Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ТОКАЧКИ

Модератори: nikigeen, yuri

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот gusenica » Нед Апр 21, 2013 4:14 pm

gandalf_hsr написа:Снасят почти всеки ден.Откакто са пронесли двете ми женски само два пъти съм взел по едно яйце,иначе през останалото време снасят по две яйца прединмо следобед. :drinks:

Благодаря колега за сносния отговор,а за почитателите на велик ден :evil:
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот diso » Нед Апр 21, 2013 5:08 pm

Недей с лошо, де!
Въдили сме ги няколко години, тези непоправими диваци. Това за бореца е вярно:
- Изпускал съм варено токаче яйце от масата на пода (дърво) и на яйцето му е нямало нищо;
- борил съм паче яйце с токачешко;
- макар и пропукано от дървено яйце, е чупило 10-15 кокоши...
Така че, направи си извода!

Съвет от мен (не знам къде ги гледаш): Ако внезапно престанат да снасят, почни да ги следиш - вероятно са си открили "скришно място" :wink:
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот gusenica » Нед Апр 21, 2013 7:15 pm

diso написа:Недей с лошо, де!
Въдили сме ги няколко години, тези непоправими диваци. Това за бореца е вярно:
- Изпускал съм варено токаче яйце от масата на пода (дърво) и на яйцето му е нямало нищо;
- борил съм паче яйце с токачешко;
- макар и пропукано от дървено яйце, е чупило 10-15 кокоши...
Така че, направи си извода!

Съвет от мен (не знам къде ги гледаш): Ако внезапно престанат да снасят, почни да ги следиш - вероятно са си открили "скришно място" :wink:


За скришно място и дума да не става(няма как),но докато имах съмнения дали изобщо имам женска-се оказа,че имам-и в момента в който се успокоих-днес е 6-ти ден и си оставам с едно единствено яйце-та затова подпитвам-миналата година люпих в инкубатор токачи яйца които оправдават думите ти за коравост-едвам изкочиха от пустата му черупка,а човека ги гледа в кафез за зайци и му дават доволно яйца-а аз съм изумен,че при добри условия-зърно и зелено бол и само едно яйце за 6 дни.......както и да е-благодаря за вниманието :drinks:
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот gusenica » Нед Апр 21, 2013 7:18 pm

П.П

Цял ден съм пълзял за да намеря следи и от черупки-евентуално,ако си ги ядат-възможно ли е ?????
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот Cabral » Пон Апр 22, 2013 8:42 am

Казах ви, че животното не е човек да иска цветен телевизор и кола, ама не вярвате. Животното иска едно нещо - да се размножи и затова яде. Слагаш ги в една клетка 1х1 м. даваш им редовно умерено количество балансирана храна и стават щастливи токачки, а ти щастлив собственик на оплодени яйца.
Всичко за селското стопанство - породи, сортове, законодателство, практики, инвестиции, продукция - http://agrorada.com/forum
Cabral
потребител
потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:38 pm

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот yuri » Пон Апр 22, 2013 12:58 pm

gusenica написа:П.П

Цял ден съм пълзял за да намеря следи и от черупки-евентуално,ако си ги ядат-възможно ли е ?????

Те сами е малко вероятно, но нещо друго може.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот gusenica » Пон Апр 22, 2013 6:34 pm

Cabral написа:Казах ви, че животното не е човек да иска цветен телевизор и кола, ама не вярвате. Животното иска едно нещо - да се размножи и затова яде. Слагаш ги в една клетка 1х1 м. даваш им редовно умерено количество балансирана храна и стават щастливи токачки, а ти щастлив собственик на оплодени яйца.


Размера не е 1х1,а малко по различен 1х6 :D и чак днес взех второтояйце-нещо куца явно,но ще видим :drinks:
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот илиянрадев » Пон Апр 22, 2013 7:29 pm

здравеите колеги търся бяла токачка мъжка или женска не ме бърка, давам сива или шарена (сивобяла) Тел.0887422045 или0878422049
илиянрадев
потребител
потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Яну 17, 2012 2:00 pm

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот Cabral » Вто Апр 23, 2013 9:57 am

gusenica написа:
Cabral написа:Казах ви, че животното не е човек да иска цветен телевизор и кола, ама не вярвате. Животното иска едно нещо - да се размножи и затова яде. Слагаш ги в една клетка 1х1 м. даваш им редовно умерено количество балансирана храна и стават щастливи токачки, а ти щастлив собственик на оплодени яйца.


Размера не е 1х1,а малко по различен 1х6 :D и чак днес взех второтояйце-нещо куца явно,но ще видим :drinks:


Е ти ферма ли ще правиш? Токачките за яйца ги гледат в клетъчни батерии на кокошки носачки, на 600 см2, но там ги заплождат изкуствено. Метър на метър е за 1 мъжки и 5-6 женски. Не знам дали мъжкият може да се слага да речем за два дни седмично, а след това да събира сили из двора, някой трябва да пробва.
Всичко за селското стопанство - породи, сортове, законодателство, практики, инвестиции, продукция - http://agrorada.com/forum
Cabral
потребител
потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:38 pm

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот gusenica » Пон Апр 29, 2013 9:12 pm

Cabral написа:
gusenica написа:
Cabral написа:Казах ви, че животното не е човек да иска цветен телевизор и кола, ама не вярвате. Животното иска едно нещо - да се размножи и затова яде. Слагаш ги в една клетка 1х1 м. даваш им редовно умерено количество балансирана храна и стават щастливи токачки, а ти щастлив собственик на оплодени яйца.


Размера не е 1х1,а малко по различен 1х6 :D и чак днес взех второтояйце-нещо куца явно,но ще видим :drinks:


Е ти ферма ли ще правиш? Токачките за яйца ги гледат в клетъчни батерии на кокошки носачки, на 600 см2, но там ги заплождат изкуствено. Метър на метър е за 1 мъжки и 5-6 женски. Не знам дали мъжкият може да се слага да речем за два дни седмично, а след това да събира сили из двора, някой трябва да пробва.

Ехее колега,аз и от Марс да падна няма да ползвам 1/1м. 1 мъжки с 6 женски-общо 7 по твоите думи-мисля,че според теб падам от по далечна планета,но това си е мое мислене,а колкото до падането не бери грижа и не го мисли от къде е и с какъв неиндетифициран летящ обект(НЛО) съм пристигнал,но на моята планета не биха ги гледали 1/1 м. 7 токачки :cool:
Нищо лично-и=всеки има право на мнениеи аз ти благодаря за включването :wink:
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот pdjambov » Чет Май 02, 2013 8:56 pm

Здравейте,
искам да помоля за компетентен отговор какъв е пола на тези 2 токачки, четох че от главата и обеците се различават мъжките и женските и според мен бялата е мъжка, но за другата не съм сигурен.

http://pdjambov.snimka.bg/animals/tokachki.749083.30321667
http://pdjambov.snimka.bg/animals/tokachki.749083.30321660
pdjambov
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:41 pm

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот Красимир » Пет Май 03, 2013 11:08 pm

Снимай ги отпреде. На пръв поглед и двете ми преличат на мъжки.
Красимир
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:39 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пуйки и други

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта