Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


моля за малко помощ

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: моля за малко помощ

Мнениеот Bella » Вто Дек 27, 2011 8:51 pm

Здравейте, имам проблем не ми се е случвало преди. Мъжкото ми канарче като свърши развъдния период нормално започна да си линее, обаче линеенето се проточи доста дълго време горе долу от края на Август до началото на Декември. Забелязох че постоянно нещо се пощи. Гледах го за кукушинки и други подобни и нямаше нищо поне с просто око и с лупа гледах но нищо не открих. Понякога мисля че си скубе перушината. Канарчето ми също е едно оклюмано и с настръхнала мека перушина доста мека, а като си наведе главичката му се вижда кожата на врата. Липсва му перошина като чи ли. Притеснявам се защото е много одрямано. Повечето пъти женската го храни. Чудя се дали да не ги разделя женското от мъжкото и не знам каква храна да му давам за подсилване. за сега са само на зърнена и на салатка. Благодаря предварително за помощта.
Аватар
Bella
потребител
потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 8:20 pm

Re: моля за малко помощ

Мнениеот miv.1959 » Чет Дек 29, 2011 4:45 pm

До tst_71
Според мен остави птицата спокойно да линее. Ако гнездовият сезон за теб започне през края на март месец, имаш спокойно 90 дни за да смени и да го подготвиш през това време. Дано само женската ти да не се е развила и да започне да снася през това време.
miv.1959
потребител
потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 9:17 pm
Местоположение: Montana

Предишна

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта