Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Болести и техните симптоми

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот d-r Ilchev » Нед Яну 18, 2009 9:10 pm

Имам и друг проблем-един познат ми донесе ярка джинка с качулка и малки гащи,която сбовствениците не искали,но е с акари по краката /целите са в струпеи/Карантинирал съм я в един кашон и ще я обработвам с "Бандит" размесен във вазелин,но ме е страх,защото в помещението имам кохини и ако ги нападнат и тях ще е кошмар при тяхните гащи на краката да ги лекувам.Възможно ли е от люспите от струпеите да се разлетят в стаята и да ги заразят ?
Колко дни да ги третирам с препарата(14 ли) и всеки ден не е ли токсично за тях?
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот nikigeen » Нед Яну 18, 2009 9:23 pm

Това последното е хубаво да го видим на снимка.Ако можеш я снимай.Акари или гъбички под люспите ?
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот d-r Ilchev » Чет Яну 22, 2009 9:17 pm

Бях малко болен и сега изпращам снимки на кокошчицата за която писах преди във форума.Това състояние е на трети ден след,като са направени две водни бани на краката с 0,1% разтвор с "Бандит" и две мазания със серен унгвент-5%
Изображение
Изображение
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот dr_lukanov » Пет Яну 23, 2009 3:51 pm

Ето как изглежда заболяването Кнемидокоптоза ("варовити крака"):
Изображение

Изображение

Изображение
, а това е малкият вредител :x

Изображение
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Посиняване на гребените

Мнениеот hera_orsa » Пон Юни 28, 2010 5:11 pm

Здравейте колеги
ако знае някой проблема от къде идва нега сподели
ЕТО проблема -кокошките ми от седмица им почерняват
гребените

-получават воднисто разстройство и за 4дни умират
ако някой знае какво е и как да им помогна нека сподели
Съхрани детското в себеси.
hera_orsa
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Юни 28, 2010 4:37 pm
Местоположение: София

Мнениеот nikigeen » Пон Юни 28, 2010 6:18 pm

Воднистото разстройство зелено ли е?Признаците са ти типични за парамиксовироза.За съжаление заболяването се дължи на вирус и не се лекува и често смъртността е над 90%.Избегва се само с предварително ваксиниране .Много неприятна болест ,не че има приятни де ,но тази е възможно от най-гадните.Гълъбарите позват едни методи ,за които казват че имат ефект като дават за по седмица във водата за пиене Хлорамфеникол ,Селед и витамин В1.Други вместо Хлорамфеникол ползват Спектам и фармазин ,които незнам дали вече се произвеждат.Трети пък слагат направо в човката Невробекс от хуманитарна аптека.Напоследък парамиксовирозата има як бум навсякъде така че внимавайте много.Но нека и ветеринарните доктори да си кажат мнението
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот dr_lukanov » Вто Юни 29, 2010 9:21 am

Задължително потърсете ветеринарен лекар, ако се касае за Псевдочума (Нюкясълска болест), това вече не засяга само вас!!!
Има и други заболявания, които може да протичат с такива признаци, но това ще каже колегата, като дойде на място и при съмнение потвърдят лабораторно резултата.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот nikigeen » Вто Юни 29, 2010 1:59 pm

Като допълние само към Ицо - и двамата говорим за една и съща болест ,парамиксовирозата е позната като Псевдочума или Нюкясълска болест
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Re: посиняване на гребените

Мнениеот ned_99 » Сря Юни 30, 2010 6:13 pm

hera_orsa написа:Здравейте колеги
ако знае някой проблема от къде идва нега сподели
ЕТО проблема -кокошките ми от седмица им почерняват
гребените

-получават воднисто разстройство и за 4дни умират
ако някой знае какво е и как да им помогна нека сподели
аз също съм имал този проблем,но един познат ми каза това:в 50грама вода разтваряш една ампула тетрациклин и един аспирин, това им го даваш по 2 кубика сутрин и вечер направо в човките със спринцовка и така 2-3 дни.при мен действа абсолютно безотказно.успех дано съм ти бил полезен с тази рецепта.
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Болести и техните симптоми

Мнениеот gusenica » Нед Мар 20, 2011 8:27 pm

Здравейте-знам,че има ПОДОБНА тема ,но за да бъде по изчистена и по разбираема-нека тук е мястото за това.
Предложението ми е тук -специалистите в областа сред съфорумците когато имат време да опишат най разспространените болести и най вече техните СИМПТОМИ-голяма част от колегите по този начин при определен симптом ще могат по лесно да се ориентират и своевременно да могат да реагират навреме.Също така ще помоля,ако някой се потруди -нека го направи на по разбираем език-от това всички ще са доволни- също така виртуалната аудитория ще печели по голяма популярност :wink:
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот david_67 » Нед Мар 20, 2011 9:52 pm

gusenica написа:Здравейте-знам,че има ПОДОБНА тема ,но за да бъде по изчистена и по разбираема-нека тук е мястото за това.
Предложението ми е тук -специалистите в областа сред съфорумците когато имат време да опишат най разспространените болести и най вече техните СИМПТОМИ-голяма част от колегите по този начин при определен симптом ще могат по лесно да се ориентират и своевременно да могат да реагират навреме.Също така ще помоля,ако някой се потруди -нека го направи на по разбираем език-от това всички ще са доволни- също така виртуалната аудитория ще печели по голяма популярност :wink:





Каквото и да се напише ще е грешно ! Симптомите на почти всички болести при птиците са едни и същи ,и затова е нужно диагнозата да се поставя след амбулаторно иследване !
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот gusenica » Нед Мар 20, 2011 10:44 pm

david_67 написа:
gusenica написа:Здравейте-знам,че има ПОДОБНА тема ,но за да бъде по изчистена и по разбираема-нека тук е мястото за това.
Предложението ми е тук -специалистите в областа сред съфорумците когато имат време да опишат най разспространените болести и най вече техните СИМПТОМИ-голяма част от колегите по този начин при определен симптом ще могат по лесно да се ориентират и своевременно да могат да реагират навреме.Също така ще помоля,ако някой се потруди -нека го направи на по разбираем език-от това всички ще са доволни- също така виртуалната аудитория ще печели по голяма популярност :wink:





Каквото и да се напише ще е грешно ! Симптомите на почти всички болести при птиците са едни и същи ,и затова е нужно диагнозата да се поставя след амбулаторно иследване !


Разбирам колега :wink: -нищо лично,но мисля,че най добре е да действам,като по голямата част от използващите форума-ЧЕТИ И СИ МЪЛЧИ
Още веднъж нищо лично :drinks:
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Следваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта