Пауни и декоративни фазани   Пауни и декоративни фазани  

Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.

Хибридни пуйки

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Хибридни пуйки

Мнениеот casho » Съб Яну 21, 2012 5:20 pm

Професора написа:Истинските бройлерни пуйки можеш да закупиш от Стара Загора от първа частна люпилня която се намира в двора на Екарисажа !
Яйцата пристигат от ИЗРАЕЛ и тук се люпят ! На 6 месечна възраст достигат 18 20 кг! При правилно хранене
:D

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Здравей Професоре,
Имам една молба, ако имаш някакви координати(телефон,Email или GSM) за връзка със тази първа частна люпилня в Ст.Загора
и как става закупуването със записване или по други начин.Моля те пиши,може и на лични.
Благодаря и остава да :drinks: :drinks: :drinks: няколко пъти.
П.П. Знаеш ли какво се получава ако се оставят една двойка втората година за размножаване?
casho
потребител
потребител

Мнениеот shikata » Нед Яну 22, 2012 1:16 am

И последния професор изхвърча от форума, съжалявам
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ

Мнениеот bojko3960 » Нед Яну 22, 2012 2:21 pm

Колега защо на лично и Аз се интерисувам от същия въпрос
bojko3960
нов
нов

Мнениеот casho » Нед Яну 22, 2012 7:09 pm

shikata написа:И последния професор изхвърча от форума, съжалявам

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Не знам защо е"изхвърчал" но и аз съжалявам :( :( все пак един колега по малко.
До bojko 3960
Здравей,
Кой където иска да пише,някой когато предлага или продава нещо предпочита на лични.
За мен е без значение къде ми пишат.
До Всички,
Ако някой знае координати на тази прословута Първа частна люпилня Ст.Загора
(телефон,Email или GSM) нека пише. Другото за :drinks: :drinks: :drinks: :drinks: :drinks: остава
Ако някой е гледал от тези пуйчета нека сподели,ако не друго поне едно :| :| или :nono: :nono: а може и :cry: :cry: :cry:
надявам се че ще бъде само :| :| :| :| :| :| :| а ние ще си знаем.
Поздрави на всички
casho
потребител
потребител

Мнениеот bojko3960 » Нед Яну 22, 2012 7:26 pm

Аз гледах 5 пуики станаха по 14 -16кг много сам доволен от месото голяма вкусутия
bojko3960
нов
нов

Мнениеот shikata » Нед Яну 22, 2012 8:20 pm

Това намирам като инфо в нета

ЕВРОВЪРХЪТ ООД - ПЪРВА ЧАСТНА ЛЮПИЛНЯ
Производство на комбинирани фуражи за всички видове животни. Производство на ...
Стара Загора
(042)623907

Потърсете повече в Google има и адреса и в Стара Загора
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ

Мнениеот blago » Пон Яну 23, 2012 4:22 pm

Люпилня с. Тополи, Варненско- 052 74 24 71, 0888 727 924
Люпилня Ст. Загора- 0888 20 26 22, 0899 943 400- Йовчо Йовов( собственика), преди време внасяше яйцата от Франция със самолетни пратки чрез фирмата, в която работя...сега не знам какво внася и какво мъти, но предполагам ще ви даде инфо по въпроса.
Бих ви дал един съвет: във всяко по-голямо селище на България има птицевъди( а предполагам и такива като нас а и измежду колегите из форума), които отиват до тези люпилни и вземат пуйчета в големи количества-на еднодневна възраст, гледат ги около месец и после ги продават вече поотраснали със значително по-малък риск от умиране на въпросните. Просто трябва да се поразтърсите и поразпитате малко, уважаеми колеги :cool: . И точно тези хора правят предварителни списъци на желаещите, защото хич не е изгодно примерно Сашо от Габрово да бие път до Варна или Ст. Загора за пет пуйчета, от които две-три ще му дадат фира по пътя.
А колкото до размножаването на тези пуйки, в домашни условия- е сложно и относително, мисля че някъде се говори на тази тема вече.
Първо : пуяците стават огромни, тежки и тромави и трудно се качват в/у пуйката
Второ: женските са тежки и ако разчитате на тях за мътене-резултата в повечето случаи е нулев, мачкат яйцата и т.н, мътят добре и професионално- само домашните леки пуйки.
Трето: мисля си че не е много изгодно да гледаш цяла зима такъв чифт-това което те ще консумират като храна е равно или малко повече от себестойността на евентуално излюпеното поколение от двойката развъдни родители. И колко ли от излюпените ще достигнат до така желаните от вас възраст и килограми?
Лично аз гледам домашна обикновенна пуйка по-няколко причини, но ще спомена две от тях:
1. Отлична мътачка
2.Когато дойде" онзи момент",( в който викам комшията- тъй като аз не мога да върша подобни дела), и след тяхната дообработка-птиците са от 4-6 кг, и са много по-удобни за последната фаза на предназначението им(от колкото един 17 кг. пуяк).
Но това все пак е въпрос на личен вкус и избор. :think:
Успехи и дерзайте, мераклии !!!
.
.
" Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните" - Джордж Бърнард Шоу
Аватар
blago
потребител
потребител

Мнениеот casho » Пет Яну 27, 2012 12:08 pm

Здравей blago,
Благодаря за съветите.Аз досега така се снабдявах със еднодневни пуйчета и пилета.Но по нагоре в темата
прочетох че тази люпилня внася яйца от Израел и ми стана интересно.За тази година ще се опитам
да се "самозадоволям"-имаше такъв термин преди години-със дребни пилета,пуйчета и пъдпъдъчета.
Оставил съм една хибридна пуйка около 13-14 кг. и ще ползвам един черен пуяк от съседа,че каквото излезе.
Сега съм заредил инкубатора със 60 яйчица от пъдпъдък и след 10-тина дни ще видим резултата.
И ако E-on не ме оставят без ток,че каквито са прогнозите за студ и вятър,а UPS-и,генератори няма.
Поздрави
casho
потребител
потребител

Мнениеот pcd » Пет Мар 30, 2012 12:29 pm

Могат ли да издържат превоз с куриер от Варна до София, двадесет дневни пуйчета, в началото на април ?

Предварително благодаря.
pcd
нов
нов

Мнениеот росен71 » Нед Ное 04, 2012 8:45 am

Имам пуяк и 3 пуйки от бройлерните.Към специалистите въпроса ми е:Как се извършва изкуственото осеменяване?Какви уреди са необходими и може ли да се направи в домашни условия?
росен71
нов
нов

Re:

Мнениеот росен71 » Сря Фев 13, 2013 5:55 pm

Zent написа:
д-р Иван Кючуков написа:Как са като родители?

Аз гледах тази година северокавказка бронзова и бяла мелвилска но не си оставих за разплод. От стара Загора ми казаха, че понеже мъжките стават много тежки имат проблем със заплождането. Предполагам, че и с хибридите ще има този проблем - те са от кръстоска с горните две породи.

Изображение

Изображение

Изображение

Няма проблем със заплождането ако се ограничи храненето на пуяка след 4 месечна възраст.Дава се само трева или в моят случай зелеви листа в изобилие.Имам успешно излюпени пуйчета от белите хибриди.
росен71
нов
нов

Предишна

Назад към Пуйки и други