Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


нещо ми изяде кокошлетата

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

нещо ми изяде кокошлетата

Мнениеот lybi123 » Сря Апр 01, 2009 11:06 am

нешо ми изяде всички кокошки не буквално но ги уби на сутринта бяха без глави 12 бр и една оглозгана ама малко не е био от глад нещо като хищен садист даите савет какво мозе да е и как да се отарва от него тои ще ми убие и галабите те са затворени добре но по моите критерии не знам неговите имам и куче варзано на няма и 7 м не е човек кучето е доберман иако е човек един от двамата трябваше да го намеря инего на положението на кокошките и без такива че природата им на тия гадое им била такава моля за помощ някои които може да даде савет как да са отарва от него благодаря предварително
lybi123
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 7:02 pm
Местоположение: приморско

Мнениеот rookie_gyn » Сря Апр 01, 2009 11:42 am

На мен ми прилича на невестулка. При мен преди доста години така ми помля гълъбите/когато все още ги гледах/. Незнам с капан дали ще стане, малко хитри ми се виждат тези животинки. Понеже аз не мога да убивм животни, един приятел я отстреля моята и проблемите свършиха.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот lybi123 » Сря Апр 01, 2009 12:05 pm

а бе те са почти в гората нали я знаеш асвалтова база там са но до сега не се е случвало някое коте нещо ще направи някое прасе ще изкарти абе такива работи дето стават като аз не сам го направил както трябва но сега това е някакво диво добиче претполагам ако знаеш как да се отарва от него казваи дори сам готов иотрова да сложа ако имаш еи го каде е мичурин аз мога да убивам само не знам как исас какво и как изглежда тая невестулка на живо аз я видях вуикипедия ама на живо направо полудях като ги видях ако беше там даже стях да я мача преди да я убия
lybi123
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 7:02 pm
Местоположение: приморско

Мнениеот nightingale » Сря Апр 01, 2009 5:18 pm

Всички представители от семейство порове убиват по този начин.Може да е пор,бялка,златка и кво ли още не.Невестулката е най малкият хищник от бозайниците.Не знам колко са ти били големи кокошките но трябва да отчетеш,че на големи птици не налитат .Тези дни има изложба в Шумен.Там един продава най-различни капани за такива животни. Много са ефективни . Казва се Мишо.Всички го знаят.Той ще ти реши проблема,макар ,че тези хищници не се връщат веднага на същото място. Може да мине месец а може и година.Но със сигорност ще те ''испраска'' когато най малко очакваш.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот lybi123 » Сря Апр 01, 2009 5:53 pm

този мишо от каде е тези дни кам 15 ще ходя до перник аз по принцип сам от там тука сам зет и ще си взема нещо от подуяне ако има интересно тои за сега освен галабите и 4 патпадака нямам какво да пазя а петела беше брама доста са голями ама главата шат тои само нея я няма ама 12 глави пак ми се гледат много за такава малка гадинка каде ги е сабрала та за мишо на вращане да мина през него и да си взема тои сигурно знае и какво се прави после благодаря за инфото
lybi123
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 7:02 pm
Местоположение: приморско

Мнениеот nightingale » Сря Апр 01, 2009 8:40 pm

От Габрово е. Ще се помъча да ти намеря телефона му.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот nightingale » Сря Апр 01, 2009 8:49 pm

Забравих нещо да спомена за невестулката. Тя ловува предимно денем. При теб е било май през ноща. Може докато си вземеш капан да пробваш със тръба с размер на диаметъра 8-10 см. Режеш около метър от нея ,затапваш я от едната страна и я набиваш отвесно в земята.На дъното пускаш примамката,която е добре да подменяш ежедневно.Тези хищници не се хранят с мърша.Когато пор или бялка влезе в нея достига до дъното и неможе да се завърти наобратно за да се изкачи.Дори и да го направи, теснотията му пречи да отскочи и да излезе,с две думи остава вътре.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот lybi123 » Сря Апр 01, 2009 9:47 pm

колко далга да е трабата аз пообиколих наоколо и други хора са имали голями загуби но не го правят на продлем тяхните кокошки са за по 2 лв бракувани от една птицеферма тука в краиморие едни червени кокошките претполагам са убити по светло защотосамо 4 бяха ватре при кацилото а другите на ванка заградено им е за тях сас 220 мреза нищо освен сокол не мозе да влезе поне така си ваобразявах аз бях при тях кам 3 ч когато сам нощтна смяна по това време винаги ходя те кам6 влизат сами има праг дарвено кам 50 см през които те влизат но това гадче не вярвам да мозе да ги изкара през него
lybi123
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 7:02 pm
Местоположение: приморско

Мнениеот nightingale » Сря Апр 01, 2009 10:02 pm

Около метър и двайсет.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот nightingale » Сря Апр 01, 2009 10:05 pm

А и може птиците в суматохата сами да са излезли и там да са убити.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm


Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта