Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Отопление

Модератори: sandan, христо абаджиев

Отопление

Мнениеот shikata » Пет Ное 21, 2008 11:46 pm

Пред мен седи следният въпрос.Гледам птиците си в приземна стая, в която при най-големите студове (за региона, разбира се) температурата не пада под 4-5 градуса.
Досега не съм се притеснявал, но с годините увеличих птиците :D и тази година съм решил да предприема нещо.
Имам комин в помещението и се замислям да сложа една печка, но ме спира това, че така може да се получат големи температурни разлики (когато е напалена и когато изгасне), които според мен са още по- вредни.
Другият вариант е примерно да я припалвам вечер, колкото да "отвърне" въздуха, за през нощта, когато най-вече падат температурите.
От икономическа гледна точка на този етап не ми се иска да ползвам електрическо отопление, но ще се радвам на всички отговори, всеки от вас как практикува.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот nightingale » Съб Ное 22, 2008 12:33 am

Не пипай нищо, 4-5 градуса е идеалната температура за зимуване.Има много стара поговорка:колкото по-студено е било на женската(в разумни граници) толкова по- добре ще заработи напролет истинкта и за размножаване.Мъжките по принцип се държат на малко по-топло но то е динствено за да са в кондиция и форма за пеене. При 1-2 градуса и по надолу песента значително намалява.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот sandan » Съб Ное 22, 2008 12:58 am

Трябва да следиш влажността в помещението ,да не се вдигне без никакво отопление.
Аз мисля че това с печката на дърва е безмислено да го правиш.
Държа канарите си на 9 градуса като ползвам ел. печка свързана с точно термореле.Включва се рядко ,като целта е не толкова да отоплява а да потдържа влажността в разумни граници.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

отпление

Мнениеот Христо Василев » Съб Ное 22, 2008 1:14 am

искам да попитам SANDAN за ел.печката,самата тя си има реле или релето е отделно закупено и какво представлява?
Христо Василев
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 9:29 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Tangra » Съб Ное 22, 2008 7:31 pm

:idea:
Последна промяна Tangra на Сря Яну 14, 2009 2:13 am, променена общо 1 път
Аватар
Tangra
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Авг 04, 2008 10:44 pm

Мнениеот nightingale » Съб Ное 22, 2008 8:22 pm

Tangra написа:Подкрепям думите на САНДАН, влажноста е по- голямото зло и може да се реголира с една обидновенна печка / духалка/ с терморегулатор на нея
Не влажноста е бедата,а влажният въздух в комбинация с ниската температура.Двата фактора са свързани и трябва да се движат успоредно. SANDAN точно това искаше да обясни и е напълно прав. И аз се присъединявам към мнението му.Всъщност изострянето на респераторните проблеми винаги е свързано с дисбаланс на хармонията между тези две характеристики.Ще се радвам ако темата бъде доразвита. :D
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: отпление

Мнениеот sandan » Нед Ное 23, 2008 12:15 am

Христо Василев написа:искам да попитам SANDAN за ел.печката,самата тя си има реле или релето е отделно закупено и какво представлява?

Печката има реле , но аз обичам да ползвам по-точни уреди и към нея съм включил термореле с точност 0,5 градуса.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот AleSio » Нед Ное 23, 2008 1:02 am

колеги и в моя курник нее кой знае колко топло,не съм мерил температурата,но предполагам че щее в тези храници 4-5 градуса зимата.представлява партерно помещение във вътрешен коридор на нова кооперация.Проблема е че е влажно.и лятото беше влажно,сега зимата щее ад просто.Чудя се дали няма влагоабсорбатори,каде да ги намеря.?
Не мога да си позволя да отоплявам,безумно скъпо щее а и нерентабилно.помещението ми е 3-4 м2,лошото е че почти не влиза естествена светлина,90 % е с изкуствено осветление.Дали ще избутат зимата :cry:
Вече съм част от най-новия онлайн курник
AleSio
потребител
потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот krokodil22 » Нед Ное 23, 2008 2:41 am

AleSio написа:Чудя се дали няма влагоабсорбатори,каде да ги намеря.?

Почти във всеки строителен хипермаркет предлагат такива устройства.
krokodil22
потребител
потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Авг 23, 2008 12:58 am
Местоположение: София(кв.Редута)

Мнениеот Tangra » Нед Ное 23, 2008 5:07 pm

:idea:
Последна промяна Tangra на Сря Яну 14, 2009 2:12 am, променена общо 1 път
Аватар
Tangra
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Авг 04, 2008 10:44 pm

Мнениеот nightingale » Нед Ное 23, 2008 7:54 pm

Аз имам съвсем друго виждане по въпроса,но не смятам да започваме безмислен спор.Само за сведение:В тропичният и субтропичният климат(от където са повечето наши декоративни птици) влажноста през летния сезон е около 100% , през зимният(сухият) е около 40%. Днес в България средната влажност на въздуха беше 73%. Установено е ,че прелетните птици заминават на места с по-мек климат не заради студа, а заради храната.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот shikata » Нед Ное 23, 2008 8:55 pm

sandan написа:Държа канарите си на 9 градуса като ползвам ел. печка свързана с точно термореле.Включва се рядко ,като целта е не толкова да отоплява а да потдържа влажността в разумни граници.


За сандан разбрах, друг ще сподели ли как практикува зимно време, може да "открадна" някоя идея :)
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Следваща

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron