Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ТОКАЧКИ

Модератори: nikigeen, yuri

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот pdjambov » Съб Май 04, 2013 12:17 am

Красимир написа:Снимай ги отпреде. На пръв поглед и двете ми преличат на мъжки.

http://pdjambov.snimka.bg/animals/tokachki.749083.30322678
тук сивата е отпред, само искам да споделя, че звуците които издават са различни, бялата издава по-силни и пронизителни звуци, а на сивата наподобяват нещо като кудкудякане, но от типа на - тока ... тока ... тока откъдето предполагам, че им идва и името
pdjambov
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:41 pm

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот dr_lukanov » Съб Май 04, 2013 4:28 pm

здравейте, вчера ми писаха мои познати от Белгия, които са се преместили да живеят в България. Интересуват се от яйца разплодни на токачки от района на Русе, Силистра или Разград. Ако има някой, който да може да задели малко яйца от токачки за тях да ми пише, те ще си ги платят. Благодаря предварително!
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот Красимир » Съб Май 04, 2013 9:42 pm

Не съм сигурен.Обечките и изглеждат отворени, като на млада мъжка.
Красимир
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:39 pm

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот pdjambov » Съб Май 04, 2013 11:08 pm

Красимир написа:Не съм сигурен.Обечките и изглеждат отворени, като на млада мъжка.

а възможно ли е да са мъжки и двете, но да издават различни звуци
pdjambov
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:41 pm

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот robota » Нед Май 05, 2013 7:33 am

pdjambov написа:
Красимир написа:Снимай ги отпреде. На пръв поглед и двете ми преличат на мъжки.

http://pdjambov.snimka.bg/animals/tokachki.749083.30322678
тук сивата е отпред, само искам да споделя, че звуците които издават са различни, бялата издава по-силни и пронизителни звуци, а на сивата наподобяват нещо като кудкудякане, но от типа на - тока ... тока ... тока откъдето предполагам, че им идва и името


Според мен бялата е мъжка,а индиговата женска,най лесно се разпознават по звуците.
Аватар
robota
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Ное 20, 2010 7:25 am
Местоположение: Полски Тръмбеш

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот didryanovski » Нед Май 05, 2013 7:55 am

По така описаните звуци са мъжка и женска.
Сивата е женската щом прави токак-токак /само женските го правят/.
Аватар
didryanovski
потребител
потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 11:37 pm
Местоположение: Айтос

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот НАСКО » Вто Май 14, 2013 10:24 pm

ако съдя по снимките за мен и двете токачки са женски :think:
Аватар
НАСКО
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 7:50 pm

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот seymour_sz » Чет Май 23, 2013 10:52 am

Здравейте, нов съм във форума, а токачки имам от зимата - една двойка обикновени черно-сиви токачки, които отглеждам свободно в двора. В момента женската си направи дупка под касиса, снесе сигурно около 20 яйца и от две седмици не е излязла от дупката. Вероятно малките ще се излюпят в началото на юни, защото не засякох кога точно легна да ги мъти и няма как да определя точно кога ще минат 28 дни. Въпроса ми е трябва ли като се излюпят, да им слагам храна близо до дупката - млян фураж, или те сами ще си търсят с помощта на майка си храна из двора?
seymour_sz
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 10:48 am

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот Nicko » Чет Май 23, 2013 12:50 pm

Сложи и поилка с водица и стартер за малките :cool:
Nicko
потребител
потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: Пон Апр 25, 2011 4:34 pm
Местоположение: Bansko

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот seymour_sz » Пет Май 24, 2013 7:03 pm

Благодаря :- И аз така мислих да направя, ама все пак да попитам, те така или иначе са си диви животинки, и в двора си живеят напълно свободни :-)
seymour_sz
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 10:48 am

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот ДПетков » Нед Юни 16, 2013 11:21 am

Здравейте,
от няколко дни и аз съм горд собственик на 4 бр токачки, който не мога все още да определя коя е женска и мъжка. Имам около 200м2 оградено с мрежа с височина 1.80м място на което се разхождат двадесетина кокошки които си имат къщичка. Пуснах токачките покрай кокошките като предварително подрязах дясното крило на токачките.. Голям купон е, токачките като тръгнат да бягат от единия край до другия кокошките са разбягват и те на страни. Токачките през деня влизат в къщата на кокошките с опознавателна цел, но вечер категорични отказват да спят там. Едната спи на гредата на плевнята, а другите 3 не ги откривам къде нощуват, но сутрин в 6 часа и четирите са на линия. Интересно ми е, че трите се движат в пакет, а едната страни от тях. Някой има ли идея защо е така. Другия ми въпрос е на колко време трябва да им подрязвам крилата за да си стоят там...или какво да направя за да останат на това място. Зимата, ако останат на линия, ще могат ли да нощуват навън...под покрив са, но все пак е навън.
ДПетков
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 11:06 am

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот Ivan.Pirinliev » Чет Юни 27, 2013 11:18 am

Привет.
Някой яйца от токачки не предлага ли?
Да ми драсне два три реда на лични че искам да пробвам
-Човек каквото и да пие, един ден минава на ракия!
Аватар
Ivan.Pirinliev
потребител
потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 4:02 pm
Местоположение: Провадия

ПредишнаСледваща

Назад към Пуйки и други

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта