Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Пълно е с чайки в София!

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Re: Пълно е с чайки в София!

Мнениеот maratoneca81 » Чет Юни 30, 2011 7:38 pm

nightingale написа:
ТЕРИЕР написа:През ранна пролет 26 птици всяка вечер спяха на крана които се издигаше заради строежа на метрото пред Министерски съвет. Все още там си летят няколко птици които явно гнездят на покрива на ЦУМ или Шератон.

На теб да свиркам ли или slona67 ще ти се обади.
Може разбира се да си от ''щастливците'' ,които ще наблюдават прибоя от горните етажи :cool:
И като стана дума за наблюдение ,искам да поздравя всичките съфорумци с настъпващото първо-юлско утро с емблематичната песен на Юрая Хийп.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZlCni1nZ1U4&feature=related[/youtube]
Тъй де... знаех си ,че няма да се справя. Ако може някой да активира линка :drinks:

http://www.youtube.com/watch?v=ZlCni1nZ ... re=related
"По света има повече пилета,отколкото хора''
Аватар
maratoneca81
потребител
потребител
 
Мнения: 212
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 4:41 pm

Re: Пълно е с чайки в София!

Мнениеот nightingale » Чет Юни 30, 2011 7:54 pm

Благодаря ти.
Ти май за втори път ми помагаш.
Кога се черпеше ,,, на третия ли ? :think:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Пълно е с чайки в София!

Мнениеот maratoneca81 » Чет Юни 30, 2011 9:41 pm

nightingale написа:Благодаря ти.
Ти май за втори път ми помагаш.
Кога се черпеше ,,, на третия ли ? :think:

Няма проблем.И на втория не бих отказал :lol:
"По света има повече пилета,отколкото хора''
Аватар
maratoneca81
потребител
потребител
 
Мнения: 212
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 4:41 pm

Re: Пълно е с чайки в София!

Мнениеот david_67 » Съб Юли 02, 2011 12:05 am

Мъро написа:Предполагам че не са чайки а гларуси.Да ядът боклуци както и ловят дребни животни каквито намерят,аз съм виждал гларус как хваща гълъб.Гълъбите все още не ги приемат като естествени врагове и не се пазят от тях и стават лесни жертви.Така също имама и много езера и язовири край София който посещават.Като почнат да жънат и орът нивите и там си намират лесна храна гризачи.червей и други животинки.Гларусите започнаха все по често да се срещат далеч от морето а това ми се струва че се дължи на намалелите рибни ресурси в морето.И при нас ги има много даже на езерото до града педната седмица видях и кормуран до сега тука не бях виждал.



Не са нито гларуси нито КОРМУРАНИ, а просто чайки които ги има навсякъде в Европа без наличие на море ! И не се бойте че морето идва към вас!А ЩО СЕ ОТНАСЯ ДО кормораните те в югозападният регион по поречието на река Струма са почти целогодишно и то в крупна бройка на големи ята! :D
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Предишна

Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта