Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Хибридни пуйки

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот Коста Колев » Пон Яну 03, 2011 9:04 pm

Да да знам те тези от там ги носеха в съседното село до моето и аз от там ходих да ги взимам
Коста Колев
потребител
потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 8:39 pm
Местоположение: село Маломир Ямболско

Мнениеот Коста Колев » Пон Яну 03, 2011 9:07 pm

А към Пловдив на каква цена вървят ако имаш представа , да кажеш.
Коста Колев
потребител
потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 8:39 pm
Местоположение: село Маломир Ямболско

Мнениеот Petrov » Пон Яну 03, 2011 9:17 pm

Нямам си на представа как вървят в Пловдив . Цената им по пазарите не е миродавна ! В Стара Загора са си на най-добра цена(според мен),а и знаеш какво си купуваш .
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Мнениеот Коста Колев » Пон Яну 03, 2011 9:38 pm

Да от старозагорските съм доволен .Взех си 20 и благополучно ги изгледах без нито една жертва.
Коста Колев
потребител
потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 8:39 pm
Местоположение: село Маломир Ямболско

Мнениеот gadela » Чет Яну 06, 2011 12:18 pm

Здравейте! Според мен е хубаво да се ограничи яденето на мъжките, като се добави по голямо количество пшеничени трици, които придават обем на дажбата, не се трупа маса от тях и така може да по отслабне малко. Също така вариант е изкуствено осеменяване, но за 2 броя е голяма "играчка" - не си заслужава труда и времето но го има като вариант.
А относно женската, че лягала да търси мъжки по това време за мен е необичайно, защото по принцип започват в началото на февруари да се чифтосват, но това явление тази година го наблядавам на много места - в мойте села, в съседните, колеги са ми казвали че и по техните краища става това толкова рано. Не мога да си го обясня.
Аватар
gadela
потребител
потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 7:53 pm
Местоположение: Ямбол

Мнениеот dr_lukanov » Чет Яну 06, 2011 12:35 pm

Ако пуйките са люпени през февруари-април и са бройлерни (много по-скорозрели от местните) е нормално да пронесат през късна есен, но разбира се след скъсяване на деня и застудяване-то спират и през март ще пронесат отново. В репродукторите в България люпилната кампания започва още през края на януари, а в света е целогодишно.

Изкуственото осеменяване е най-сигурния и единствен начин при производство на бройлерни пуйки. Най-сигурният начин да имаш бройлерно пуйче е да си го купиш от Хибридния център-Стара Загора или Полтри- Варна. Ако искаш да имаш малко по-добри от останалите местни пуйки: избира се 10-12 кг местен пуяк и се кръстосва с бройлерни пуйки, яйцата се люпят в инкубатор или под обикновенна пуйка или едра кокошка.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот blago » Чет Яну 06, 2011 3:57 pm

Драги ми Коста-според мен хич не се занимавай с излишни експерименти! Казвам ти го от опит. Миналата година имах красив кафяв пуяк(ако разгледаш темата пуйки ще го видиш) и две бели женски, които размених с други,черна и бронзова от нашите съфоромци и приятели Ники(от Брежани) и Емо(от Благоевград).
Затворих новите женски в новия дом(м. януари) и започнах да наблюдавам какво ще става.... :cool:
Любовната игра започна в края на февруари .....моя красив пуяк се качваше върху тях -рядко,и изглежда нищо не беше направил, защото те прехвърчаха през оградата и отиваха при комшийския(черен), той ги опаткваше набързо,след което те се връщаха пак при моя, но му бягаха.И така продължи тази история до края-щом ги пуснех навън оня ги усещаше и започваше да ги вика, и те-хоп при него. :lol:
На края нито едно кафяво пуйче- всичко беше черно и бронзово!
И си мислех...какво ли щеше да стане ако комшията нямаше пуяк и аз разчитах само на моя(който те не харесаха)!?
Сега махнах всичко около празниците, а напролет живот и здраве ако реша да гледам пак-ще си купя от някъде десетина яйца или пък излюпени еднодневни. За мен това е по-добрия вариант. :drinks:
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Коста Колев » Чет Яну 06, 2011 6:15 pm

Да ти кажа чесно Благо маи хич няма да ги таманя .Ще чакам сега да завали така малко повече сняг да го кусат пак и им удрям червения гердан .На пролет пак отивам в съседното село Тенево пиша си 20 и хич не се занимавам .
Коста Колев
потребител
потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 8:39 pm
Местоположение: село Маломир Ямболско

Какви пуйки и от къде?

Мнениеот kosio67 » Вто Яну 11, 2011 5:42 pm

Здравейте на всички,нов съм във форума за това ако съм на неправилното място моля да ме извините.Искам да попитам няколко неща относно отглеждането на пуйки за месо.Имам помещеное около 15кв.м в него колко пуйки мога да отгледам като през деня ще са на свободна паша.Коя порода е добра за месо ако може някой да пусне и снимка.И има ли някой опит реално колко фураж и какъв трябва да изяде една пуйка за 1кг. прираст.Последно от къде може да се купят малки пуйчета и каква е цената. Предварително благодаря на всички които итговорят или ме насочат на правилното място.Забравих да кажа че се намирам на 30 км от София,ако това е важно де. :D
kosio67
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Яну 11, 2011 3:21 pm

Мнениеот Коста Колев » Вто Яну 11, 2011 9:03 pm

Здравей и от мен .На 15 кв.м можеш да гледаш и 50 пораснали пуйки след като през деня ще са на свободна паша.По въпроса за фуража ядат много .Аз лично купувам отначало за малки мисирчета а после си го правя аз фуража .Царевица слънчоглед зимница и купувам компоненти за мисирки .Цената по моя край е 5лв на глава като ги взимам на 20 дена.Тази снимка която е на първа страница е на мойте - хибрид са .
Коста Колев
потребител
потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 8:39 pm
Местоположение: село Маломир Ямболско

Re: Какви пуйки и от къде?

Мнениеот Радо_88 » Вто Яну 11, 2011 9:26 pm

kosio67 написа:Здравейте на всички,нов съм във форума за това ако съм на неправилното място моля да ме извините.Искам да попитам няколко неща относно отглеждането на пуйки за месо.Имам помещеное около 15кв.м в него колко пуйки мога да отгледам като през деня ще са на свободна паша.Коя порода е добра за месо ако може някой да пусне и снимка.И има ли някой опит реално колко фураж и какъв трябва да изяде една пуйка за 1кг. прираст.Последно от къде може да се купят малки пуйчета и каква е цената. Предварително благодаря на всички които итговорят или ме насочат на правилното място.Забравих да кажа че се намирам на 30 км от София,ако това е важно де. :D


Колега погледни това, би могло да ти е ориентир
http://agrosaveti.com/bee-keeping/ptice ... puyki.html
А за цена на пуйчета около 10- 20 дневна вазраст около София е м/у 8 и 17 лв за птица, зависи какво тарсиш (поне така аз ги намирах миналата година).
Аватар
Радо_88
потребител
потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Апр 20, 2010 6:32 pm
Местоположение: София

Мнениеот kosio67 » Вто Яну 11, 2011 10:00 pm

Коста Колев написа:Здравей и от мен .На 15 кв.м можеш да гледаш и 50 пораснали пуйки след като през деня ще са на свободна паша.По въпроса за фуража ядат много .Аз лично купувам отначало за малки мисирчета а после си го правя аз фуража .Царевица слънчоглед зимница и купувам компоненти за мисирки .Цената по моя край е 5лв на глава като ги взимам на 20 дена.Тази снимка която е на първа страница е на мойте - хибрид са .

относно храната може ли по -подробно това 5лв за един кг. прираст ли е и до какви килограми ги гледаш.
kosio67
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Яну 11, 2011 3:21 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пуйки и други

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта