Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Славей

Модератор: Serinus

Славей

Мнениеот Dr. Velev » Сря Яну 05, 2011 12:32 am

Има ли по- добър певец от славея ?
Защо не отглеждате славеи ,а влагагате толкова труд за създаване на имитатори .
Който пръв сериозно поведе хорото, ще спечели и слава и име и пари . /не вярвам да е ремсиста /

Така направиха първите европейци отглеждащи мутации при дивите пилета.
"Законите се променят " :cool:
Познавам поне трима , които работят сериозно по въпроса и с това признавам, че идеята не е съвсем моя :wink:
Разбира се помагам и от научна гледна точка , а и от законодателна .
Нека някои "чиновници" не си мислят ,че могат да обсебят идеята .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот nightingale » Сря Яну 05, 2011 1:01 am

Има ли по- добър певец от славея ?

Има! Добре обученият славей . :wink:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Славей

Мнениеот Trimona » Нед Апр 17, 2011 8:09 pm

Колега, въпросът ти е доста подвеждащ. Както всички знаем, да се ловят диви пойни птици е забранено от много години, но дори да допуснем, че някой хване славей, отглеждането му е свързано с доста трудности, като храната му, така и волиерата в която ще живее. Имах един съсед, лека му пръст, стар канарджия, който преди две-три години почина, бай Димитър Узунов от "Кючук Париж"- Пловдив,той живееше на виличката си в с.Белащица кадето отглеждаше канарите си и ги учеше на дерч от живи славеи които гледаше, но това беше около 1986 г., преди повече от 20 г.
Trimona
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 10:27 am
Местоположение: Кючук Париж

Re: Славей

Мнениеот nightingale » Нед Апр 17, 2011 10:06 pm

Трудностите са мерната единица на успеха.
Пътят, който се изминава до постигането му , всъщност е целият ''пиниз''
Самият успех е нищо повече от ''началото на края''.
Нищо не виждам ,което да е подвеждащо. :wink:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Славей

Мнениеот Trimona » Пон Апр 18, 2011 10:05 pm

Каквито и трудности да срещнеш в това начинание, ще са малко пред това, че винаги ще те нарекат "Бракониер", защото тези пилета не се люпят в кафез, колкото и да е голям !
Trimona
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 10:27 am
Местоположение: Кючук Париж

Re: Славей

Мнениеот mytanta » Вто Апр 19, 2011 9:06 pm

а тез които гледат щиглеци масово сигурно са ги люпили в кафез и не се причесляват към бракониерите. :D
mytanta
потребител
потребител
 
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:17 am
Местоположение: Пловдив

Re: Славей

Мнениеот nightingale » Вто Апр 19, 2011 9:39 pm

Trimona написа:Каквито и трудности да срещнеш в това начинание, ще са малко пред това, че винаги ще те нарекат "Бракониер", защото тези пилета не се люпят в кафез, колкото и да е голям !

Що не пробваш и ти ?
Улови един славей. Грижи се пълноценно за него 2 години ,така че той да е в час с всичките сезонни етапи т.е. правилно линеене, пеене, почивка, състояние на прелет и т.н.т и аз първи ще кажа ,че ти не си бракониер а ценител и добър отглеждач.
И ако всички имат такива подобни мераци отглеждат птиците си правилно и дълготрайно ,те няма да са сега толкова застрашени.
Кво се случва сега ?! - Манго отива на полето, хваща 30 щиглеци. Продава 3 а другите умират. Утре или в другиден обаче Манго пак е на линия и лови пилета и така докато просто те се свършат.
Така е и със славеите.
Отговорно мога да кажа ,че 90 процента от любителите на тези птици причиняват смърт на птиците си.
Разбира се от незнание и неграмотност. Но то нали в парка и в гората не е като в магазина- всичко е безплатно.
Днес пилето умряло, ама утре се ''купува'' ново.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Славей

Мнениеот trush » Вто Апр 19, 2011 9:50 pm

Обосновано, разумно и авторитетно мнение на nightingale! :|
trush
бан
бан
 
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2009 10:46 am
Местоположение: Бургас

Re: Славей

Мнениеот Trimona » Сря Апр 27, 2011 10:03 pm

Не искам да хващам славей и без това останаха малко, поне покрай Пловдив, освен това е труден за хващане, специален капан, специална стръв, специален и за отглеждане, нямам и тези условия в които пилето ще се чувства добре, както и аз няма да съм сигурен, че ще пилето остане живо. Без това в една друга тема ме наричат "бракониер" макар и от повече от 20 години да не съм ходил за пилета.
Trimona
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 10:27 am
Местоположение: Кючук Париж

Re: Славей

Мнениеот nightingale » Сря Апр 27, 2011 10:29 pm

Trimona написа:Не искам да хващам славей и без това останаха малко, поне покрай Пловдив, освен това е труден за хващане, специален капан, специална стръв, специален и за отглеждане, нямам и тези условия в които пилето ще се чувства добре, както и аз няма да съм сигурен, че ще пилето остане живо. Без това в една друга тема ме наричат "бракониер" макар и от повече от 20 години да не съм ходил за пилета.

Eто един истински любител. :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Славей

Мнениеот krumov » Чет Апр 28, 2011 9:01 am

nightingale написа:
Trimona написа:Каквито и трудности да срещнеш в това начинание, ще са малко пред това, че винаги ще те нарекат "Бракониер", защото тези пилета не се люпят в кафез, колкото и да е голям !

Що не пробваш и ти ?
Улови един славей. Грижи се пълноценно за него 2 години ,така че той да е в час с всичките сезонни етапи т.е. правилно линеене, пеене, почивка, състояние на прелет и т.н.т и аз първи ще кажа ,че ти не си бракониер а ценител и добър отглеждач.
И ако всички имат такива подобни мераци отглеждат птиците си правилно и дълготрайно ,те няма да са сега толкова застрашени.
Кво се случва сега ?! - Манго отива на полето, хваща 30 щиглеци. Продава 3 а другите умират. Утре или в другиден обаче Манго пак е на линия и лови пилета и така докато просто те се свършат.
Така е и със славеите.
Отговорно мога да кажа ,че 90 процента от любителите на тези птици причиняват смърт на птиците си.
Разбира се от незнание и неграмотност. Но то нали в парка и в гората не е като в магазина- всичко е безплатно.
Днес пилето умряло, ама утре се ''купува'' ново.

:| :| :| :drinks:
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: Славей

Мнениеот woodlark » Сря Май 01, 2013 11:37 pm

woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Следваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта

cron