Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Врабчета - моля за помощ!

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Re: Врабчета - моля за помощ!

Мнениеот tokaii » Нед Дек 04, 2016 7:42 pm

Абе nightingale толкова ли ти е жал да купиш за 5 лв. храна за птиците та от девет дерета вода донесе,че всичките ти тъпотии които написа са правилни но не и храненето на птици?!Съвет към papagal4e, не се занимавай с този нощен бухал, това е все едно да спориш с професор Вучков.
tokaii
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:29 pm

Re: Врабчета - моля за помощ!

Мнениеот nightingale » Нед Дек 04, 2016 8:47 pm

съвсем на чист български език написах че аз самият също храня птиците но без да се самозалъгвам че ще спасявам света
НЕЩАСТНИК НЕГРАМОТЕН !!! :D
nightingale написа:
Както казах аз самият го правя и редовно си храня махленските синигери , но знам че за да спася пернатото ни богатство , не трябва само ядене , трябва и нещо друго...
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Врабчета - моля за помощ!

Мнениеот tokaii » Нед Дек 04, 2016 9:57 pm

Дава,но ти написа на чист български и че ще спреш да пишеш, но не го направи,как тогава очакваш някой да ти повярва лъжлива невестулко!? Най добре си смени името от nightingale на миризливи,лъжлив Лешояд, това ти пасва идеално!
tokaii
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:29 pm

Re: Врабчета - моля за помощ!

Мнениеот papagal4e » Нед Дек 04, 2016 10:37 pm

nightingale, на Вас да не Ви е хвърлен пъпа в тази тема?!

Отделили сте толкова много от времето си, за да оплюете със всички възможни средства темата, с която съм искала да помогна по някакъв начин на птиците. Сигурно много се гордеете със себе си! Браво! :| Щеше да е чудесно, ако бяхте вложили дори половината от тази енергия, за да дадете някакви идеи как да им помогнем (като сте такъв разбирач).
Ще направя отново препратка към девиза ми изписан под мнението ми, и няма да споря с Вас, т.к. смятам, че е безпредметно. Простотията наистина е непобедима. Явно Вие сте по-прав от всички статистики и мнения.

А и ми е странно да получавам съвети от човек, който пуска тема, цитирам: „Загадка към всички - Аджъба другари и другарки - ЗАЩО ПТИЦИТЕ МИГРИРАТ ???”

Въпрос, на който и детенце би могло да отговори. Така, че ще съм Ви благодарна, ако запазите „Eкспертното си мнение” за Вас, след като е ясно, че няма да се включите с някоя полезна идея.
Никога не спори с простак, ще те завлече на неговото ниво и ще те победи с опит!
papagal4e
потребител
потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 1:38 pm

Re: Врабчета - моля за помощ!

Мнениеот nightingale » Нед Дек 04, 2016 10:46 pm

И защо птиците мигрират детенце мое ???? :D
Никой не даде конкретен отговор
Може би ти ?
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Врабчета - моля за помощ!

Мнениеот nightingale » Нед Дек 04, 2016 10:49 pm

tokaii написа:Дава,но ти написа на чист български и че ще спреш да пишеш, но не го направи,как тогава очакваш някой да ти повярва лъжлива невестулко!? Най добре си смени името от nightingale на миризливи,лъжлив Лешояд, това ти пасва идеално!

Написах че ще спра да спамя.
От тогава насам се придържах към темата освен в случаите когато трябва да се обърна към теб
Не е ли така :!
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Врабчета - моля за помощ!

Мнениеот nightingale » Нед Дек 04, 2016 10:56 pm

papagal4e написа:Така, че ще съм Ви благодарна, ако запазите „Eкспертното си мнение” за Вас, след като е ясно, че няма да се включите с някоя полезна идея.[/b]


С ДВЕ ДУМИ.
Конкретната идея е ,че птици като тези винаги ще променят хода на преселението си , като този ход сам по себе си е бил и ще бъде с различна скорост.
А колкото до опазването на другите видове птици
спиране на заличаването на естественият хабитат
Не на ГМО производството.
Не на монокултурите.
Не на бракониерите.
Създаване на повече защитени зони.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Врабчета - моля за помощ!

Мнениеот tokaii » Пон Дек 05, 2016 1:52 pm

Сега ще отговоря на nightingale защо птиците мигрират, защото бягат от лешояди като теб, които ги хранят само на думи.
tokaii
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:29 pm

Re: Врабчета - моля за помощ!

Мнениеот papagal4e » Пон Дек 05, 2016 7:33 pm

Nightingale, вече придобивам реалното усещане, че говоря с професор Вучков. Ще се опитам да Ви обясня с прости, кратки съобщителни изречения идеята на темата ми, та дано този път да я проумеете.

Темата не е дискусия за многото причини за намаляване на популациите градските птички, врабчета, синигерчета, гугутка и т.н. Няма спор, че факторите за тяхното намаляване са много. Единственото, което според мен, можем да направим, като обикновени граждани е да даваме здравословна храна. Другите фактoри са в ресора на правителства, общини и т.н.

Написах темата в форум за пернати (т.е. предполага се, че повечето участници тук обичат птиците). Много голяма част от домашните любимци – птици са канарчета и папагалчета, т.е хранят се с смески съдържащи просо. Точно същата храна ядат и врабченцата, семките пък ги харесват синигерчетата. Тази храна е здравословна и не уврежда организма на птичките. Та, ако имате домашен любимец канарче или папагалче, значи Вие купуват такива смески и призивът ми беше към хората, които имат на сърце да отделят по няколко шепички зрънца, за да помогнем да птичките отвън да преживеят по-лесно зимата.

Вие явно сте от малък град, но в Пловдив, пред баничарниците и пицариите е пълно с врабченца и гълъби, които лакомо поглъщат мазни парчета баници и др. тестени изделя (знаете колко подобрителя, набухвателя и кой знае, какви Е-та и още какво има в тестените). Достатъчно е да се загледаш в ятото, което хапва пред някоя баничарница, за да забележиш, че част от птиците имат възпалена (разширена) гушка – силно деформирана. Състояние, което е смъртоносно и може да се излекува само, ако в началната си фаза. Затова храната е изключително важна.

Не знам защо темата ми, Ви подразни толкова много. А уж твърдите, че обичате животните?!
Обаче след като видях, какви мерки сте предложили ... признавам си, забавих се да Ви отговоря, но ... трябваше да спра да се смея, което отне цял ден.
И сега искам да Ви попитам, с мерките, които сте предложили как точно ще помогнем на птиците. Значи, вие тръгвате сутрин на работа и хоп ... цитирам: „спирате ГМО продуктите” за дивите птици?
Или тръгвайки на работа „спирате заличаването на естественият хабитат”?!
...или цитирам „спирате моноколтурите”
... и най-смешното „бракониерите” ... те защото само врабчета и синигерчета отстрелват ;)))
Обърнах се към всички, които обичат птиците да помогнат с малко зрънца, защото това може да го направи всеки и няма да му струва много, особено, ако така или иначе купува зрънца за своите птици.
Вашите мерки как един обикновен човек може да ги приложи?! Вие как ги прилагате?! Предполагам най-малкото имате вълшебна пръчка или потърквате лампа?! Ще се радвам, ако споделите. Предполагам, че това ще представлява интерес за всички следящи темата.
Никога не спори с простак, ще те завлече на неговото ниво и ще те победи с опит!
papagal4e
потребител
потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 1:38 pm

Re: Врабчета - моля за помощ!

