Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Царски орел

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Царски орел

Мнениеот robota » Пет Юни 10, 2011 11:14 pm

Аватар
robota
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Ное 20, 2010 7:25 am
Местоположение: Полски Тръмбеш

Царски орел

Мнениеот Paulina » Пет Юни 10, 2011 11:41 pm

Сигурна съм , че половината от написаното не отговаря на истината !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Царски орел

Мнениеот stanislav asparuhov » Съб Юни 11, 2011 8:57 am

засъжаление има много срамни практики в гълабарството и аз съм виждал тзаи с отровната примамка която е болен или непотребен гълаб които се маже с отрова да го изядат ястреба и да умре :( обаче този орел е от силно застрашен вид в нашата страна и това е жалко
stanislav asparuhov
потребител
потребител
 
Мнения: 164
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 11:11 pm

Re: Царски орел

Мнениеот nightingale » Съб Юни 11, 2011 10:39 am

robota написа:http://sinoptik.bg/?tid=40&oid=2551239
Без думи.

Жалко но факт.
Не е зле хората ,които наистина искат да направят нещо за въстановяването на такива птици, да седнат да прочетат ето това viewtopic.php?f=6&t=3103
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Царски орел

Мнениеот nightingale » Съб Юни 11, 2011 10:48 am

Разбира се остава въпроса как гълъбът не се е самоотровил.
Но това няма чак толкова голямо значение защото орелът яде и мърша. Ако капанът е бил заложен мъртъв остава пък въпроса защо ебил въразн.
Така че и аз смятам че има неща в статията които не са истина.
Но това отново няма значение.
Отношението на повечето от нас към хищниците си е точно такова.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Царски орел

Мнениеот david_67 » Съб Юни 11, 2011 6:14 pm

Това за мен е чиста измишльотина на пресата или на някой еколог , който просто мрази гъръбарите !
Орелът умрял от глад и съзрял отровния гълъб и се наял донасита !
ДРЪН ,ДРЪН !
Това е величественна птица и си подбира жертвата и няма да се унижава с един полу умрял гъръб!
Пресата си е преса винаги си търси сензация !
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Царски орел

Мнениеот shikata » Съб Юни 11, 2011 11:14 pm

Аз пък си мисля че това е отговора на БДЗП срещу гълъбарите които бяха завели( или се готвеха да заведат) дело срещу тях.Интересно ми е тия много видове прокуратура и не знам си какво още, как така се бързо заинтересуват от такива работи, а след поредния обир, побой или многобройните примери на гаври ги няма никакви.Но това е действителността, кокошкарите са на мушка, големите крадци на почит.БДЗП по този начин за мен ми падат като авторитет в очите.5 дни джипиеса е бил на едно място и чакали да се включи разбираш ли датчика за смъртност.Ми то врабче да е, ще движи през тия дни.Медията е сила но трябва да се използва правилно.Не забравяйте и на господарите опръстененото канарче което е било иззето веднъж и опръстенено от БДЗП пуснато и разбираш ли пак хванато и затворено.Не гледайте зелени или подобни канарчета, та да не се окаже че сте ловили по полето птици :cool:
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Царски орел

Мнениеот stoianov » Нед Юни 12, 2011 12:07 am

Напълно съм съгласен с shikata.
Гълъбар съм и познавам хора гълъбари които мажат врата и гърба на някой стар или болен гълъб и го пускат но повечето са в градовете и са срещу соколите.Виждал съм как слагат рибарски куки тройки на гърба на гълъба и познайте какво става с животното което е налапа, умира бавно и мъчително.Но чак пък вързан гълъб на скала...
И настина това с джипиеса не се връзва.
И аз съм давал много жертви, но съм ПРОТИВ такива методи.Винаги съм се възхищавал на тези величествени птици, жалко за орела.
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Царски орел

Мнениеот nightingale » Нед Юни 12, 2011 12:32 am

stoianov написа:Напълно съм съгласен с shikata.
Гълъбар съм и познавам хора гълъбари които мажат врата и гърба на някой стар или болен гълъб и го пускат но повечето са в градовете и са срещу соколите.Виждал съм как слагат рибарски куки тройки на гърба на гълъба и познайте какво става с животното което е налапа, умира бавно и мъчително.Но чак пък вързан гълъб на скала...
И настина това с джипиеса не се връзва.
И аз съм давал много жертви, но съм ПРОТИВ такива методи.Винаги съм се възхищавал на тези величествени птици, жалко за орела.

Интересно ми е да разбера как гълъб намазан по гърбът с отрова , сам не се самоотравя и как хищна птица би се отровила от перушина ,при условие че тя не гълта перушината и попаането й в стомаха става единственно случайно.
Виждал съм и аз вързани неща на гърба на гълъб примамка, но са съвсем други от описаните куки. :D
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Царски орел

Мнениеот stoianov » Нед Юни 12, 2011 12:48 am

Пак казвам, че съм против тези методи и никога не съм ги прилагал, затова не мога да ти отговаря на въпроса.От колеги гълъбари знам, че използват ланат, много силна отрова.Виждал съм, как тази отрова убива голямо куче за часове, а какво остава за птица.
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Царски орел

Мнениеот nightingale » Нед Юни 12, 2011 1:58 am

Сигурно е така.Но според мен само сакат гълъб не би могъл да се пощи по гърбът и не би се самоотровил.
А пък и наистина дневните грабливи птици изяждат плячката си малко по по-различен начин от нощните.
Сиреч, добре оскубани. Ако хишника би се отровил само чрез слюнката си ,наистина ще да е силна тая отрова.
Та за това попитах. Не че имах някакви съмнения относно постът ти.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Царски орел

Мнениеот Buggy » Нед Юни 12, 2011 1:45 pm

Имам регистрация в гълъбарски форуми и ми е известна тази тактика с отровата на гърба за отравяне на хищни птици.Тези хора полагат много усилия за опазването на вида,а вие се нахварляте върху тях и ги наричате лъжци.Според мен тези болни хорица ,които мажат гълъбите с отрова и им лепят куки по гърбовете трябва да бъдат глобени и птиците им конфискувани.Живея до пазар за животни Подуяне и ги знам колко струват-всяка събота оставят осакатени гълъбчета да скачат и да се мъчат в боклуците или просто им късат глават и ги захвърлят.Що за хора са като не ценят живота на собствените си птици дори.Само парите ги интересува!!!Нещастници пълни!На година убиват огромен брой грабливи птици,дори такива които не се хранят с гълъби поради простата причина че са прости и неинформирани.Ако ни искат да имат загуби да си направят волиера и там да си гледат гълъбите! :!
Buggy
потребител
потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 6:59 pm

Следваща

Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта