Здравейте,
Първо да благодаря за този форум :)
В момента живея близо до Южния Парк и се случи, че отзад зад блока ми е много стаено и уютмно и има малка горичка. Там преброих 8 вида птици.
Много удоволствие ми доставят, особено свраките, докато имат малки, но не мога да се науча да ги храня.
Засега съм хванал цаката само на синигерчетата - хвърлям белен слънчоглед на терасата и те долитат, оглкеждат се, вземат едно зърно, излитат и отиват някъде на клон, за да го изядат. После пак.
Но другите не знам какво да им дам. Опитвам с хляб и жито, но нищо не става. Особено житото въобше не му обръщат внимание.
Дайте съвет какви видове птици живеят в Южния Парк в София и как да ги храня?




Най - интересните птици които съм наблюдавал там всяка зима са вид патица Червен Ангъч сега не ми се рови за латинското име . Щом сте купили жито отидете до езерцата и вижте в кое езеро има патици и водни кокошки и им дайте житото на тях .