Мнениеот shikata » Пон Дек 05, 2016 10:19 pm

Малко се престаравате с излишни караници и спорове.Не би трябвало да се обиждате един друг за да докажете правотата на думите си.Напреварахте се кой да се покаже по про....Nightingale се е доказал че не говори глупости, само е малко краен и произлизат доста спорове около него.Но като гледам и другите от изявили се в темата, не само той е краен.Не забравяйте че нищо в форума не се трие и си увековечавате държанието(просташко или свясно)

Моето мнение за врабчетата е тоталната липса на места за гнездене.Сега покрай санировките на панелите и тези квартали ще останат без чуруликането им.Пред баничарниците никой не може да спре птиците да не събират отпадъците.Не вярвам някой в този форум още повече от по старите му потребители върху които имам наблюдения, да не подхранват птиците зимата и то по начин който е правилен.За гугутките е говорено, според мен освен липсата на храна, в градовете никога не е имало толкова свраки и разни вранови(да не кажа хич), поне около мен.След масовата поява на свраките и враните, дори популациите на щиглеца, зелениките и тн. пострада.
Както и да е идеята е добра, но не изпадайте в крайности в споровете си.Ако се продължи с обидите ще я заключа, а и бан ще раздавам макар че не виждам смисъл, само си се излагате сами
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Врабчета - моля за помощ!

Мнениеот papagal4e » Вто Дек 06, 2016 7:19 am

Напълно съм съгласна за врановите, в последните години броя им наистина доста се увеличи. Около моя блок има много свраки и сиви врани.
Преди 3 дни на терасата ми на 4-ти етаж кацна Керкенез! А живея в централната част на Пловдив. За толкова години, през които слагам за първи път ми се случва да дойде хищна птица и то да кацне. Добре, че точно бях седнала с чаша кафе и гледах птичките, които закусваха и рязкото дръпване на пердето го изплаши (слава Богу, не успя да хване нито едно врабченце!). Но той продължава да е в квартала, защото идват само по 5-6 врабчета, ядът съвсем малко и бягат, после се връщат пак за малко ... явно усещат присъствието му наблизо. В късният следобед явно го няма, защото тогава идва цялото ято и хапват спокойно. Не знам как да им помогна. За момента съм сложила огъната оградна мрежа с дупки, през, които може да мине гугутка. Слагам храна под нея, надявам се това да го забави и врабченцата да могат да избягат.

За местата за гнездене, аз лично слагам и къщички всяка година, но понеже ги качваме на високо, не знам дали някой се е възползвал от тях. Ако някой от форума има идеи как да осигурим повече места за гнездене би било чудесно, ако сподели!
Никога не спори с простак, ще те завлече на неговото ниво и ще те победи с опит!
papagal4e
потребител
потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 1:38 pm

Re: Врабчета - моля за помощ!

Мнениеот nightingale » Вто Дек 06, 2016 11:35 am

papagal4e написа:Не знам защо темата ми, Ви подразни толкова много. А уж твърдите, че обичате животните?!
Обаче след като видях, какви мерки сте предложили ... признавам си, забавих се да Ви отговоря, но ... трябваше да спра да се смея, което отне цял ден.
.

Темата ти не ме е подразнила, не знам защо си останала с такова впечатление.
По -скоро ме обхваща отчаяние ,когото един човек непознавайки същинските проблеми, се прави на велик.
Приличаш ми на онези ,които по коледа занасят разни парцалки и шоколади в дома за сираци и си мислят ,че изпълняват хуманният си граждански дълг ,но не могат или не искат искат да разберат от какво точно имат нужда тези деца.
Техният дълг се изчерпва с това да почешат себелюбивото си его и да се впишат в книгата на дарителите.
Признавам си , когато и аз го правя се чувствам тъпо.
Много често съм споменавал във форума,че за да помогнем на даден животински вид е нужно да го познаваме добре.
papagal4e написа:И сега искам да Ви попитам, с мерките, които сте предложили как точно ще помогнем на птиците. Значи, вие тръгвате сутрин на работа и хоп ... цитирам: „спирате ГМО продуктите” за дивите птици?
Или тръгвайки на работа „спирате заличаването на естественият хабитат”?!
...или цитирам „спирате моноколтурите”
... и най-смешното „бракониерите” ... те защото само врабчета и синигерчета отстрелват ;)))
.

Казах ,че това са най-важните мерки , които биха възпрели намаляването на популациите на птиците.
Ти прочете ли някъде ,че предлагам как да стане или, че твърдя ,че това ще се случи ?!
Слез на земята и приеми факта ,че бавно и необратимо променяме планетата.
Когато споменах БРАКОНИЕРИ нямах в пред вид пушки а това -
http://www.greenbalkans.org/bg/Nezakonn ... si-p1855-y
http://faragency.bg/bg/chudovishtno-bra ... ndex0.html
http://www.zoohit.bg/page.php?n=92601
Явно си много далече от реалността
Знаеш ли ?
Най-много се гнуся от псевдо защитници като теб.
Хора,които демонстрират загриженост към птиците , а в същото време са жалки инвалидни човечета смесени с тълпата на матрицата.
За да не си мислиш , че те категоризирам без нужните факти, ще ти предоставя такива -
papagal4e написа:Преди 3 дни на терасата ми на 4-ти етаж кацна Керкенез! А живея в централната част на Пловдив. За толкова години, през които слагам за първи път ми се случва да дойде хищна птица и то да кацне. Добре, че точно бях седнала с чаша кафе и гледах птичките, които закусваха и рязкото дръпване на пердето го изплаши (слава Богу, не успя да хване нито едно врабченце!). Но той продължава да е в квартала, защото идват само по 5-6 врабчета, ядът съвсем малко и бягат, после се връщат пак за малко ... явно усещат присъствието му наблизо. В късният следобед явно го няма, защото тогава идва цялото ято и хапват спокойно. Не знам как да им помогна. За момента съм сложила огъната оградна мрежа с дупки, през, които може да мине гугутка. Слагам храна под нея, надявам се това да го забави и врабченцата да могат да избягат.

Първо- като гледам писанията ти дълбоко се съмнявам, че можеш да различиш керкенез от ястреб врабчар.
Второ-за тебе грабливата птица е лоша и поставяш твоите ''любимци'' над нея ,като пропускаш факта,че тези птици са изключително важни в природата.
Трето - Керкенезът и ястреба са застрашени видове ,като първият отдавна е в писан в червената книга.(за разлика от домашното врабче)
Ако не твоите любимци ,които храниш на терасата , кои тогава трябва да ловуват.
Аха да вярно - с тези които ти не храниш.
Усещаш ли жалката си инвалидност?
Помниш ли първият ми пост след като пусна темата си.
А помниш ли тази фраза и мислиш ли ,че съм я написал напразно ?
nightingale написа: ...дали е целесъобразно да ги събираме на едно място чрез подхранване и дали така не са по-уязвими ... .



В едно далечно бъдеще ,когато вече ще сме унищожили по-голямата част от дивата природа и когато повечето птици ще са далечен спомен , синантропните видове като гълъба , домашното врабче,сивият плъх,гугутката , сребристата чайка хлебарката и др все още ще съществуват.
papagal4e написа:... признавам си, забавих се да Ви отговоря, но ... трябваше да спра да се смея, което отне цял ден.

Ако на теб ти са смешни нещата ,които се мъча да ти обясня, то на мен от това :
papagal4e написа: Достатъчно е да се загледаш в ятото, което хапва пред някоя баничарница, за да забележиш, че част от птиците имат възпалена (разширена) гушка – силно деформирана. Състояние, което е смъртоносно и може да се излекува само, ако в началната си фаза. Затова храната е изключително важна.

МИ ИДВА ДА ПОВЪРНА.
Дано този път прочетеш , а не преброиш думите ми
Ще спра до тук за да не ти развалям темичката и да можеш на воля да чешеш егото си.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта