Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Странно и малко плашещо...!

Модератори: sandan, христо абаджиев

Странно и малко плашещо...!

Мнениеот unamenable » Пет Мар 09, 2012 1:16 am

Здравейте!
От около година имам вълнисти папагали но с единия от тях(мъжкия) имам един много особен проблем! той всъщност е много странен.
Значи той се получава предимно вечер и много много рядко през деня.Затова и рядко виждам какво точно прави но доста пъти ме събужда с някакви много странни викове ... как да ви обясня не викове ами все едно говори нещо наподобява много крясъци на шимпанзе! :shock: та преди малко го направи пак и забелязах че освен тези викове той губи контрол над тялото си.. някак почва все едно да се превива от болка и пада мъчейки се сякаш на земята така де не точно пада ами летейки неправилно каца на земята или в други случай почва да лети хаотично хваща се за решетката и все едно иска да я отгризне :think: това продължава около 5 до 10 секунди после се оправя каца си на мястото където спи и все едно нищо не е станало.. папагала е напълно здрав напълно нормално се храни и пие хвърчи си пее си като му пусна музика :) абе няма никакви белези да му има нещо...
Някой има ли идея какво по дяволите е това?!
unamenable
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 4:25 pm

Re: Странно и малко плашещо...!

Мнениеот nightingale » Нед Мар 11, 2012 9:30 pm

Няколко дена окото ми се спира на въпроса ти, но не мислих , че няма да се намери човек ,който да ти отговори.
Положението е следното -
От абсолютно нищо не трябва да се притесняваш.
Това е съвсем нормално поведение.
Птиците показват своето емоционално състояние предимно сутрин и малко преди свечеряване (но по-рядко)
Това с крясъците и на пръв поглед ''бурното'' държание е нищо повече от такова поведение
Гълъбите имат навика сутрин , при първото излитане стремглаво да се спускат към земята, да лавират, да пикират, да се въртят във въздуха сякаш са луди.
Има птици които активно прехвъркатат от клон на клон.
Други пък намират утрото за най подходящия момент да изкажат своето настроение гласово.
Някои увисват с главите на долу от колоните.
Кокошевите пък често бягат сякаш нещо ги гони.
Така, че не се притеснявай - нито звуците , нито поведението на вълнистият ти папагал могат да се определят като нещо нехарактерно.
Дори нещо повече, ако това не се случва ,тогава може би трябва да се търси проблем.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Странно и малко плашещо...!

Мнениеот Paulina » Пон Мар 12, 2012 12:08 pm

Да бе , да ....!

За това птицата губи контрол над тялото си .....и некоординирано летене .......и се превива от болка и пада ......

Кой знае какви пристъпи има животното - от стари травми , "запознанство" с някой прозорец или пък нещо генетично ....
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Странно и малко плашещо...!

Мнениеот nightingale » Пон Мар 12, 2012 1:37 pm

Paulina написа:Да бе , да ....!

За това птицата губи контрол над тялото си .....и некоординирано летене .......и се превива от болка и пада ......

Кой знае какви пристъпи има животното - от стари травми , "запознанство" с някой прозорец или пък нещо генетично ....

Ама разбира се !
Как не се сетих ?!
:| :| :|

хваща се за решетката и все едно иска да я отгризне това продължава около 5 до 10 секунди после се оправя каца си на мястото където спи....

А това поведение е вследствие на прекаляването с люти чушки...
А бе всезнайке , що не се скриеш ?!
На теб няма какво да ти обеснявам , но на момичето създало темата искам да поясня нещо !

От около година имам вълнисти папагали но с единия от тях(мъжкия) имам един много особен проблем......някак почва все едно да се превива от болка и пада мъчейки се сякаш на земята така де не точно пада.....

През милионите години еволюция, природата е създала своите творения така ,че те да оцеляват и приспособимоста е ключът към този успех.
Едно от тези приспособявания е игнорирането на показването на болка.
Ако не вярваш, накарай кака ти паулина да отреже кракът на една от своите дръгливи кокошки и да ти разкаже колко време птицата ще се привива от болка.
Ако животните бяха като нас по отношение показването на слабостите си в частност болката, отдавна на тази планета нямаше да има никакви гръбначни.
Е , може би щяха да останат шофьорките на автобуси ,но те са груга ''каста'' с друг костен строеж.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Странно и малко плашещо...!

Мнениеот Paulina » Пон Мар 12, 2012 2:53 pm

Как пък реши , че е момиче ..... :think:

Ще ядосаме Админа , но честно казано пак намери къде да излееш помията ти !

Увисвали птиците с главата на долу .....а накарай твоите славеи да направят това ! Е , на кукуво лято може и да стане :think:

Да , има папагали например , които го правят , но те го правят не защото са умрели от скука да видят дали все още земното притегляне действа , когато изхвърлят миризливите остатъци от храната , ами просто защото са приспособени за това , че даже така и спят !

Животните не игнорират болката , те много ясно я показват , но ние , хората не винаги разбираме това на време , защото не сме достатъчно наблюдателни или пък нямаме уши за техните звуци , не можем да "разтълкуваме" това , което те ни "казват" ! Има хиляди примери , които явно не са написани в твоите стари , пожълтели книжки ! Има хиляди примери , които човек събира от собствен опит , когато живее със и се грижи за животни !

Прекалено садистично е това , което си написал за кокошката и аз наистина започвам сериозно да се чудя що за човек си !

Птиците имат съвсем различно поведение сутрин и вечер и да се сравнява едното с другото е направо смешно ! И всяка една птица , събудила се сутрин раздвижва първо крила и крака , защото без това в природата няма място за оцеляване ! Само болните , ранените и надебелялите мързеливи кафезни птици са от тип "кротки" , но и това не е без причина !

Бягали кокошевите , сякаш нещо ги гонело ......това се наблюдава при всички недобре летящи птици , също зайци , морски свинчета и прочие бозайници !
И един гълъб преметач едва ли ще "пикира" ...и т.н. и т.н. ......

Поведението на папагала не е нормално , и въпросът е дали този проблем винаги е съществувал или е настъпил с времето ?!
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Странно и малко плашещо...!

Мнениеот nightingale » Пон Мар 12, 2012 4:53 pm

паулина, ти сигурна ли си ,че няма да преоткриеш себе си ако решиш да правиш сапунени сериали ?
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Странно и малко плашещо...!

Мнениеот shikata » Пон Мар 12, 2012 11:45 pm

Искате да заключа темата и да раздам наказания ли?
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Странно и малко плашещо...!

Мнениеот Paulina » Сря Мар 14, 2012 4:47 am

И все пак не се разбра от кога съществува проблема :think:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Странно и малко плашещо...!

Мнениеот unamenable » Сря Мар 14, 2012 9:40 pm

Paulina написа:И все пак не се разбра от кога съществува проблема :think:

Хей хора не се карайте!
относно въпроса ти-от както го имам.. ~ година в един друг форум ми писаха че е възможно да е някакъв гърч и като се замисля доста го наподобява също така ми изредиха 1000 възможни причини. Аз също съм на мнение че поведението му не е нормално но най-много ме озадачава това че го прави на пълнолуние най вече...
И все как благодаря и на двама ви за отговорите!
пс момче съм :)
unamenable
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 4:25 pm

Re: Странно и малко плашещо...!

Мнениеот nightingale » Чет Мар 15, 2012 12:13 am

Аз също съм на мнение че поведението му не е нормално но най-много ме озадачава това че го прави на пълнолуние най вече...

Съвсем тихичко ... си обирам парцалките.
Не се нуждаеш от отговорите ми :wink: :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Странно и малко плашещо...!

Мнениеот Paulina » Чет Мар 15, 2012 2:20 am

unamenable написа:......пс момче съм :)

Беше (ми) ясно че си момче - момичетата се изразяват по друг начин :D
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Странно и малко плашещо...!

Мнениеот unamenable » Чет Мар 15, 2012 4:28 pm

Paulina написа:
unamenable написа:......пс момче съм :)

Беше (ми) ясно че си момче - момичетата се изразяват по друг начин :D

А сега де! това като обида ли трябваше да го приема?! :D

nightingale всеки съвет е добре дошъл и естествено не винаги всички могат да са на 1 мнение не се сърди за което...
unamenable
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 4:25 pm

Следваща

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта