Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


хранене на щиглец

Модератор: Serinus

Re: хранене на щиглец

Мнениеот barona » Пет Фев 21, 2014 11:36 pm

Аз не съм ги пратил при Свети Петър но предполагам ти "майсторе" колко славеи си пратил там!Не да се правиш на много интелегентен тук във форума!А ти с гугутката си гледай гугутките а не да се правиш на отворен!Пишете си тука как се хранят птиците и избивайте комплекси!
barona
потребител
потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Апр 23, 2013 8:56 pm
Местоположение: пловдив

Re: хранене на щиглец

Мнениеот nightingale » Пет Фев 21, 2014 11:57 pm

Не се ядосвай бе челяк.
Установено е , че над 70 % от мъжете имат плака по вените.
Ако вдигнеш високо кръвно и ако си измежду тези 70% знаеш ли каква беля може да стане ?!
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: хранене на щиглец

Мнениеот marulcho » Пон Мар 10, 2014 8:34 pm

akademika написа:Много малко хора заслужават да им се даде информация на готово . Преди години показвах на колеги какви ли не трикове в тази област и сега софийските к....и не може да им запушат остите. Хора които до вчера не правеха разлика между врабче и зеленика и се опитваха да хранят с кюспе и царевично брашно насекомоядни птици . За това премълчавам повечето неща които съм научил и само им гледам сеира, жал ми е само за птиците които унищожават . Няма да забравя преди години как един от тези спецове дояде в къщи с една авлига в окаяно състояние която беше хранена с кучешка храна (хит сред аматьорите по онова време) за това съвета ми е не гледайте дори канарче ако нямате нагледна информация за начина му на живот и диета .




Подкрепям те напално приател и аз много обичам птиците голяма болест са ми !!! Наистина не трябва да се захваштат хора с отглеждането на диви поини птици без да си имат на идея как да се грижат за тях !!
И също така една истина да споделя кам новобранците в отглеждането ...И кавато и храна да им давате и колкото да е богата птиците ви няма да са така щастливи както когато са на Свобода :(
Аватар
marulcho
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Мар 10, 2014 1:37 pm
Местоположение: Асеновград

Re: хранене на щиглец

Мнениеот georgiev » Пон Мар 10, 2014 10:58 pm

Здравейте, тъй като доста често чета, че все някой се интересува как се отглеждат, хранят и т.н щиглеци, чичко Гугъл ми предостави тази информация - http://www.finchforum.com/viewtopic.php?f=8&t=7282
Надявам се ще Ви е полезна.
Поздрави, Георги
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: хранене на щиглец

Мнениеот krasi54 » Вто Апр 08, 2014 7:35 pm

akademika написа:
Crollan написа:Искам да ви попитам какво да давам на щиглеца .Давам му сланчоглед шарен канарено семе и това незнам каквп да му давам благодарен ще сам ако ми кажете .Благодаря предварително

Във форума има написано толкова много по темата че от вас се иска само да го прочетете :D

Човека Ви пита за хранене на фанета, а Вие веднага за щиглец/кърдарина/.Няма ли в този форум занаещ/познаващ/ този вид птици,най-дорият вид храна за тяхното отглеждане?
krasi54
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 6:06 pm

Re: хранене на щиглец

Мнениеот akademika » Вто Апр 08, 2014 8:51 pm

krasi54 написа:
akademika написа:
Crollan написа:Искам да ви попитам какво да давам на щиглеца .Давам му сланчоглед шарен канарено семе и това незнам каквп да му давам благодарен ще сам ако ми кажете .Благодаря предварително

Във форума има написано толкова много по темата че от вас се иска само да го прочетете :D

Човека Ви пита за хранене на фанета, а Вие веднага за щиглец/кърдарина/.Няма ли в този форум занаещ/познаващ/ този вид птици,най-дорият вид храна за тяхното отглеждане?

:?: за какви фанети пита човека :shock: не разбрах :?:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: хранене на щиглец

Мнениеот stoianov » Вто Апр 08, 2014 10:06 pm

krasi54 написа:
akademika написа:
Crollan написа:Искам да ви попитам какво да давам на щиглеца .Давам му сланчоглед шарен канарено семе и това незнам каквп да му давам благодарен ще сам ако ми кажете .Благодаря предварително

Във форума има написано толкова много по темата че от вас се иска само да го прочетете :D

Човека Ви пита за хранене на фанета, а Вие веднага за щиглец/кърдарина/.Няма ли в този форум занаещ/познаващ/ този вид птици,най-дорият вид храна за тяхното отглеждане?


:D Ква фанета, кви пет лева.Ти къде отиде... темата е хранене на щиглец...
Отвори си нова тема... да видиш, не разбираме ли ние от птици.... :lol:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: хранене на щиглец

Мнениеот Sundy » Сря Апр 09, 2014 8:27 am

Я да "кацна" отново в тази тема :wink: По случай пролетното раззеленяване реших да зарадвам гаргите с нещо свежо, но освен глухарчета и брезови клонки, домашна маруля и мъничко пресен магданоз не смея да пробвам нищо друго, за да не ги гътна от незнание :( Иначе си харесвам разни зелении по градинките, но коя от тях мога да дам на щиглеците, скатията и вълнистите папагали... :think: Тук ми говорят за някаква "птича трева" или нещо от сорта, но като не съм я виждала не смея да експериментирам - дайте някоя и друга идея с подробно описание или даже снимка (май ставам нахална вече :oops: ) какво да скубя, докато разхождам кучето? А между другото всички гарджета така са се заскубали, че се замислям да пълня възглавници с перушина или да връзвам чепарета със шарената такава :lol: Отгоре на всичко спряха и да пеят гадините проскубани :twisted:
Предварително благодаря и приятен слънчев ден :cool:
Надпис в каубойски бар: "Моля, не стреляйте по пианиста - свири колкото може..."
Аватар
Sundy
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Ное 29, 2013 7:22 pm
Местоположение: Поморие

Re: хранене на щиглец

Мнениеот Ivan.Pirinliev » Сря Апр 09, 2014 9:26 am

Привет!
Аз освен глухарче, като скубя трева на кокошките им отделям по едно снопче различни тревици и те сами си подбират.
ходя и търся от тези тръни страшно добре ги оглозгват Изображение
Сложил съм им мека храна с мед за канарчета(скатията я харесва повече от щиглеците) Половин сварено яйце от време на време(голяма кавга става за него). Също така са пуснати в стаята и в клетката ходят само когато слагам храна, и когато е хубаво времето за да ги изкарвам навън на слънце. Пеят постоянно, даже вчера като ги изкарах за няколко часа се завъртяха 1 скатийка и 2 щиглеца покрай кафеза че от пръснатото семе облажиха душиците малко :D
-Човек каквото и да пие, един ден минава на ракия!
Аватар
Ivan.Pirinliev
потребител
потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 4:02 pm
Местоположение: Провадия

Re: хранене на щиглец

Мнениеот Crollan » Съб Апр 12, 2014 11:04 am

Брезовите клончета ги давам цели яде и листата ,маруля ,трева и листа от глухарче.Канарено семе и сланчоглед разбирасе
Crollan
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Дек 12, 2013 3:09 pm

Re: хранене на щиглец

Мнениеот Crollan » Чет Апр 17, 2014 7:19 pm

Да попитам трева и лапад яде ли?
Crollan
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Дек 12, 2013 3:09 pm

Re: хранене на щиглец

Мнениеот vladimirov » Чет Апр 17, 2014 8:51 pm

Хрупа,хрупа.
vladimirov
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 7:38 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта