Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Кокошките ми спряха да снасят. Защо?

Мнениеот presly222 » Чет Фев 21, 2013 9:53 pm

Здравейте,
Имам кокошки на 7 месеца. Започнаха да снасят някъде Декември месец. Кокошките са 13 и яйцата на ден бяха между 8 и 11.Имам и един петел.
Преди две седмици спряха да снасят. Снасят по 2-3 яйца на ден. Храня ги с добри смески (едросмлян и фураж за носачки), давам им слънчоглед, жито понякога сварена царевица. Пускам ги да се разхождат из двора, а и вече не е толкова студено. Живот си живеят моите кокошки , но защо спряха да снасят?
presly222
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 9:22 pm

Re: Кокошките ми спряха да снасят. Защо?

Мнениеот Paulina » Чет Фев 21, 2013 11:17 pm

presly222 написа:Здравейте,
Имам кокошки на 7 месеца. Започнаха да снасят някъде Декември месец. Кокошките са 13 и яйцата на ден бяха между 8 и 11.Имам и един петел.
Преди две седмици спряха да снасят. Снасят по 2-3 яйца на ден. Храня ги с добри смески (едросмлян и фураж за носачки), давам им слънчоглед, жито понякога сварена царевица. Пускам ги да се разхождат из двора, а и вече не е толкова студено. Живот си живеят моите кокошки , но защо спряха да снасят?


Защото са животни , а не машини за снасяне на яйца - не можеш да погледнеш в тях , освен ако не ги отвориш ..... На теб може да не ти е студено , това не значи , че същото се отнася за тях . При това са млади животни ! Също има голямо значение какви кокошки са , ако са расови - коя е породата , ако са нерасови - от кои породи са !

Докато почнат пак да снасят ще трябва да си купуваш яйцата от магазина , но пък като им дойде пак времето ще те заринат с яйца - имай малко търпение !

И ако това те успокоява - има чистопородни кокошки , които я снесат , я не снесат по 20 яйца в годината .....
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот dr_lukanov » Пет Фев 22, 2013 9:32 am

а и март месец е близо, ще започнат. Хубаво е да ги поогледаш добре, подобен спад в носливостта освен свързан със зимните температури може да е и със заболяване. Болните птици намаляват консумацията на фураж, пият обикновено повече вода, апатични са и намаляват носливостта. Ако си се хранят нормално, като ги пускаш в дворчетата са активни, тогава трябва да почакаш малко.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот presly222 » Пет Фев 22, 2013 11:03 am

Здравейте,
Благодаря за отговора. Разбира се знам че не са машини, но бях притеснен защо изведнъж спряха при положение че несоха в много по-студени дни. Купих ги от института за птицевъдство край Стара Загора. Не ми изглеждат болни, според мен са доста активни и се хранят нормално. Явно все пак е от времето.
presly222
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 9:22 pm

мътене на декоративни кокошчици

Мнениеот chefi04 » Съб Апр 20, 2013 12:58 pm

защо не лягат да люпят моите кокошчици има ли някакъв проблем :oops:
chefi04
потребител
потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Мар 30, 2012 11:48 am

колко дена люпят деккоративните кокошки

Мнениеот chefi04 » Пет Май 10, 2013 2:13 pm

на 7 05 ми легна кога трябва да излюпи :cool:
chefi04
потребител
потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Мар 30, 2012 11:48 am

Re: колко дена люпят деккоративните кокошки

Мнениеот qnakiev » Пет Май 10, 2013 4:51 pm

Колега ,вземи да прочетеш малко ,чичко гугал знае всичко !Пилетатат започват да се люпят от 19 - 21 -я ден!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот g_trifonov82 » Пон Май 20, 2013 9:00 pm

здравейте,
имам проблем с малките пиленца брама.станаха на 25 дни и започнаха да се кълват по гърбовете до кръв.дайте идея, защото за пръв път ми се случва и незнам кво трябва да им давам или да направя докато не са се изяли
g_trifonov82
потребител
потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Дек 12, 2011 10:52 pm

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот ПАНАЦЕЯ » Пон Май 20, 2013 10:12 pm

Здравейте, препарата от линка по долу несъм го изпробвал, но мисля че е хубаво да се пробва защото попринцип една такава птица да има в ятото всички стават канибали. Правилото е такива животни да се отстраняват навреме.
http://galabari.com/kanex-sreschu-kanib ... p-730.html
ПАНАЦЕЯ
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Мар 07, 2010 10:23 pm

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот g_trifonov82 » Вто Май 21, 2013 9:36 am

ПАНАЦЕЯ написа:Здравейте, препарата от линка по долу несъм го изпробвал, но мисля че е хубаво да се пробва защото попринцип една такава птица да има в ятото всички стават канибали. Правилото е такива животни да се отстраняват навреме.
http://galabari.com/kanex-sreschu-kanib ... p-730.html



благодаря за отговора.преди да задам въпроса си тук още го гледах този препарат и се чудех дали да го поръчвам и ще има ли ефект.но щом го препоръчваш ще го пробвам пък дано да се получи щото изчетах много други мнения и всичките са свързани с пространство, храна, температура и прочее а при мен всичко е ок с всички показатели.остана ми да пробвам с препарата.още веднъж мерси
g_trifonov82
потребител
потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Дек 12, 2011 10:52 pm

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот ПАНАЦЕЯ » Сря Май 22, 2013 12:25 pm

g_trifonov82 написа:
ПАНАЦЕЯ написа:Здравейте, препарата от линка по долу несъм го изпробвал, но мисля че е хубаво да се пробва защото попринцип една такава птица да има в ятото всички стават канибали. Правилото е такива животни да се отстраняват навреме.
http://galabari.com/kanex-sreschu-kanib ... p-730.html



благодаря за отговора.преди да задам въпроса си тук още го гледах този препарат и се чудех дали да го поръчвам и ще има ли ефект.но щом го препоръчваш ще го пробвам пък дано да се получи щото изчетах много други мнения и всичките са свързани с пространство, храна, температура и прочее а при мен всичко е ок с всички показатели.остана ми да пробвам с препарата.още веднъж мерси


Сподели има ли ефективност препарата.
ПАНАЦЕЯ
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Мар 07, 2010 10:23 pm

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот miroki » Чет Окт 15, 2015 11:12 am

Аз из да се впиша. Вчера си купих първите яйца от магазина, от много години насам.
Никой не ще да снася в това променливо време.
Дори пъдпъдъците се мръщят.
Това важи за всички породи и за цялото село, затова и не ги купих от някой, а от магазин.
Оплака ми се познат. 2 месеца не са виждали яйце. Което вече е странно.
Вие някакви наблюдения по въпроса?
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта