Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Изпаднало птиче

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Изпаднало птиче

Мнениеот bisolnev » Сря Май 02, 2012 8:41 pm

Здравейте! Днес намерих на терасата едно новоизлюпено птиче. Обадих се в защита на птиците в пловдив, но ми казаха, че не е защитен вид и не могат да го вземат. Потърсих гнездото на покрива, но не мога да го открия. Какво да правя? Какво е птичето? Дали мога да го храня? С какво и колко време? Ето и снимка
bisolnev
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 8:30 pm

Re: Изпаднало птиче

Мнениеот qnakiev » Сря Май 02, 2012 10:22 pm

Можеш да го храниш с натопен хляб в топла водичка и по малко да му даваш ,и може да купиш от рибарския магазин червеи за стръв ,прибери го на топло иначе ще замръзне ,според мен е скорец или врабче ,не знам точно какво е !Но трябва да побързаш ,ако не си закъснял вече!Успех! :drinks:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Изпаднало птиче

Мнениеот qnakiev » Сря Май 02, 2012 10:24 pm

А сега се сетих по широката човка прилича на лястовица или бързолет ,потърси гнездото в улуците или под керемидите/ако има де/Успех!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Изпаднало птиче

Мнениеот Галин Господинов » Чет Май 03, 2012 9:18 am

Ами според мен е скорец в никакъв случай, не го храни с хлябове и такива работи... взимаш един кашон, една купичка, едно парцалче и една крушка (свързана с кабел). Слагаш парцалчето в купичката, да симулираш гнездо, слагаш го в кашончето и отгоре закрепяш крушката, да е по средата на кашона и да ти топли птичето, като внимаваш, да не го изпечеш. След това взимаш суха, котешка гранула, накисваш в малко вода и когато е готова, тоест мека храниш звяра... при всяко побутване на кашона, при всяка промяна на интензитета на светлината (съответно, когато попорастне малко), птичето ти ще реагира, но мааааалко понамирисват, даз наеш... ии са малко шумни... особено ако са над 10... :lol: разбира се от време на време пускай и някой скакалец, червей и така нататък...
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Re: Изпаднало птиче

Мнениеот mitak64 » Нед Май 13, 2012 3:25 pm

Галин Господинов написа:... но мааааалко понамирисват, даз наеш... ии са малко шумни...


"Малко" не може да опише за каква миризма иде реч.
На балкона си имам гнездо на скорци, направиха го в един стар шкаф. В началото тръгнаха да свиват гнездо в една малка щайгичка, я която имам разни инструменти.
Аааа не, казах си, не и върху инструмента !
И набързо им сглобих "скоречник" от картонена кутия, женската го хареса и снесе там.
Вчера си викам, дай да ги погледна тези зверове, толкова врява дигат като ги хранят, ще изкъртят шкафа.
Отварям го и като ме удари въпросната миризма, чак ми прилоша :(
Кутията - гнездо беше подгизнала и на път да се разпадне, изцяло моя грешка че подведох така животинките.
Веднага "конфискувах" една голяма глинена саксия от жената и ги преместих там.
Изхвърлих разпадащото се старо гнездо, но миризмата вече втори ден ме преследва :lol:
Забравих да добавя че въпросните скорци са диви и сами избраха балкона ми за гнездене.
Живея в блок на 12-я етаж и съм един от малкото чиято тераса има мрежа "против гълъби".
Скорците се мушкат през разни пролуки, като мишки са направо.
mitak64
потребител
потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Юли 22, 2010 5:28 pm

Re: Изпаднало птиче

Мнениеот mitak64 » Нед Май 13, 2012 3:34 pm

Шкафа:

Изображение

Саксията в шкафа
Изображение

"Зверовете"
Изображение Изображение
mitak64
потребител
потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Юли 22, 2010 5:28 pm

Re: Изпаднало птиче

Мнениеот shikata » Нед Май 13, 2012 10:29 pm

А в шкафа от къде влизат възрастните или не се затваря а само притваря, иначе браво интересно е за наблюдение
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Изпаднало птиче

Мнениеот ТЕРИЕР » Пон Май 14, 2012 1:21 pm

Приеха ли новото гнездо?
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Изпаднало птиче

Мнениеот mitak64 » Пон Май 14, 2012 3:35 pm

shikata написа:А в шкафа от къде влизат възрастните или не се затваря а само притваря, иначе браво интересно е за наблюдение


Шкафа няма гръб (задна стена), ако се вгледаш, на втората снимка се вижда добре.
И тъй като не е долепен до стената, има процеп през който родителите влизат.
mitak64
потребител
потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Юли 22, 2010 5:28 pm

Re: Изпаднало птиче

Мнениеот mitak64 » Пон Май 14, 2012 4:19 pm

ТЕРИЕР написа:Приеха ли новото гнездо?


Отначало се засуетиха, но след 15-на минути възобновиха храненето, изглеждат доволни :drinks:
Големи непукисти са, не се притесняват от мен изобщо.
За пример - стоя на касата на балконската врата и ги наблюдавам как влизат и излизат през минута-две.
Ако съм на блакона, но съм с гръб към тях, също минават ...
mitak64
потребител
потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Юли 22, 2010 5:28 pm

Re: Изпаднало птиче

Мнениеот Lulyana » Нед Юни 03, 2012 9:21 pm

Ако някой има нужда от съвет или помощ при отглеждане на малко птиче, което е намерил - мисля, че съм в състояние да помогна. Отгледали сме вече 3 различни и в момента имаме 1. За мен ще е истинско удоволствие
:wink:
Аватар
Lulyana
потребител
потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:13 pm
Местоположение: София

Re: Изпаднало птиче

Мнениеот insomniac » Пет Май 10, 2013 4:30 pm

Lulyana написа:Ако някой има нужда от съвет или помощ при отглеждане на малко птиче, което е намерил - мисля, че съм в състояние да помогна. Отгледали сме вече 3 различни и в момента имаме 1. За мен ще е истинско удоволствие
:wink:

имам въпрос относно намерено новоизлюпено птиче - пробвах да му дам сдъвкан хляб и жълтък от яйце. но ми казаха че не е хубаво. сега съм му направила кашичка от боб без люспи, дано е подходящо. мисълта ми е дали може моята слюнка да мму навреди? и на колко време трябва да го храня?
insomniac
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 4:24 pm

Следваща

Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта