПОМЕЩЕНИЕТО В КОЕТО ГИ ОТГЛЕЖДАМ Е ДОСТАТЪЧНО ШИРОКО.ПРЕДИ МЪЖКИЯ ЖИВЕЕШЕ С ДЖИНКА И НЕ Я БИЕШЕ.
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Мнениеот shikata » Пет Май 15, 2009 12:30 am

Ще извиняваш колега да се намеся само малко не по темата.Имам един съвет.Писането с главни букви в интернет е равносилно на викане.Не казвам че е задължително с малки букви, просто молба, ако няма причина да е с малки букви.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Проблем - ядът си яйцата

Мнениеот sasho_azamfi » Съб Май 16, 2009 11:02 pm

здравеите наскоро си взех 2 златни и 2 колхидски фазани, джете йенски запо4наха да носят ,оба4е си ядът яйцата мога ли да ги спра по накакъв на4ин ???
sasho_azamfi
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 9:05 pm

Следваща

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта