Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Хибридни пуйки

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот casho » Съб Яну 21, 2012 5:20 pm

Професора написа:Истинските бройлерни пуйки можеш да закупиш от Стара Загора от първа частна люпилня която се намира в двора на Екарисажа !
Яйцата пристигат от ИЗРАЕЛ и тук се люпят ! На 6 месечна възраст достигат 18 20 кг! При правилно хранене
:D

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Здравей Професоре,
Имам една молба, ако имаш някакви координати(телефон,Email или GSM) за връзка със тази първа частна люпилня в Ст.Загора
и как става закупуването със записване или по други начин.Моля те пиши,може и на лични.
Благодаря и остава да :drinks: :drinks: :drinks: няколко пъти.
П.П. Знаеш ли какво се получава ако се оставят една двойка втората година за размножаване?
Бъди мил с децата си, все пак те ще избират старческия дом!
Има дни, в които не е важно как се пише втoрник!
casho
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 12:16 pm

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот shikata » Нед Яну 22, 2012 1:16 am

И последния професор изхвърча от форума, съжалявам
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот bojko3960 » Нед Яну 22, 2012 2:21 pm

Колега защо на лично и Аз се интерисувам от същия въпрос
bojko3960
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 2:11 pm

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот casho » Нед Яну 22, 2012 7:09 pm

shikata написа:И последния професор изхвърча от форума, съжалявам

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Не знам защо е"изхвърчал" но и аз съжалявам :( :( все пак един колега по малко.
До bojko 3960
Здравей,
Кой където иска да пише,някой когато предлага или продава нещо предпочита на лични.
За мен е без значение къде ми пишат.
До Всички,
Ако някой знае координати на тази прословута Първа частна люпилня Ст.Загора
(телефон,Email или GSM) нека пише. Другото за :drinks: :drinks: :drinks: :drinks: :drinks: остава
Ако някой е гледал от тези пуйчета нека сподели,ако не друго поне едно :| :| или :nono: :nono: а може и :cry: :cry: :cry:
надявам се че ще бъде само :| :| :| :| :| :| :| а ние ще си знаем.
Поздрави на всички
Бъди мил с децата си, все пак те ще избират старческия дом!
Има дни, в които не е важно как се пише втoрник!
casho
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 12:16 pm

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот bojko3960 » Нед Яну 22, 2012 7:26 pm

Аз гледах 5 пуики станаха по 14 -16кг много сам доволен от месото голяма вкусутия
bojko3960
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 2:11 pm

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот shikata » Нед Яну 22, 2012 8:20 pm

Това намирам като инфо в нета

ЕВРОВЪРХЪТ ООД - ПЪРВА ЧАСТНА ЛЮПИЛНЯ
Производство на комбинирани фуражи за всички видове животни. Производство на ...
Стара Загора
(042)623907

Потърсете повече в Google има и адреса и в Стара Загора
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот blago » Пон Яну 23, 2012 4:22 pm

Люпилня с. Тополи, Варненско- 052 74 24 71, 0888 727 924
Люпилня Ст. Загора- 0888 20 26 22, 0899 943 400- Йовчо Йовов( собственика), преди време внасяше яйцата от Франция със самолетни пратки чрез фирмата, в която работя...сега не знам какво внася и какво мъти, но предполагам ще ви даде инфо по въпроса.
Бих ви дал един съвет: във всяко по-голямо селище на България има птицевъди( а предполагам и такива като нас а и измежду колегите из форума), които отиват до тези люпилни и вземат пуйчета в големи количества-на еднодневна възраст, гледат ги около месец и после ги продават вече поотраснали със значително по-малък риск от умиране на въпросните. Просто трябва да се поразтърсите и поразпитате малко, уважаеми колеги :cool: . И точно тези хора правят предварителни списъци на желаещите, защото хич не е изгодно примерно Сашо от Габрово да бие път до Варна или Ст. Загора за пет пуйчета, от които две-три ще му дадат фира по пътя.
А колкото до размножаването на тези пуйки, в домашни условия- е сложно и относително, мисля че някъде се говори на тази тема вече.
Първо : пуяците стават огромни, тежки и тромави и трудно се качват в/у пуйката
Второ: женските са тежки и ако разчитате на тях за мътене-резултата в повечето случаи е нулев, мачкат яйцата и т.н, мътят добре и професионално- само домашните леки пуйки.
Трето: мисля си че не е много изгодно да гледаш цяла зима такъв чифт-това което те ще консумират като храна е равно или малко повече от себестойността на евентуално излюпеното поколение от двойката развъдни родители. И колко ли от излюпените ще достигнат до така желаните от вас възраст и килограми?
Лично аз гледам домашна обикновенна пуйка по-няколко причини, но ще спомена две от тях:
1. Отлична мътачка
2.Когато дойде" онзи момент",( в който викам комшията- тъй като аз не мога да върша подобни дела), и след тяхната дообработка-птиците са от 4-6 кг, и са много по-удобни за последната фаза на предназначението им(от колкото един 17 кг. пуяк).
Но това все пак е въпрос на личен вкус и избор. :think:
Успехи и дерзайте, мераклии !!!
.
.
" Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните" - Джордж Бърнард Шоу
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот casho » Пет Яну 27, 2012 12:08 pm

Здравей blago,
Благодаря за съветите.Аз досега така се снабдявах със еднодневни пуйчета и пилета.Но по нагоре в темата
прочетох че тази люпилня внася яйца от Израел и ми стана интересно.За тази година ще се опитам
да се "самозадоволям"-имаше такъв термин преди години-със дребни пилета,пуйчета и пъдпъдъчета.
Оставил съм една хибридна пуйка около 13-14 кг. и ще ползвам един черен пуяк от съседа,че каквото излезе.
Сега съм заредил инкубатора със 60 яйчица от пъдпъдък и след 10-тина дни ще видим резултата.
И ако E-on не ме оставят без ток,че каквито са прогнозите за студ и вятър,а UPS-и,генератори няма.
Поздрави
Бъди мил с децата си, все пак те ще избират старческия дом!
Има дни, в които не е важно как се пише втoрник!
casho
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 12:16 pm

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот pcd » Пет Мар 30, 2012 12:29 pm

Могат ли да издържат превоз с куриер от Варна до София, двадесет дневни пуйчета, в началото на април ?

Предварително благодаря.
pcd
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Мар 30, 2012 12:20 pm

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот росен71 » Нед Ное 04, 2012 8:45 am

Имам пуяк и 3 пуйки от бройлерните.Към специалистите въпроса ми е:Как се извършва изкуственото осеменяване?Какви уреди са необходими и може ли да се направи в домашни условия?
росен71
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Ное 04, 2012 8:33 am

Re:

Мнениеот росен71 » Сря Фев 13, 2013 5:55 pm

Zent написа:
д-р Иван Кючуков написа:Как са като родители?


Аз гледах тази година северокавказка бронзова и бяла мелвилска но не си оставих за разплод. От стара Загора ми казаха, че понеже мъжките стават много тежки имат проблем със заплождането. Предполагам, че и с хибридите ще има този проблем - те са от кръстоска с горните две породи.

Изображение

Изображение

Изображение

Няма проблем със заплождането ако се ограничи храненето на пуяка след 4 месечна възраст.Дава се само трева или в моят случай зелеви листа в изобилие.Имам успешно излюпени пуйчета от белите хибриди.
росен71
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Ное 04, 2012 8:33 am

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот gofuss » Нед Юни 15, 2014 12:06 pm

Привет на всички, искам да ми дадете съвет за отглеждане на пуйки.Тази година си вземахме 5 броя за проба иначе си гледаме редовно бройлери.Купих нипелни поилки все още не съм ги монтирал дали са подходящи за пуйки?Преградих кочината с мрежа и стана като затвор, пода е бетониран сега са на около месец и половина и им слагам картони за да подсушават и да им е топло, не знам след време картоните няма да вършат работа да им слагам ли талаш за подсушаване както при броилерите?Трева кога мога да почна да им давам казха ми че са малки още за трева?
gofuss
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Юни 06, 2014 9:07 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пуйки и други

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта