Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


моля за малко помощ

Модератори: sandan, христо абаджиев

моля за малко помощ

Мнениеот tst_71 » Вто Фев 22, 2011 11:31 am

Здравейте колеги,
Преди 2 месеца си купих мъжки канар от приятел,който ги развъжда на двора в закрито помещение и проблемът дойде след като го занесох в къщи.Значи канара мълчи като удавник и не издава никакви звуци а на всичко отгоре започна да сменя пера.От форума разбрах,че сега не е време да сменя перата но моя го прави, мисля,че се дължи в смяната на температурата,тъй-като в нас е по-топло от мястото където беше досега,та въпросът ми е дали ще мога да го ползвам за размножителния сезон тъй-като разбрах,че смяната на перата отнема много от енергията на птицата а и когато сменя не пее.Дали не трябва да потърся друга мъжка птица!
Предварително благодаря на отговорилите !
tst_71
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 9:27 am

Re: моля за малко помощ

Мнениеот tst_71 » Вто Фев 22, 2011 11:34 am

само да добавя,че птицата е мъжка и е на 2 години
tst_71
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 9:27 am

Re: моля за малко помощ

Мнениеот shikata » Вто Фев 22, 2011 12:40 pm

Да, много често при рязка смяна на условията и мястото на отглеждане, канарчетата започват да линея.Мисля че трябва да го изчакаш да смени.Иначе можеш да пробваш, нищо не ти пречи ама резултатите са много по въпрос.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: моля за малко помощ

Мнениеот stoki-harceri » Вто Фев 22, 2011 8:36 pm

Много често при смяна на начина на отглеждане и мястото, канарите претърпяват стрес и започват да линеят.Мене ако питаш търси друга птица.
stoki-harceri
потребител
потребител
 
Мнения: 139
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 12:52 pm
Местоположение: Sofiq

Re: моля за малко помощ

Мнениеот stanil123 » Вто Фев 22, 2011 9:41 pm

По-добре си потърси друг мъжки.Наистина Шиката и Стоки са прави но светлинния ден и топлината за която споменаваш ти са допринесли много за това птицата да започне да линее.Стреса също може да е помогнал той не е за подценяване, даже някой певчески канари са се опитвали да ги обучават под стрес.



Ти каде гледаш въпросния канар :?:
Аватар
stanil123
бан
бан
 
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 7:32 pm
Местоположение: plovdiv

Re: моля за малко помощ

Мнениеот pi4on » Вто Фев 22, 2011 9:53 pm

и каква е гаранцията,че новият(ако вземе)няма да почне и той да линее?вземи си друг ,но не се знае всяка птица си има особеност-едни не им пука от мястото,други са страшно чувствителни(стресират се от новото място)така че ако имаш търпение не е късно и догодина.
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: моля за малко помощ

Мнениеот stanil123 » Вто Фев 22, 2011 10:49 pm

pi4on написа:и каква е гаранцията,че новият(ако вземе)няма да почне и той да линее?вземи си друг ,но не се знае всяка птица си има особеност-едни не им пука от мястото,други са страшно чувствителни(стресират се от новото място)така че ако имаш търпение не е късно и догодина.



Гаранцията е да чете и пита повече Пичонче. :cool:
Аватар
stanil123
бан
бан
 
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 7:32 pm
Местоположение: plovdiv

Re: моля за малко помощ

Мнениеот nightingale » Вто Фев 22, 2011 10:54 pm

Вземи си друга птица.
И ще ти кажа защо.
Птиците често линеят когато са на топло и денят им е дълъг.
Например канар поставен в хола където има изкуствени светлинни източници и отоплителни уреди като камина климатик ... потдържащи около и над 25-26 градуса, се чуства добре.
Но понеже параметрите се осъществяват по изкуствен начин,много често те се променят.
Птицата се обърква и реагира със смяна на перата.
Това как да е .
При теб обаче има друго.
Канарът преди да го вземеш е живял на двора в закрито помещение.
Предполагам то не е доотоплявано и доосветявано.
Когато си го занесъл в къщи си му увеличил както температурата така и светлинният ден.
Тези фактори са достатъчни да го ''заблудят'' и накарат да влезе в период на размножаване.
Трябва да се е посрал с пеене само след седмица на новото си място.
А той е мълчал.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: моля за малко помощ

Мнениеот Bella » Сря Мар 02, 2011 9:53 pm

Здравейте, аз пък имам друг въпрос, понеже съм начинаеща в развъждането на канарчета, не знам дали тук трябва да пиша но... надявам се да ме извините ако не е тук мястото. Тавъпросът ми е: трябва ли задължително да разделя двете си канарчета преди да ги чифтосъм или не е задължително защото от както съм ги взела тоест половин година те си живеят в една клетка заедно. Карат се предимно за хранилките. Друго, за което искам да попитам е: дали ще има проблем при размножаването ако на женската ми крачето и не е много добре, понеже беше счупено. Сега е зарастнало, но на криво и не може да го прибира като хората, а стои малко на една страна. Мисля, че крачето е добре зарастнало, защото инцидента се случи лятото на 2010 г. Забелязвам че канарката ми влиза от време на време в гнездото и стои там и по някое време си излиза, мъжкия онзи ден също правеше нещо вътре и не знам това признаци ли са че ще имам малки (гнездото също стои от дълго време в клетката)...? Благодаря за разбирането предварително.
Аватар
Bella
потребител
потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 8:20 pm

Re: моля за малко помощ

Мнениеот Bella » Сря Мар 02, 2011 10:02 pm

Току що също забелязох ,че мъжкия е доста неспокоен и само се разхожда по стените на клетката и обикаля а женската маха с крилца и издава звуци. Кажета ако това са признаци. :)
Аватар
Bella
потребител
потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 8:20 pm

Re: моля за малко помощ

Мнениеот shikata » Сря Мар 02, 2011 10:17 pm

Да признаци са, женската издава звуци като на малко пиленце и маха с крила, та в същия ред на мисли по някое време ще му приклекне :cool:
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: моля за малко помощ

Мнениеот Bella » Чет Мар 03, 2011 2:23 pm

Благодаря много. Ще ви съобщя като имам яйца :) ;)
Аватар
Bella
потребител
потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 8:20 pm

Следваща

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта