Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Профилактика при селскостопанските птици

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Профилактика при селскостопанските птици

Мнениеот dr_lukanov » Чет Яну 24, 2013 4:27 pm

Там нещата са малко по различни, поради разликата в начина на отглеждане на малките. Съветът ми е, що се отнася до профилактика при гълъбите да имате "под ръка" някой опитен гълъбар, който да дава съвети в динамика, според ситуацията. Задължително е ваксинацията на родителите и младите срещу Парамиксовироза. Друг масов проблем е трихомонозата, поради което храначите се третират задължително преди и по време на развъдният сезон, включително и младите. Третирането срещу ектопаразити е също важен момент, особено при младите и гнездящите гълъби и профилактични третирания на останалите (иверментиновите препарати са прекрасно средство). Салмонелозата и орнитозата са често срещани (да не кажа поголовни), към които трябва също да се проведе профилактика, най-вече в рисковите, стресови моменти (преди и след изложби, по време на развъдната кампания, линеене, драстични температурни промени, смяна на храната и т.н.).
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

въпрос за Профилактиката на новоизлюпените птици

Мнениеот inatri » Пон Мар 10, 2014 5:39 pm

Здравейте,
След като вече мога да си влизам в профила, просто не мога да се спра! :lol: Дано да не стана досадна!
Преди две години решихме да си вземем 2-3 кокошки носачки, към тях роднина ми подари чифт джинки, но за съжаление кокошчицата ненадейно почина. Миналата пролет купихме две "джинки" за компания на овдовялото ни петле (които ми продадоха за феникс, но не са) и лятото едната легна... Заложихме 4 от нейните и 20 пъдпъдъчи яйчица. Излюпиха се 3 петлета, една кокошчица (която в момента вече мъти 4 от своите яйчица), 5 женски и 14 мъжки пъдпъдъчета. Тъй като нямам опит, а и възможност да ги ваксинирам, реших, че е редно поне да направя необходимото по отношение на витамините. Купих от една онлайн аптека (не зная дали е позволено, затова няма да споменавам фирмата) комплект за профилактика на новоизлюпени пуйчета, който влкючва Анпрозол аминопан, Метафизол и Селене и започнах да давам от препаратите по приложената схема. От същата аптека си купих и пробиотичен препарат - хареса ми описанието и реших да опитам, а към момента съм напълно убеда, че от него има полза. Всъщност не съм спирала да го добавям към фуража и забелязах, че в случаите, когато ме няма и съпругът ми не го добавя качеството на яйцата веднага се променя (най-осезателна разлика виждам в размер както при кокошките, така и при пъдпъдъците). Споделям всичко това с молба да ме ориентирате дали съм постъпила правилно, защото очаквам скоро да се излюпи второ поколение пиленца и в случай, че съм допуснала някаква грешка искам да я коригирам своевременно.
Всъщност може би тук не е мястото да питам, но все пак има ли някакво значение подборът на яйцата за пола на пиленцата? Надявах се съотношението да е поне 50:50, но както писах по-горе същото беше изцяло в полза на силния пол!
С пожелание за приятна и спокойна вечер,
Поздрави,
inatri
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 1:38 pm
Местоположение: София / Царево

Предишна

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

cron