Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Висока влага

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Висока влага

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Окт 26, 2011 12:51 pm

Цената на механичните е сносна около 18лв. без монтаж. Ако фирма за дограма извърши монтажа взима 30лв.Цената на тези с датчик е 67-80лв.в зависимост от модела.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Висока влага

Мнениеот pavel ivanov » Сря Окт 26, 2011 1:42 pm

Незнам от кой да ти препоръчам ,моите са обикновени без датчици до -15 градуса няма проблем после си ги затварям ръчно загуба на топлина нямам поне не съм усетил.Монтажа е елементарен много елементарен даже само с две видии се закрепва , дограмата се дупчи или изрязва ,моите съм ги пробивал с свредло 12 мил.не ми се изрязваше , отвор до отвор близко един до друг в зависимост от дължината на клапата и после ги покриваш с клапата и я закрепаш с видиите .Ето едни по евтени варианти на нормална цена 16лв. , предполагам ще ти свършат работа.http://www.kastormaks.com/drugi-ustrois ... atchik.php
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: Висока влага

Мнениеот pavel ivanov » Сря Окт 26, 2011 1:54 pm

30 лв. за 10 минутен монтаж :! , :D да сковеш гнездилка е по сложно :D
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: Висока влага

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Окт 26, 2011 4:30 pm

Утре ще ги купя и ще пиша за резултата като ги монтирам. Благодаря.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Висока влага

Мнениеот ТЕРИЕР » Чет Окт 27, 2011 8:24 pm

Отказах се от тези клапи. Оказаха се просто декоративни решетки поставени върху пробити за вентилация отвори в дограмата. Никакви високотехнологични бленди и датчици. От отворите влиза студен въздух и резултата е падане на температурата в помещението и по ниска влага, тоест нищо.Сега съм сложил малък конвектор и явно само отоплението е разковничето съчетано с проветрение.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Висока влага

Мнениеот TK3C-74 » Чет Окт 27, 2011 9:04 pm

само това е решението. но проветрявяй когато вън влажността е малка, защото става страшно при мъгла :(
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Висока влага

Мнениеот g.ganev » Чет Окт 27, 2011 9:24 pm

ТЕРИЕР написа:Отказах се от тези клапи. Оказаха се просто декоративни решетки поставени върху пробити за вентилация отвори в дограмата. Никакви високотехнологични бленди и датчици. От отворите влиза студен въздух и резултата е падане на температурата в помещението и по ниска влага, тоест нищо.Сега съм сложил малък конвектор и явно само отоплението е разковничето съчетано с проветрение.

Насочи конвектора да обдухва прозорците.
Изображение
Аватар
g.ganev
потребител
потребител
 
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 12:03 pm
Местоположение: stara zagora

Re: Висока влага

Мнениеот DEMON » Пет Окт 28, 2011 2:16 pm

ТЕРИЕР написа:Отказах се от тези клапи. Оказаха се просто декоративни решетки поставени върху пробити за вентилация отвори в дограмата. Никакви високотехнологични бленди и датчици. От отворите влиза студен въздух и резултата е падане на температурата в помещението и по ниска влага, тоест нищо.Сега съм сложил малък конвектор и явно само отоплението е разковничето съчетано с проветрение.

Пробваи с най древната подправка :idea: viewtopic.php?f=9&t=415&start=12 успех.
DEMON
потребител
потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 11:21 pm

Re: Висока влага

Мнениеот pavel ivanov » Съб Окт 29, 2011 2:09 pm

ТЕРИЕР написа: Оказаха се просто декоративни решетки поставени върху пробити за вентилация отвори в дограмата. Никакви високотехнологични бленди и датчици. От отворите влиза студен въздух и резултата е падане на температурата в помещението и по ниска влага, тоест нищо.


Трябва да имат платнени бленди (прегради) и финна мрежа,поне моите са така и се чистят пролет и есен.Студен въздух не влиза , и аз така си мислех като тебе, слагал съм термометър за проверка :D .Температурата се в стаите се запазва.
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: Висока влага

Мнениеот ТЕРИЕР » Съб Окт 29, 2011 9:59 pm

Тази бленда се оказа влагочувствителен текстил които при ниска влага се опъва и спира притока на въздух и братно.Текстила в един момент се превръща в датчик дали е отворено или не е. Мрежа няма и цената вече е 70лв.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Висока влага

Мнениеот pavel ivanov » Нед Окт 30, 2011 1:18 am

70лв. :think: по добре конвектора
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: Висока влага

Мнениеот ТЕРИЕР » Пон Окт 22, 2012 9:33 pm

След като пробвах всички методи най накрая стигнах до нещото, което наистина действа. Това е електрически влагоуловител. Положителното е че не само отнема влагата, но и леко топли. Първоначалната инвестиция от около 250 лева се изплаща за един зимен сезон от ниския разход на електричество /1:2.5/.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

ПредишнаСледваща

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта