Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Хибридни пуйки

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот Коста Колев » Вто Яну 11, 2011 10:08 pm

Ами купувам си смески за малки пуйчета поне за такива ми ги дават от магазина .Храня ги така доло горе месец и после си го правя аз като купувам компоненти за хибридни пуйки и смесвам с ярмата .Тази година станаха по 15-19 килограма.А ако ги храниш само със смески стават и повече .Комшията ги храни неговите само със смески и станаха 30 кг.Ама той гледа само кокошки и тези пуйки , нищо друго.На мен ми идва скъпо само със смески и си ги правя сам с тези компоненти .Просто имам и други животни не само пернати .А относно за цената на пуйче ги взимам по 5 лв бройката
Коста Колев
потребител
потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 8:39 pm
Местоположение: село Маломир Ямболско

Мнениеот kosio67 » Вто Яну 11, 2011 10:20 pm

Коста Колев написа:Ами купувам си смески за малки пуйчета поне за такива ми ги дават от магазина .Храня ги така доло горе месец и после си го правя аз като купувам компоненти за хибридни пуйки и смесвам с ярмата .Тази година станаха по 15-19 килограма.А ако ги храниш само със смески стават и повече .Комшията ги храни неговите само със смески и станаха 30 кг.Ама той гледа само кокошки и тези пуйки , нищо друго.На мен ми идва скъпо само със смески и си ги правя сам с тези компоненти .Просто имам и други животни не само пернати .А относно за цената на пуйче ги взимам по 5 лв бройката

15-19 кг. за колко време стават такива и колко кг. фураж изяждат за да станат толкова голями .И има ли период в който има малки пуйчета или може да се намерят целогодишно.Извинявам се сигурно много питам ама съм решил да гледам пуйки и незнам дали има келепир
:D
kosio67
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Яну 11, 2011 3:21 pm

Мнениеот Коста Колев » Вто Яну 11, 2011 10:30 pm

Значи смятай от април месец съм ги купил ,и на коледа имах пълнени.Като дойдоха децата и я видяха са стреснаха .Има файда според мен месото им е хубаво ама ако са черни ще откачиш да я скубиш като я заколиш.А дали целогодишно има незнам .При нас към средата март като кажат ходим си ги пишем и април си ги взимаме.
Коста Колев
потребител
потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 8:39 pm
Местоположение: село Маломир Ямболско

Re: хибридните пуйки

Мнениеот di4eto » Вто Мар 01, 2011 3:24 pm

здравейте интересува ме адреса на хибридния център в ст загора
di4eto
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 3:20 pm

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот casho » Сря Юли 06, 2011 5:14 pm

Здравейте,
Ако оставя бройлерни пуйки-мъжка и женска за разплод какво ще се получи?
пак ли ше станат големи или не?
Бройлерните пуйки на свобода ли ги гледате или непрекъснато затворени?
Благодаря.
Бъди мил с децата си, все пак те ще избират старческия дом!
Има дни, в които не е важно как се пише втoрник!
casho
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 12:16 pm

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот paco0 » Сря Юли 27, 2011 11:58 am

Здрабеите имам 1 може би неуместен въпрос ,но за първи път гледам броилерни пуики.Та по въпроса ,не знам дали има значение пуиките са испански бял хибрид . До кои месец трябва да се хранят с старт ? Храня ги само с смеска ,но са само на дневна светлина нямам възможност да слагам лампа . Ако някои може ориентировачно да ми каже ще бъда благодарен . :wink:
paco0
потребител
потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 11:55 pm

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот vasko12 » Нед Яну 08, 2012 3:57 pm

Здравейте от коя порода пуйки да търся която става над 25 кг ?
И да ги има на нашия пазар?
vasko12
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 9:46 am

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот blago » Пон Яну 09, 2012 6:03 pm

vasko12 написа:Здравейте от коя порода пуйки да търся която става над 25 кг ?
И да ги има на нашия пазар?

Хибридни, бройлерни пуйки се казват тези, които търсиш, колега. Тя така се казва и темата-ако забелязваш.
Има ги много на нашия пазар, но през късна пролет ги изваждат за продан , а на повечето места из България става след предварителни записвания, по списък на желаещите.
.
.
" Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните" - Джордж Бърнард Шоу
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот Професора » Пон Яну 09, 2012 7:13 pm

Истинските бройлерни пуйки можеш да закупиш от Стара Загора от първа частна люпилня която се намира в двора на Екарисажа !
Яйцата пристигат от ИЗРАЕЛ и тук се люпят ! На 6 месечна възраст достигат 18 20 кг! При правилно хранене
:D
Професора
бан
бан
 
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 10:06 pm

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот vasko12 » Вто Яну 10, 2012 10:35 pm

Мерси за информацията колеги :cool:
vasko12
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 9:46 am

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот teodor » Сря Яну 11, 2012 11:01 pm

А искам да попитам тези пуйчета от Стара Загора до колкото знам ти ги дават на 1 ден с схема за хранене и лекарства цената им е на 6лв (така го казвам по спомен от един комшия ). Та въпроса ми е някой зимал ли е така и дали е рентабилно смисъл дали човек ще може да ги отгледа сичките закупени пуйчета.
teodor
потребител
потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Окт 30, 2010 10:05 am
Местоположение: София/Челопечене

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот blago » Чет Яну 12, 2012 9:47 am

teodor написа:А искам да попитам тези пуйчета от Стара Загора до колкото знам ти ги дават на 1 ден с схема за хранене и лекарства цената им е на 6лв (така го казвам по спомен от един комшия ). Та въпроса ми е някой зимал ли е така и дали е рентабилно смисъл дали човек ще може да ги отгледа сичките закупени пуйчета.

На този въпрос- никой не може да ти отговори, колега, защото той е зависим от много фактори.....
Опит на гледача, условия на отглеждане( топлина,влага,светлина,чистота)-всичко трябва да се спазва стриктно, брой на пуйчетата, храната, до навършване на 30-40 дни малките са доста капризни. Това разбира се са нещата представени съвсем накратко...,но опитай за да се научиш. :cool:
.
.
" Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните" - Джордж Бърнард Шоу
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Пуйки и други

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron